Jdi na obsah Jdi na menu
 


Glosa ke koncertu Albandu v Pohořelicích

30. 12. 2008

"BOŽÍ" HUDEBNÍ HODY

aneb

POHODA V POHOŘELICÍCH
(glosa k Míťasovým fotečkám)


Mini-fest / Alband, Helpness, Ynnity / čtvrtek 25. prosince 2008, od 20.30 h. / KD Pohořelice

Tuhletu sympatickou vánoční akcičku jsme absolvovali z naší party jenom ve třech (já, Obrazekwebmaster a Shaumal), bratr odmítl, prej že jde 26. do práce (marně jsem mu vysvětloval, že koncert je 25., takže úplně jinej den, nedal si říct...).

O příjemnou hudební náladu se kromě vstupního Albandu postarali rovněž severomoravští Helpness, kteří nedávno v Brně předskakovali jakémusi Vincentu Damonu Furnierovi, kterého nenalíčeného tehdy údajně nepoznal ani taxikář, a brněnští Ynnity, jež měli v závěru roku dost nabito. Mimochodem, v Pohořelicích jsem si konečně koupil jejich desku s hříčkovitým názvem Quite Quiet Melody a vůbec nelituju. 

Fajne zážitek podpořila celkem solidní návštěva, i když tentokrát mohla být i větší, a nenarušila jej náročná akustika, která mohla být lepší. Navíc nás potěšily věnované Obrazekpoukázky na pivo, takže jsem si začal připadat jak za kupónové privatizace, s tím, že ve spolupráci se všemi nocím vládnoucími barmany "privatizuji" veškeré pivo se značnou chutí. Víťo, děkujem! 

Poděkování patří rovněž motorizované Shaumal, díky níž jsem se "po letech" dostal opět na takový koncert mimo Brno, odkud není návratu pěšky; a nesmím opomenout pochválit její nezkrotný um řidičský, při němž dodržovala jeden předpis za druhým. 

A také děkuji Albertovi za to, že jsem se s ním opět mohl pozdravit, neb mi z toho vždy zůstává silná vzpomínka.

Míťasovy fotečky jste už určitě viděli, včetně krásných záběrů na Alband odrážející se v postranních zrcadlech, originální pohořelický lustr anebo pivečko situované uctivě na Obrazekžidlích (to pivko tentokrát prostě sedlo!). Že by ty fotky byly tak podařené díky tomu, že webmaster cestou na koncert "sjel" v autě celej perník?

Akce se zkrátka vydařila, a jelikož z pohořelických koncertů konaných na Boží hod se stává jakási tradice, tak dá-li Bůh, těšíme se všichni do Pohořelic zase za rok. Tradice se totiž prý mají dodržovat...

Poznámka: ten perník byl asi půlkilovej, tudíž pardubickej, a předtím hladovej webmaster byl po něm v totálním rauši.

Dědek, 30.12. 2008


FOTKY JSOU ZDE
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář