Jdi na obsah Jdi na menu
 


POCIŤUJI DOBĚH PUBERTY,
říká Jaroslav Albert Kronek, zpěvák kapely Kronek Alband, na stránce Deníku Rovnost, v interview nazvaném Člověk musí jít s dobou.

V rámci inzertní strany pátečního vydání Deníku Rovnost (26. 2. 2016, str. 7), tématicky věnované stárnutí a stáří, byl zveřejněn rozhovor se zpěvákem a kytaristou skupiny Kronek Alband, panem Jaroslavem Albertem Kronkem (ex-Kern). Interview možná překvapivě o stárnutí a stáří - ne ovšem pro toho, kdo ví, co si Albert v posledních letech prožil.

S vědomím zachování autorských práv z tohoto článku alespoň citujeme. A snad se na nás zpěvák sám nebude zlobit, že jsme jeho slovům vtiskli krapet odlehčující charakter.  

SLOGAN „VŠEHO S MÍROU“ A DOBÍHAJÍCÍ PUBERTA

Na otázku, co pro člověka s přibývajícím věkem znamená práce, J.A.K. mimo jiné odpovídá:

„Práce, její náplň a množství je hlavně indikátorem, co hlava a tělo ještě zvládne. Když je to bezbolestné, dává to jednomu jistotu a potěšení z dalších dnů. Sem tam nějaká bolest je signálem únavy materiálu a je třeba zabrzdit a síly restaurovat. Tady to střídání a motto „všeho s mírou“ (mj. též název jedné ze skladeb skupiny Kern – pozn. aut.) dává zapomenout na to, že má člověk už nějaký věk. Osobně pociťuji jakýsi doběh puberty a nástup čehosi hodně vážného, v konturách hodně dospěláckého. Po šedesátce je to jako nová partitura, a to znamená soustředit se, promýšlet a nic neodbývat... a zkoušet.“

Zkoušet, zkoušet...to je ale několikasmyslné prohlášení. Mno, tož se teda moc těšíme, co Jarda na zkouškách nového nazkouší, aby konečně vyšla ta druhá deska Albandu. Já osobně su hlavně moc rád, že tam nebude chybět skvostná zatlumená balada Žena.

JAK J.A.K. PŘEŽIL ÚTOK RUČNÍM GRANÁTEM

Že není život jednoduchý s ženou ani bez ženy, o tom svědčí další slova slavného zpěváka. Ale moc prosím, následující ruční granát se ženami nespojujte.

„V roce 2012 mi na krční mandli našli tumor o velikosti ručního granátu. Naštěstí byla ta bestie operatibilní. K mé úlevě bylo onko zažehnáno a i hlasivky v pořádku, dokonce mi to zpívalo o tercii výš. Ale bylo jasné, že už nebudu moci do mikrofonu řvát jak tur.“

No jak tur ne, Jarku, ale jak J.A.K. určitě. Však posledně v Metru Ti to zpívalo jako zamlada!

O NEPERLIVÉ, VEGECHLEBÍČKÁCH A PLNĚNÉ CUKETĚ

Chlastáte? Kouříte? Cpete se vším možným? Tak si přečtěte, co k tomu říká Dr. Albert.

„Zjišťuju, že stáří je i o tom, že se mohou projevit nějaké pozdější výhrady těla k tomu, co člověk dělal dřív. Ty otázky, které vždy pokládají lékaři – jestli člověk kouří, pije nebo kolik si denně dá káv – neříkají jen proto, že je to naučili na medině. Věřím, že tyto tři věci v životě člověka jsou ty hloupější, které ho mohou poznamenat. Jen ty důsledky člověk necítí ve třiceti, ale může to být právě v těch šedesáti, sedmdesáti. Pak si člověk může říct, že kašle na kouření. Že si dá jen sklenku vína denně. Nebo si uvědomí, že mu to kafe vlastně stačí jen ráno. Anebo ve chvílích, kdy se žene ke stolu, kde je spousta jídla a pití, a dá si neperlivou, vegechlebíčky a plněnou cuketu.“

No, ona je taky otázka, čím přesně je ta cuketa plněná, že, Alberte ;-).

A je to tady - nastolenou otázkou švédských stolů končíme, ale ve skutečnosti vlastně začínáme, resp. to, co začíná, je koncertní sezona. A jsem si naprosto jist, že těleso Kronek Alband nám bude v jejím rámci servírovat o dost pikantnější kousky než jenom neperlivou, vegechlebíčky a bůhví čím plněnou cuketu ;-).  

Sestavil Dědek.

jak.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář