Jdi na obsah Jdi na menu
 


21.01. 2012 - Kronek Alband - Olomouc, Bounty Rock Cafe

TA VIBRACE SMYSLŮ!

aneb

PŘÍMÝ PŘENOS Z OLOMOUCE

Report / Kronek Alband / sobota 21. ledna 2012 / Olomouc, Bounty Rock Café

To jsem se zase jednou hezky picl, v kteréžto větě akcentujeme nikolivěk slovo „picl“, ale slovo „hezky“. Dokonce i Mirek Horňák si toho všiml, prevít jeden. :-) Ale jinak to nemělo chybu. img_2071.jpgNemůžu si totiž pomoct, tahle muzika prostě nemá chybu, a abych mohl poslouchat „zpěvem hovořit“ nejosobitějšího pěvce zeměkoule, vyrazím z Brna klidně i na druhý konec zeměkoule, totiž do Olomouce.

Tedy pakliže mne někdo veze - ta naše tišnovsko-brněnská partia čítala kromě mne a mého milovaného webmastera Mitase též tři krásné ženy: Shaumal, Cethy a Žábu; ehm, opatřil bych je týmž přívlastkem jako svého webmastera, ale jelikož nechci dostat od Michala, Aleše nebo Dalibora přes hubu, tak radši mlčím. :-)

Naše plně vytížené auto řezalo noc směr Olomouc, k tomu zpíval Palo Habera & Team svoje největší hity, a v kufru se krčil frontman jakýchsi Aerosmith Steven Tyler. Tedy málem – původně měl jet s námi, viď, Shaumal, ale něco mu do toho přišlo; takže nakonec jenom ten Habera.

Rozrazili jsme vstupní, velká rajská vrata lodi Bounty a přivítala nás příjemná kajuta typu vinohradské Vrtule. A taky chlapíci zvaní Kronek, Machata, Horňák a Franěk. Potulovali se lokálem, vypadajíce že přišli na ňákej koncert.

U těchhle lidí mne fascinuje jejich skromnost. Ač jsou to muzikanti, kteří si prožili zář těch nejhalogenovějších - nebo nejskalpelovatějších? - tuzemských reflektorů, jsou to skromní hošíci á la Rychlé šípy, kteří věnují čas každému fanouškovi; pardon, lépe řečeno fanynce :-).

Z repertoáru Albandu samozřejmě ještě úplně nevymizely kernovské pecky (např. nádherné Daleko a navždy z dnes už kultovně překvapivé Síly zvyku), nicméně těžiště přímých přenosů postaveno jest na vlastní tvorbě. Sakra, teď mne napadá, že opakem vlastní je převzatá tvorba, a konstatace, že Jarda Kronek, když prezentuje Kern, pěje převzatou tvorbu, mne tady a teď u počítače docela pobavila.

V Olomouci nezaznělo nic, co bychom neznali: nejnovější písní byla nejstarší Jednou se vrátím. Relativně dobře syrový zvuk rezonoval na našich pivních a vinných sklenicích a já si vychutnával tenhleten báječný akustický rock, který mnou zdaimg_2069.jpgřile rezonuje už několik let. Nemohly chybět moje zamilované Šaugle (to bys mi, Alberte, neudělal, že bys je nezahrál, že ne?) a olomoucký svět se se mnou točil jako ten nejbláznivější kolotoč. A točil se krásně, stejně jako se krásně točilo pivečko, které se mnou tentokrát taky pěkně zatočilo - ale jak by řekl můj webmaster, no co už.

Olomoucký Oheň hořel v týhletý Knajpě a myslím že i v nás všech natolik vydatně, že by jej neuhasila ani jednotka sboru dobrovolných hasičů z Jiříkovic.  Škoda že nejbližší koncert Albandu je až v Karlových Varech, resp. v Toužimi. Zašel (vlastně zajel) bych znovu, protože tohle mne prostě probíjí, nabíjí a dobíjí. Sportovní terminologií by se chtělo říct Hoši, děkujem!, ale jelikož by to bylo redaktorsky omšelé, tak nic, ha ha.

Sobotní Svátek Pátků zařval holomóckó kajutó víc než tisíc lvů, a já si říkal, že tohle nebyla Lež ani Sen. Byla to pravda a skutečnost. Akustický meteorit Alband si za dobu své existence jistě nevydobyl prostor v popově laděných (původně jsem překlepem napsal „kaděných“) českých rádiích a nemá publikum, které by bouralo haly, ale má publikum, které je věrné. A které při něm bude stát, i když bude nejhůř. A to není kurwa málo. 

Olomouc? Bounty? Rock? Pivo? - Radost je všechno co zbylo.

P.S.: Milované Žabičce děkuju moc za buchtu. Je prostě nádherná. - Hmmm, takže přes tu hubu fakt asi dostanu... :-)))

Děcka zdar, tady Dědek a fotky Míťas.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nedorozumění

(Míťas, 25. 1. 2012 17:46)

Radka, Shaumal: No opravdu dnes narozeniny nemám, to musí být nějaký nedorozumění. Jak psala Žába opravdu mám narozeniny v červenci. Jinak ICQ máš asi staré, musel jsem si ho změnit protože se mi tam někdo naboural. Nové je: 641449713 a není to žádné tajemství, protože je i zde v kontaktech :). Takže doufám, že jsem vše uvedl na pravdu míru... ;)

Re: Nedorozumění

(Radka , 25. 1. 2012 21:46)

Ok, omlouvat se asi není třeba prostě si to přečti až to bude aktuální :-)) a ICQ si změním, jistě už bude se správným datem. Trefili jsme alespoň skoro přesně "půlrok" a je vidět, že i pobavili. Měj se

Další "děkuji"

(Dědek, 25. 1. 2012 19:13)

Tady to teda tepe, paráda! Narozky nenarozky, přání, ať nám to s Mitasem dobře píše a fotí, to je aktuální vždy, takže za něj Radko a Jarku velice děkujeme! Kometa myslím taky děkuje za povzbuzení, to je aktuální možná ještě víc. No a na závěr ssamozřejmě potvrzuji Shaumalin příspěvek ohledně trojího "děkuji". Všem vše dobré, díky všem za Vaše krásné příspěvky, tady Dědek.

??

(ŽABA, 25. 1. 2012 16:19)

Promiňte nějaký omyl, Honzík má narozky v červenci...

Narozeniny

(Shaumal, 25. 1. 2012 15:59)

Honzo, jestli máš dnes narozeniny, tak Michal taky! Všechno nejlepší!

webmasterovi Miťasovi

(Radka, 25. 1. 2012 13:04)

Na ICQ moc v poslední dobu nechodíš a bliká mně tu od rána zběsile s dortíkem, že máš dneska narozeniny! Takže za nás oba hodně štěstí, ať se daří ve škole, ať to Dědkovi stále tak dobře píše a tobě fotí, Kometa ať válí a ať se ti vše vydaří. Hodně štěstí Honzo přejí Radka a Jarek

tohle jseme si napsali s Dědkem dnes ráno

(Shaumal, 25. 1. 2012 8:52)

že děkuji za děkuji v posledním reportu. tak se měj. teď asi už se nic
nestane.
Děkuji za Tvoje děkuji za naše děkuji. - Co Ty víš, co se stane a co ne?

Bounty

(Roman Rwild, 24. 1. 2012 21:06)

Rád jsem zažil na vlastní kůži předmět Dědkova poetického reportu. Po 13ti měsících, co jsem Alband viděl naposledy, jejich výkon šel ještě nahoru a zažít je v akci je opravdová lahůdka.
Vlastní seznámení s autorem reportu zopakuji zřejmě na příští akci :)))) Těším se !

Díky Žabě

(Dědek, 24. 1. 2012 19:54)

Žabi, máš naprostou pravdu, Shaumal patří veliké poděkování, za všechno. A Tobě také děkuji za fajne příspěvek. Ačkoliv koncert pro mne byl tentokrát trochu "náročnější", paradoxně report se mi psal o to lehčeji :-).
Moc hezky vyjádřeno - ještě že ty "Kronky" máme! :-) Možná se za čas bude říkat, ne že je potřeba někoho naklonovat, ale "nakronkovat"...
No každopádně zážitek jako hrom. Díky všem i za "kliky" na FB. A ode mne ještě obrovské poděkování mému milovanému webmasterovi Mitasovi, který i přes to, že opět ochořel a bylo mu dost blbě, to semka tak zavčasu dal. Tady Dědek.

Díky

(žaba, 24. 1. 2012 17:46)

Především bych chtěla poděkovat Shaumal, že byla tak moc hodná, všechny nás naložila a v pořádku odvezla i dovezla...
A taky musím složit velice hlubokou poklonu Dědkovi za report. Je neuvěřitlené, že i přes to, že se "hezky picl"(nebo právě proto?)ví přesně, co se tam dělo :-)
Koncert byl skvělý, prostě nás ta muzika neuvěřitelně nabíjí!!! Ještě že ty "Kronky" máme!