Jdi na obsah Jdi na menu
 


20.10. 2010 - Kronek Alband (křest DVD) - Brno, Metro Music Bar

23. 10. 2010

O TEMNÝCH PRAVDÁCH
(A NESPLNĚNÝCH SNECH)

aneb

OPRAVDU JE JEŠTĚ ČAS?

Koncert – křest DVD / Kronek Alband a Miloš Knor / středa 20. 10. 2010, od 20.10 hodin / Brno, Metro Music Bar, Poštovská 6

Teď je přesně 3.15 v sobotu v noci, hraje mi tady CD Kalibrace smyslů – zrovna skladba „Tygr Skaut“, vedle mne těší pivo a já jdu psát report z koncertu Albandu v Metro Music Baru. Mimochodem, teď se mi píše naprosto skvěle, všichni totiž spí a nikdo mi do toho nekecá, ani webmaster.

Tu tichou magickou noc rozřízla absolutní novinka Ještě je čas, hraná á capella, čili Jarda Kronek sám a samotinký jen s kytarou (že by jakési novodobé Absolutní sólo?), nádherně zatlumenou, i jeho hlas byl jaksi tichý, takže kamarád Aleš vedle mne počal nadšeně povykovat, že tohle může, teda fakt může, až jsem se ho chtěl otázati, zdali se může ztišit :-). Novinka naprosto skvělá, nádherná, já to pořád říkám, že Jarda Kronek je hudební génius. A tentokrát to byla opravdu novinka  - poznali jsme to dle textově zúčastněných vuvuzel; narozdíl s7302790.jpgod Jednou se vrátím, která je stará prý takřka jak Jarda sám. Mimochodem, verš ve smyslu (omlouvám se, nevím, zdali na základě jediného poslechu cituji správně) „a dnes odpoledne se z Tebe stala žena“ je zkrátka famózní vyjádření jednoho z nejúžasnějších okamžiků, jaké kdy v životě člověka mohou nastat.

Divokou náladu dodal akustickému koncertu neuvěřitelně pohodový, pohotový a bystrý konferenciér Miloš Knor (milosknor.cz), z jehož peprných hlášek musel být tentokrát hotovej i cikán Kronek (aktuálně zvaný Paco).  Jediné, co mi vadí, že mám neustále jakési prapodivné nutkání psat Miloš Knorr... Asi za to můžou ty „glutamáty“. Nicméně si myslím, že jeho báseň Šeřík by Alband mohl klidně zhudebnit, třeba bychom se dozvěděli něco víc o Venušině pahorkatině z písně Byly noci.

Chcete vědět, jakej byl koncert? Skvělej. Granáty typu Šaugle On The Road, Kde je oheň nebo Na sál! detonovaly útulným prostředím Metro Music Baru (mimochodem, víte, že jej provozuje Pavel Řehoř zvaný Gregory, nezapomenutelný zpěvák a kytarista skupiny DETTO?), a já jsem se zkrátka skvěle bavil, stejně jako kamera brněnské televize, která všechno natáčela. No abych se nebavil, když jsem předtím absolvoval nádherný pokec s tak báječně skromným člověkem, jako je Mirek Horňák. Miluju skromný lidi, zejména tehdy, pakliže jsou profesně neskromně dobří, což Mirek teda fakt je.

Křest DVD, natočeného na křtu CD (tato dvoj-kombinace křtů způsobila, že jsem nedávno vyvolal dost dobrý zmatek na webu Albandu kronek.net) , zpestřila zajímavá Pohádka o třech blanenských chlapech, jež vyústila v mimořádně pozitivní skutečnost tu, že jsme obdrželi tři krásné obaly, bez DVD samotných (abych vysvětlil, jas7302834.jpgkožto tři chlapi jsme prakticky jako první zakoupili DVD dne 21. 7. 2010 na koncertě v Blansku, tehdy ovšem ještě bez obalů, protože ty byly teprve v tiskárně, no a teď k nám doputovaly i ony obaly; Radko, díky moc!). Á propos, design obalu, kterej dělal kdo jiný než výtvarník Libor Machata, Vám pořádně natrhne prdel (upřesňuji: ten obal Vám pořádně natrhne prdel, aby nedošlo k omylu).

Hmm, Machatovic rodina opět zabírala půlku sálu (Fizo zdar!), takže jsme stáli vzadu. To by až natolik nevadilo, naopak (zezadu je to vždycky nejlepší), kdyby se zhruba po polovině koncertu - rozděleného na dvě půlky dvanáctiminutovou přestávkou trvající tři čtvrtě hodiny - neudála negativní skutečnost spočívající v tom, že se před náš stůl postavil jakýsi exemplární půlmozek. Mozku půl, těla dvakrát tolik, stoupl si a my jsme nic neviděli. Tudíž jsem se jal slušně ho požádati, zdali by nemohl o krok ustoupit, načež se mi dostalo odpovědi ve smyslu tom, že on si může stát kde chce, čili že se nikam přesouvat nebude, a že si můžu stoupnout já vedle něho.

To jsem následně udělal, protože při „šauglích“ jsem Kronka opravdu chtěl vidět, nicméně můj webmaster to tak nenechal.  Vědom si ohromné křivdy, jež se na nás udála, rozhodl se kokůtka porazit jeho vlastní zbraní. Ve stylu hesla „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní sám do s7302812.jpgní“ , se usilovnou neúnavnou aktivitou  propracoval před zmíněného floutka, přesně do jeho zorného pole. (Podotýkám, že narozdíl ode mne, prťavého trpajzlíka, můj webmaster svou výškou symbolizuje známou retranslační stanici na Hádech.) A takto disponován počal před oním nepodařeným individuem tancovat i máchat rukou, a kdykoli se dotyčný kamkoli pohnul, webmaster jej před ním úspěšně následoval; načež netrvalo dlouho, a zmíněný machr znechucen odstoupil směrem k baru, čili jsme opět krásně viděli. Nutno pro úplnost historické dokumentace podotknouti, že webmasterovi po tomto výsledku aplaudoval nejen náš stůl, ale též spřízněné duše stojící za námi, které do té doby také viděly prd. Nebo prda? 

Ale zpět k produkci hudební.  Ta byla jako vždy vynikající, tihleti chlapci (Kronek, Machata, Horňák, Franěk, Petržela) jsou zkrátka univerzitní muzikanti, je obrovská radost je poslouchat a člověk se toho asi nikdy nenabaží. Náruč dobrýho světla? Absolutní sólo? O (nesplněných) snech a lžích? Svátek Pátků? Holt dle libida – pardon libosti. Metrem zněla muzika prvotřídní kvality a já byl šťastnej za to, že cosi jako Alband existuje. Navíc lidiček dosti, zvuk OK (krásně syrovej) a Plznička chutnala, jako kdyby ji vařila maminka. 

To že mne Kronek stihl v mezidobí parádně nasrat, stejně jako asi všechny Kerňáky, a sice svým prohlášením, že on a Machata se na projektu Kernu 2011 nakonec nebudou podílet, je věc jiná. Tohle nemíním nijak detailně míchat do reportu, protože tohle je reportáž o Albandu a nikolivěk o Kernu.  Ale Alberte věř mi, že si Tě  v příštím článku parádně podám. Ten titulek je jenom drobný začátek. :-)

Za nádhernej koncert děkuje a zdraví Dědek.

BONUS:

FOTKY:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Víc takových večerů!

(Žaba, 24. 10. 2010 20:50)

Byl to vyjímečný večer plný skvělé hudby a pohody. Díky a prosím více takových akcí!

Zdravice

(Dědek, 24. 10. 2010 7:25)

Náš web METAL-LINE srdečně zdraví Fizu! :-)

Supr

(Fiza, 23. 10. 2010 22:06)

Super zhodnocení, jako vždy :-)

Vzkaz Kim a Milce

(Dědek, 23. 10. 2010 21:01)

Holky, Kim a Milko, Vy jste fakt skvělý! Děkuje a zdraví Dědek.

Díky

(Milka, 23. 10. 2010 19:38)

Díky Dědkovi i Míťasovi. Report i fotky se povedli.Navíc se podepisuji pod jeho vyjádření ohledně "postávajích" ve výhledu.Holt,někteří nechápou,že jsem přišli nejen poslouchat, ale taky se dívat.Jsem ráda,že jsme včas zjistili,že je nutné si kromě zakoupených lístků ještě i objednat stůl a nemuseli jsme tudíž "postávat".Dědkovi gratuluju,že vlastní DVD s tak nízkým pořadovým číslem (jistě bude jednou unikátem).Taky děkujeme Jardovi,že hrál i když ho trápila nějaká choroba a v poslední části koncertu přicházel o hlas. Ale je vidět, že kluci jsou profíci a všechno zvládli.Křest dalšího CD nebo DVD bych ale příště prosila naplánovat spíš na pátek-i přes krásný zážitek bylo ranní vstávání fakt za trest :-( Jo a souhlasím s Kim.Snad Alband Šeřík NIKDY nezhudební !! A na závěr - Kronek mě taky nasr... a v mých očích ho omlouvá jen jeho Alband.

Kronek nebo Knorek??

(kim, 23. 10. 2010 19:26)

Děkuji Dědkovi za report.Jako vždy musím souhlasit se vším co napsal, ale jako vždy až na malou výjimku...Doufám,že Alband nikdy nezhudební stupidní báseň Šeřík.Pro tento křest mi přišla naprosto nevhodná a zhudebnění Albandem by snad bylo dekradací jejich muziky.Knor ať si nechá svůj humnor pro "Komiky" a "Na stojáka" a Alband svoje písničky se skvělými texty, které nepotřebují vulgarismy a dvojsmyslné narážky.Křest byl super,ale docela bych se obešla bez Knora,stačí mi Kronek a band.Hosté křestu jejich CD byli rozhodně zvoleni vhodně, vkusně a celkový dojem byl naprosto jiný.Ale proti gustu ..... Každopádně díky moc Dědkovi za report a Míťasovi za fotečky, obzvlášť zátiší "Stolečku prostři se" je úžsné :-)

Poděkování

(Dědek, 23. 10. 2010 12:45)

Cethy, díky moc! Zdraví Dědek.

díky za krásný report

(Cethy, 23. 10. 2010 12:06)

No já prostě nemám co dodat, zase to Peťa napsal tak, že lépe by to nikdo neuměl. Byl to opravdu famózní večer. Report a fotečký úžasný, díky moc chlapci, jste prostě vyjímeční :-))))