Jdi na obsah Jdi na menu
 


Venek & škopek aneb beertrip

Reportáž z pivní cesty kolem bloku / středa 24. července 2013 / Zkonzumovaná piva: Černá Hora Páter 11, Polička 12 nefiltrovaná, Rybízové pivo, Kocour Varnsdorf 14 Samurai, Krušovice ležák pšeničný, Regent Třeboň 11, Malinový Regent

Původně jsme chtěli jít s Míťasem jen tak normálně na škopek. Pak mého webmastera napadlo, že bychom mohli obejít všechny hospody v nejbližším bloku. Pak nás napadlo, že když už takový majestátní koncept, ha ha, proč z toho neudělat reportáž. Tak jsme se pak vrátili pro foťák, panč když report, tak pivopitelně s fotkami těch našich miláčků.

Fotografická platforma byla jasná: vždycky jedna fotka hospody zvenku, a jedna fotka škopků samotných vevnitř, z čehož vznikl i prostý titulek Venek & Škopek.

A jelikož jsme web hudební, tak textová platforma reportáže vychází z myšlenky propojení piva právě s muzikou, což se projevuje vždy v závěrečném způsobu hodnocení každého vypitého vzorku.

PÁTER V KUPÉ

Naší první zastávkou se stala vegetariánská restaurace Kupé u zastávky tramvaje Grohova, která se pyšní certifikátem o nejnavštěvovanějším podniku v lokalitě Veveří. I sestoupili jsme do útrob sklepů, překvapeni namísto očekávaným chladem poměrně teplým a lehce dusným prostředím.

Velmi příjemná a vstřícná obsluha nás usadila k volnému stolku a během chvilky servírovala objednané světlé černohorské jedenáctky Páter (přeci jen, 15-stupňový Rychtář nám v tom parnu přišel jako příliš „plnotučný“ kousek, a experimentovat s pivním Yerba Maté s výtažkem z brazilských pralesů za cenu kolem 70 Kč jsme také úplně nechtěli).

Černá Hora nikdy nezklame, filtrované pivko bylo dobře ošetřené, dobře vychlazené, se solidní pěnou – na úvod jsme si za 27 Kč pochutnali, ale je to spíš „lehčí“ pivo na žízeň, než že by představovalo chuťově cosi výjimečného; holt takový standard nadprůměrného pivovaru.

Hodnocení: uhlazený hard rock.

kupe.jpg

ZÁTIŠÍ POLIČKY S RYBÍZEM       

Tourdebeer pokračovala stanicí Pivní stáj, kde jsem si já poručil světlou nefiltrovanou poličskou dvanáctku a Míťas ochucené pivo rybízové.

U nefiltrovaných spodně kvašených piv su vždy velmi zvědav na to, jak moc bude pivo zakalené, protože leckteré vzorečky s tím mají docela problém – objednáte si nefiltráka a vidíte přes něj jak přes čerstvě umyté okno. Holt navařit pořádnou špínu není jen tak.

Polička měla zákal střední, uvítal bych i silnější, ale bylo zkrátka poznat, že jde o nefiltrovaný (nesprávně kvasnicový) produkt. Chuť jako vždy u Poličky výrazná, plná, jazyku lahodící.

Rybízové pivo, vyrobené smícháním piva s rybízovým sirupem (touto „technologií“, tzn. pivo + sirup YO, se vyrábí PardálOVO bezové), si Míťas pochvaloval, dokonce mi dal i ochutnat, a poměr mixu byl příjemný: bylo poznat, že je to „rybízlák“, ale současně si lektvar stále uchovával svoji pivní podstatu.

Hodnocení: Polička 12 nefiltr. – syrový heavy metal, Rybízové pivo – pop metal.

staj.jpg

JAK JSME SE OBULI DO KOCOURA SAMURAJE

V podniku U Kocoura na Pekárenské ulici na nás ovšem čekal skutečný skvost – 14-stupňová IPA (Indian Pale Ale) zovaná Samurai z varen varnsdorfského pivovaru Kocour, pro niž se používají ty nejdražší chmele, a proto i cena stojí za to: 49 Kč.

Ovšem průvanu v peněžence jsme rozhodně nelitovali. Jedná se o chuťově jedinečný produkt, zakalený, plné, intenzívní chuti, s mimořádně silnou, ale neuvěřitelně příjemnou chmelovou hořkostí, jedním slovem zkrátka paráda.

Sedíce na sympatické zahrádce ve dvorním traktu, mlaskali jsme s Míťasem blahem jak dva kocouři nad smetanou. Hmmm, pivovar má ve svém reklamním sloganu pravdu – tohle fakt není pivo pro kočku...

Hodnocení: brutální hard core.

kocour.jpg

KDE KVETE PŠENKA

Restaurace U kormidla u zastávky trolejbusu na Kounicově ulici má na čepu cca 10 různých piv z portfolia Heinekenu (Starobrno, Krušovice, Dačice...), my jsme si dali známé a již velice populární krušovické pšeničné, tedy světlý svrchně kvašený nefiltrovaný ležák s 4,3 % alkoholu.

Tento výrobek se krušovickému pivovaru vskutku povedl, najdete ho už skoro v každé hospodě, kde čepují větší množství heinekenovských piv, a zdaleka si jej nedávají jenom ženy, ale i muži. Částečně sice Krušovice Pšeničné vytlačují vynikající rakouský Edelweiss, což je škoda, ale na druhou stranu je jasné, že dva druhy pšeničného piva by se asi v jedné hospodě nevytočily, neboť novodobá tradice pšenice u nás teprve vzniká.

Nádherně kalné, jak nabrané z kaluže, s bohatou pěnou, žádná bublinka navíc, lahodná osvěžující chuť s ovocnými tóny... ideální letní alternativa k ovocným pivům, která přeci jen nejsou pivem v pravém slova smyslu.

Pivo strašně dobře klouže do krku, rychle se pije, a proto je závěrečný verdikt jasný:

Hodnocení:  speed metal.

kormidlo.jpg

KDYŽ VÁM VLÁDNE REGENT

Jižní Čechy mají krásnou pivní tradici - Budvar, Samson, Platan..., a taky třeba třeboňský Regent. Dal jsem si světlou filtrovanou jedenáctku, zatímco Míťas to proložil opět ovocňákem, tentokrát Malinovým Regentem.

Regent mi vždycky chutnal, má svůj ksicht, a pokud hledáte pivo na žízeň, které vás ale nezklame ani svojí chutí, je dobře ošetřený Regent myslím dobrá volba.
Malinový Regent, připravovaný samozřejmě opět přídavkem sirupu, představoval typické ochucené pivo, v důsledku této „sirupové“ technologie silnější a chlapštější než dvouprocentní „džusové“ Radlery.

Seděli jsme ve ztichlé hospodě Pizzerie Mediterrane krátce před zavíračkou sami, a čekala nás zastávka poslední...

Hodnocení: Regent 11 – hard rock, Malinový Regent – glam rock.

picerka.jpg

TOHO PROUTNÍKA UŽ ZAVŘELI...

Bohužel, Hospodu U P(r)outníka na rohu Smetanovy a Veveří jsme nestihli, neboť ona stihla mezitím zavřít. Mohu ji ovšem vřele doporučit, neboť ji dobře znám z jiných dnů.

Na čepu jsou vždy 1 – 2 piva z podukce pelhřimovského pivovaru Poutník (Poutník Double, Poutník nefiltrovaný – tzv. špína), a k tomu dvě různá piva z výroben jiných mini- či malých pivovarů (často zde nyní natrefíte na skvělou Víseckou Pšenku z minipivovaru Ohrada ve Vískách, ale též na spoustu dalších – šumavský Kout, vsetínský Valášek, Harrach z Velmezu atd.). Lze jedině vřele doporučit.

Dnešní hodnocení však nemůže být s ohledem na stav „ZAVŘENO“ jiné než:

Ticho mezi skladbami...

proutnik.jpg

(U)ZÁVĚR

S Míťasem jsme se shodli na tom, že bez ohledu na typ piva a jeho cenu nám nejvíce učarovala IPA Samurai od varnsdorfského Kocoura. Pakliže na ni někde natrefíte, i přes vyšší cenu kolem 50 Kč za půllitr rozhodně neváhejte. Tohle pivko totiž vydá chuťově za dvě, no a uznejte, pomyslných 25 kaček za škopek není zas tak moc. Anebo jinými slovy: lepší jedno mimořádný než dvě obyčejný.

S pozdravem „Světu beer“ či „Beeru zdar!“ se s Vámi s Míťasem loučíme a teď v těch horkách prosíme – pijte, pijte, pijte! :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ajajajajaj! :-)

(Dědek, 15. 8. 2013 0:34)

Čau Víťo, milý to kolego Maguo! Díky moc za krásný komentář, i když s tím nefiltrovaným Ostravarem mne pěkně sereš, panč ten je tady absolutně nedostupný. Nicméně dneska jsem si taky užil: v Ochutnávkové pivnici na Lidické jsem si dal pšenici 11 z pivovaru Chýně, pak výborný Ležák starosty Pavla z Kladna, a zakončil jsem to famózním ejlem z kočovného pivce Nomád Easy Rider. Jedním slovem Mňam! :-) Ještě jednou díky a měj se, ať Vám to šlape! Tady Dědek.

Žízeň

(Magua, 13. 8. 2013 16:47)

Zdravím, moc hezké články chlapi píšete, zvlášť tento o těch pivech je výborný nápad a doufám, že v tomto tématu budete pokračovat. Po těch Dědkových pivních výletech a fejetonech dostávám vždycky žízeň. Žízeň je přenosná. Ještě, že mám v lednici nefiltrovaný Ostravar. Mějte se, ať se daří! Víťa (Magua) z Hard Music Base