Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.03. 2013 - Walter Bartoš Band - Brno, Rusty Nail Club

WALTER BARTOŠ BAND
V RUSTY NAIL

aneb

POSLANEC A ...BASA

Článek / Walter Bartoš Band / pátek 29. března 2013, po 20. hodině / Brno, Rusty Nail Club (Veveří 57, naproti Botanické zahradě)

img_0931.jpgA tak zatímco Brno má svého rootovského „kořena“ Juru Valtera, tak Strážnice a celá Česká republika má zase svého Waltera Bartoše: doktora filozofie, poslance a basáka, na jehož blues rockový Walter Bartoš Band jsem se v pátek přišel podívat do zamilovanýho Rezavýho hřebíku. Mimochodem, tenhle človíček se narodil ve stejný den v roce jako já: dvacátého třetího dubna, akorát o čtrnáct let dřív.

A musel jsem zpětně moc a moc poděkovat Bačovi, že mi poslal ohledně této akce mejla, protože to byl vydařený večírek a moc příjemný zážitek.

Jsou chvíle, které končí.

Jsou chvíle, které nekončí.

A jsou chvíle, které nekončí, i když skončí.

A právě takovou chvílí byl včerejší koncert. Tenhle report píšu v sobotu večer, ale to vystoupení mám pořád v hlavě, ten příjemný pocit, to příjemné ANO, to příjemné VŠE.

Příjemný rock, blues i pop, klid a mír, v půllitru „banán“ (rozuměno pšeničný náchodský Weizenbier), a ježto se konal banán, přicházela postupně i opice, třebažimg_0920.jpge Amneris byla daleko (aby rozuměno bylo, Amneris je moje výborná kamarádka, která má taky ráda „banán“, a proto se občas zove opice, ale na svátky byla holt bohužel mimo Brno, a tak tentokrát v Rusty Nail chyběla, fňuk, fňuk a třikrát fňuk.)

No co už, jak říká můj webmaster - byl jsem tam s bráchou, kterýho taky miluju. Dnes prosím, přátelé, nečekejte klasický report, bylo to moje první setkání s hudbou Walter Bartoš Bandu, a asi víte, že zatímco v metalu se pohybuji cca pětadvacet let, tak v blues rocku jsem celkem nováčkem, takovým tříletým panicem, a chce to zkrátka ještě čas, než ty reporty budou za něco stát.

Je krásné moci vidět ještě normálního poslance. Dobrá hudba, dobrá akustika, dobrý zvuk – v závěru se na stejdži zjevil mimo jiné zpěvák Pepa Trumpeš z Rusty Nail (Rusty Nail jako skupiny), Rezavý hřebík rezonoval pomyslnou nerez modrou ocelí, a já si nepamatuju skoro nic, jenom jedno jediné: že mi bylo moc fajn.

Tady Very Old Man chilli Dědek.

Bonus – Bobův dotazník na členy kapely: Které dvě věci máte rádi?

Klávesista: zdraví a láska
Bubeník: vše co má perspektivu a smysl
Basák: italská kuchyně a manželka
Zpěvák a kytarista: sex na stojáka a jägermaister

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář