Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaroslav Albert Kronek - ohlédnutí - 2.díl

Přátelé, Vaše kladné ohlasy na náš první retrospektivní článek o Jaroslavu Albertu Kronkovi (k dispozici zde), a rovněž Vaše konstruktivní připomínky ve smyslu tom, že jsme do článku mohli zařadit i ten či onen další odkaz, způsobily, že jsme se rozhodli stvořit pro Vás druhý díl.  V něm Vám J. A. Kronka představíme nejen jako zpěváka, ale též jako kmotra CD, sportovce, kuchaře či porotce soutěže „superstar“. Takže, Machato, musíš ještě počkat, teď je na řadě opět Kronek. :-)

Začněme klasickou albertovskou platformou, totiž onou pěveckou, a v aktuálně tradičním, tj. albandovském pojetí. Kdo ještě nečetl tuto stručnou a výstižnou recenzi CD Albandu Kalibrace smyslů od renomovaného publicisty Petra Korála, má možnost nyní - odkaz.

A pokračujeme i dále pěveckou parketou, ovšem v netradičním pojetí, a teď už „budeme“ fakt i zpívat: na 2. ročníku brněnského Beatfestu, konaném 26. ledna 2011 v narvaném KD Semilasso, si totiž J.A.K. zapěl kultovní skladbu skupiny Progres 2 – Planeta Hieronyma Bosche II  (lidově jak známo přezdívaná Heroin):

A netrvalo dlouho, a J.A.K. se do brněnského „Semálu“ vrátil, aby zde 24. března loňského roku  vtipně pokřtil nové CD skupiny Arakain „Homo Sapiens..?“.

Na těchto videích jasně vidíte, že Kronek je pořád charismatickej chlap, na nějž ženy nemohou dát dopustit, což koneckonců dokumentuje i tato velice zajímavá diskuse na známém webu osobnosti.cz - odkaz.

Možná je Jarda tak charismatickej i proto, že sportuje, přičemž svůj sport má vymyšlený velmi chytře, jelikož sportuje vsedě :-). Jak známo, jeho koníčkem jsou motokáry, což dokumentuje pro změnu toto videjko:

Možná Jarda sportuje proto, že je krom jiného taky kuchař a rád si pochutná na poctivém jídle. A rád se též podělí o svůj oblíbený recept, takže kdybyste náhodou třeba o víkendu nevěděli co slavnostního vařit, Jaroslav „Cortez“ Kronek Vám doporučuje následující kulinářské know-how - odkaz.

Že věhlas Jardy Kronka přesahuje rámec České republiky, dokazují weby obsahující jeho videoklipy či fotografie na polských či ruských serverech (holt my Slovani držíme spolu :-). Zde můžete mrknout na kolekci snímků na serveru „Moj idol“  - překládat netřeba - s koncovkou „pl“ - odkaz.

Ale zpět do zemí koruny české – pro někoho je superstar sám Kronek, a v jiných případech se sám Kronek podílí na výběru nových superstar. Třeba jako porotce na tradiční akci Starolískovecká Superstar, kde už několik let soustředěně zasedá u kyselky od jakéhosi Mattoniho... - odkaz.

A na samotný závěr dvě zajímavé fotečky: ta první jakožto retrospektivní vánoční – na ní zapaluje Jaroslav Albert Kronek adventní věnec na jisté nejmenované brněnské akci, na níž hrál pod hlavičkou Albandu už v roce 2005 (!), a tou druhou jest podán důkaz ve smyslu tom, že nejen samotný J.A.K., alébrž celé těleso Albandu jest obletováno půvabnými ženami...hmmm, jen jejich totožnost se nám zatím nepodařilo zjistit, škoda. Opravdu škoda. :-)))

Dědek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-D

(žaba, 13. 1. 2012 20:19)

Dědku, ovšem toto opravdu nemá chybu !