Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.05. 2013 - Alband - Brno, nádvoří Domu Pánů z Kunštátu

TISÍCKRÁT SES VRÁTIL,
ALBERTE,
V JEDNÉ MILIÓNOVÉ NOCI.

Report / Kronek Alband / pátek 24. května 2013, od 20 hodin / Brno, nádvoří Domu Pánů z Kunštátu, Dominikánská 9

A fakts nebyl, Alberte, sám - narvaný nádvoří Domu Pánů z Kunštátu Ti bylo svědkem.

Absolutní klavírní novinka Tisíckrát představovala nečekané intro, za nějž by se nemusela stydět ani renomovaná black metalová kapela. Ovšem pouze do té doby, než do magických img_1712.jpginstrumentálních tónů vstoupil svým majestátním hlasem pan Jaroslav Albert Kronek - pak už to byl jen a jen Kronek Alband.

„Intro“ skončilo a jmenovaná kapela do toho začala řezat na plný kule tématem Byly noci. A najednou byla jedna noc, která byla svědkem zmrtvýchvstání Kr...onka. Ježíšiiiii, a Pane Bože dohromady, tohle byl po roční pauze ovšem fakt nářez na holou! Akorát nevím, jestli ten pomyslný kámen někdo odvalil anebo nám všem spadl ze srdce, ale onen kámen byl kus skály, na které postavím svou – svou hudbu.

Symbolická hymna Na sál! nám všem přítomným poskytla nejen pár „šroubů do hlavy“, Eagle Scout zase vědomí, že si máme vážit každé vteřiny... vteřiny dlouhé, v níž zkamení čas (těsně před koncem O snech a lžích).

Vyjma Důlku na míru, kterou „tak miluje“ fenomenální kytarista Mirek Horňák, nám Alband kompletně přehrál svoji debutovou desku Kalibrace smyslů, a tak nechyběly ani moje zamilované Šaugle On The Road, anebo naopak písnička, již na desce až tolik nemusím, k níž Vám ovšem musím teď říct pár slov navíc. 

Jasný, na desce mi připadá Náruč dobrýho světla taková zbytečně tichá, ale kucííí s ní provedli na tom nejmenovaným brněnským nádvoří takovééé mazeééc, že i přítomné sochy tančily: kytarová mezihra s Horňákovou prstovou exhibicí, to byla bouře smyslů, magma nezadržitelně se měnící v lávu, demonstrace decibelů a hudební (r)evoluce.

Můj úspěšně odmaturovavší webmaster se na mne tentokrát vysral - asi proto, že furt slavil, anebo spíš proto, že odjel na svatbu; tedy ctěné dámy, nebojte, ne na svoji - a tak jsem musel fotit sám. Pročež naprosto chápu, jak se oslavenec, stodvacetiletý baskytarista Libor Machata chechtal, když jsem jej fotil, protože moc dobře ví, že ty fotky ode mne zkrátka stojí za hovno.  

Pokud bych měl jmenovat věci, které na debutu nenajdeme (z pracovního hlediska jim říkám novinky :-), pak kromě již zmiňované novinky nejnovější, zované Tisíckrát, se hrálo třeba Jednou se vrátím, Let let či Zabiju to prase. 

A pokud bych měl jmenovat věci, které mají svůj původ ještě v legendárním Kernu, pak mohu hovořit například těmito slovy: Noci vládnou barmaniimg_1713.jpg, Daleko a navždy (CD Síla zvyku), Fernetový oči (první historický singl kapely z roku 1987) anebo...anebo To jsme my (druhé LP Kernu z L.P. 1991).

A při To jsme my, třebaže koncert pomalu končil, to začalo. Rytmizovaný tleskot se s koncem songu proměnil v bouřlivý aplaus, při kterém publikum ze svých sedaček povstalo a opravdu – věřte, věřte – vytleskalo kapelu vestoje.

Květnový narozeninový Svátek Pátků se zdravil se solidním, syrovým zvukem, a též s nečekaně dobrým počasím (přátelé, ani kapka, což je důležité, neb to jistě znáte: stačí kapka, už to ťapká), takže lidé domů neťapkali, ale vydrželi na svých sicnách poctivě až do konce, a naštěstí nikolivěk se založenýma rukama. 

A tudíž opět potlesk vestoje, zasloužený aplaus těmhletěm maníkům, kteří si za poslední rok prodělali své: hlavně Jarda Kronek, ale i Mirek Horňák, dřívější patálie bubeníka Víti Fraňka už radši blíže nezmiňuji, klávesák i akordeonista Zbyněk Petržela vypadá docela zdravě, ale zato Machata říkal cosi na téma, jako kdyby měl jenom jedno varle :-).

Zpráva pro pracovníky nejen sdělovacích prostředků: Na vystoupení tělesa Kronek Alband bylo údajně přítomno i několik lékařů, kteří ovšem tedy nevím co říkali na úchvatný a vypjatý vokál pana Jaroslava Alberta Kronka, který si to zjevně užíval a zpíval snad ještě lépe než před rokem. Alberte, .... Albertééééé!!!! 

Ulehly poslední tóny i akordy kronkovského albandu, sympatická servírka, která před několika hodinami „šla do Trojky“, mi načepovala výborného pšeničného Fénixe, a já pod magickým obdélníkem noční oblohy zřel na měsíček pomeranče, jímž jest Fénix zdoben, a mohl si myslet cosi o tom, že jako pták Fénix se z popela vstává.

Nicméně nyní mne napadají jiné citace, ve smyslu tom, že Alband učinil spoustu nás přítomných bratrů a sester spokojenými a zřejmě i šťastnými, a to proto, že zkrátka ten Šéf nahoře, ať už je to kdokoli, NĚCO učinil.

A tak mi na závěr prosím dovolte pár slov, který teda fakt nejsou ode mě.

„Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili.“ (Matouš, 25, 40).

Tady Dědek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Jana Hlaváčková, 3. 6. 2013 21:29)

Úchvatný koncert, nezapomenutelný zážitek, skvělý report, pěkné fotky, Dědek mi mluví z duše...byla jsem tam...kluci, díky :-) (y) <3

Tisíckrát

(xy, 1. 6. 2013 7:48)

http://ulozto.cz/x4EhvnQT/alband-kronek-dpk-tisickrat-avi