Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sestava

7. 3. 2008
Definice souboru: akustické kvarteto hrající v sedě.

Obrazek


Jaroslav Albert Kronek - sólový zpěv, akustická kytara

Kronka já osobně považuji za absolutně nejlepšího zpěváka tvrdé rockové hudby v Česku; je to dáno vzácností barytonu (z hlediska branže), silou hlasu, jeho zabarvením a způsobem zpěvu. A dokonce si troufnu tvrdit, že tak nádherná síla a barva hlasu nemá obdoby v celém světovém špičkovém metalu.

Třebaže s postupujícím věkem se hlas mění a objektivním problémem bývají zejména výšky, Kronek stále představuje vynikajícího zpěváka, jehož poslouchat je vždy mimořádným zážitkem.

Narozdíl od ostatních špiček české tvrdé rockové hudby (jako jsou Laďa Křížek nebo Aleš Brichta) Kronek nikdy během působení ve své domovské kapele nevydal sólovou desku; teď je tedy velká příležitost, i když tuším, že s termínem "sólová deska" nebude asi zpěvák souhlasit...


Libor Machata - basová kytara, zpěv

Nestora tvrdého rocku Libora Machatu přivedl kdysi do Kernu jeho přítel Kronek a spolu tam vydrželi bez přestávky více než čtvrtstoletí.

Baskytarista, doprovodný zpěvák, textař (autor např. Půlnoční lady nebo "mimokernovské" Sextánky Marjánky), ale i grafik a designér je vždy na pódiu, ať již stojí či sedí, nepřehlédnutelnou postavou, a to nejen díky svým nesporným hudebním schopnostem.


Mirek Horňák - akustická kytara, zpěv

Původně pasažér známého brněnského Titaniku, z něj odešel po natočení první, slavné desky Metal Celebration do Kernu. Postavou menší, hudebně však výrazná osobnost, jejímuž kytarovému umu dává akustická platforma velký prostor.


Víťa Franěk - bicí nástroje, zpěv

Příslušník mladé generace, bubeník řady kapel. S Kernem natočil desku Síla zvyku, s Dogmou Art její debut Třetí skála. Akustická rovina hry mu poskytuje příležitost hrát bez paliček, tedy rukama, na rozličné méně typické bicí nástroje, jako jsou conga, bonga apod.

(sestava podána subjektivně zabarveným pohledem Dědka)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář