Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAK STVÁŘÍ J.A.K. JAKOUKOLIV MUZIKU NEJVYŠŠÍ JAKOSTI

Jaroslav Albert Kronek. Zpěvák, skladatel, textař, kytarista, lépe řečeno multiinstrumentalista (kravské zvonce, rumba koule atd.), podnikatel - realitní makléř, člen Rady a Zastupitelstva obce Střelice, člen motokárového týmu, legenda tuzemského rocku, hard rocku a metalu. Právě této osobnosti se týkají všechny odkazy, které uvidíte níže. (A propos, podobnou taškařici chystáme tento rok i na Tygra :-). 

Nečekejte prosím nic až tak moc koncepčního, spíše jakési drobné ohlédnutí za uplynulým rokem, rokem, jak jsme v něm mohli vidět tohoto muzikanta.

Dne 21. dubna 2011 se skupina Kronek Alband vrátila na pódium do Bučovic. Koncert v Bistru u Draka přinesl nejenom písničky, ale též osmiminutový rozhovor pro regionální TV, který mapuje třeba zdravotní potíže Víti Fraňka anebo albandovský nástup akordeonistky Kláry Šmahelové: 

O něco později, 10. května 2011, se konal famózní koncert Albandu v brněnském Domě pánů z Kunštátu. Na něm zazněly i skladby, které na žádném albu téhle skupiny zatím nenajdete - Po bouřkách, Karneval, Zabiju to prase, Jednou se vrátím. Odkazy na zmíněné skladby jsou zde:

 

Další novinková věc Albandu, která dosud nevyšla na žádném albu, je song Žena. Bohužel se také jedná o jedinou věc, která zatím na YouTube nefiguruje (aspoň jsem ji nenašel). A tak vezměte zavděk aspoň skvělým textem této pecky - odkaz.

Že je Jaroslav Albert Kronek všestranný muzikant, který zvládne jakýkoliv žánr, dokazuje i prezentace unikátního „poprockového“ songu, který nebyl stvořen pod logem Albandu, ale určitě stojí za vyslechnutí – skladba Ví, že Tě tu má (poděkování směřuje Fizovi, webmasterovi Albandu):

 

A těsně před závěrem tohoto speciálního článku si nemohu odpustit odkaz na neuvěřitelný profil skupiny Kern: coby školní referát jej napsal jistý gymnazista z Vysokého Mýta, a celkově dost dobrý. Ovšem ta poslední věta první části textu mne fakt dostala. - Mno, zase su o něco chytřejší :-) - odkaz.

BONUS: Mimochodem, kdybyste chtěli vědět, co dělal J.A.K. dne 14. prosince 2011, máte možnost zde.

A to už je pro tuto chvíli opravdu všechno, příště přijde na paškál „multičlověk“ Machata. :-)

Tady Dědek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky díky

(Dědek, 13. 1. 2012 19:28)

Žabičko, i Tobě patří poděkování za krásná slova. A nebudeš tomu věřit, právě děláme s Mitasem druhej díl. Máš na tom zásluhu i Ty. Tady Dědek.

Úžasní

(ŽABA, 13. 1. 2012 8:58)

Bezva článek o fajn člověku s úžasným hlasem,skvělé kapele, která nás vždycky rozveselí. Kromě uvedených songů bych s dovolením připomněla ještě jeden, a to "HEROIN", který zazpíval J.A.K. v Semále a byl to nezapomenutelný zážitek!
Díky Peťo, uvidíme se na Albandu, jsou prostě úžasní ;-)

Káťo, díky

(Dědek, 7. 1. 2012 18:02)

Cethy, díky moc. - Ano, je to tak. Zažil jsem to na vlastní kůži. Zdravý člověk má tisíc přání, nemocný jenom jedno: být zdravý.

příjemná vzpomínka

(Cethy, 7. 1. 2012 15:10)

Jak si tu tak ležím v horečkách, všechno mě bolí, takže nemůžu spát a koukám na netu co kde lítá. Trefí mě do očí příjemná vzpomínka na akce s mým oblíbeným Albandem. Moc hezká rekapitulace Peťo díky, vyloudil jsi na mé tváři úsměv. Všem Vám přeji hlavně buďte zdraví, protože jediné přání nemocného člověka je uzdravit se.