Jdi na obsah Jdi na menu
 


07.06. 2013 - Tom Jegr & Gang - Brno, Rusty Nail

11. 6. 2013

HUDBA, KTERÁ MI NEDÁ
DLOUHO SPÁT

aneb

DOPIS TOMU JÉGROVI

Ahoj, Tome,

ty starej rockovej pardále, jak se pořád vůbec máš? Čoveče, v pátek jsem si na Tebe vzpomněl, resp. se mi o Tobě zdálo: byl jsem v nějakým děsně dobrým brněnským klubíku na parádním blues, no a jako bys to vystřihl Ty sám.

Hmm, tak konec blbé srandy, já vím. Jasně že hrál včera v Rusty Nail Tom Jegr & Gang. A hrál sakramentsky dobře. Na pódiu už byli všichni tři Tvoji spoluhráči  - Kusmen, Dofek a Maňák - a čekalo se jenom na Tebe. Vrátilimg_1837.jpg ses celej v tmavým, v temně modrým jak to milovaný blues, z pohřbu Pavla Pernici (1959 – Brno, New York – a věnoval jsi mu píseň), kterýho prý pár dnů po příletu z Ameriky smrtelně srazil v Komíně nějakej idiot, kterej jel snad sto pade - aspoň se to v Brně tak povídá.

Jezdit se musí umět. Tvoje hra na kytaru, Tvůj zpěv, to je vždycky jízda, která mě srazí do kolen, ale přitom nikomu neublíží, právě naopak. Ani nevíš, jak mi Tvoje hudba pomáhá, kolikrát mne už vytáhla z životních sraček, když jsem si Tě pustil, a hned bylo aspoň o trošku líp.  No tak konec sentimentu, pojďme „hrát“.

Můžu se vysrat psat semka playlist, protože půlka z něj je ve fotogalerii a druhou půlku jsem jako už tradičně nepoznal. No jak taky jinak, když si Tvoji produkci já vůl pletu se světovými megahity (ad Status Quo). Jenomže ono to taky o něčem svědčí – že Tvoje hudba, hudba celého Gangu, je pro mne osobně světová... a magická a čarovná. Magická? Neznamená  v angličtině slovo „magic“ kouzlo?  

Tohleto kouzlo Tvýho blues rocku a hard rocku mne vždycky dostane...dostane tam, kde chci bejt: sedět pevně na židli a přitom lítat. Však aj ty sis na koncertě sedl, na tom malým útulným krásným pódiátku v Rezavým hřebíku sis sedl a myslím, žes taky lítal (minimálně po hmatníku).

Jo abych nezapomněl, ty Tvoje striptýzy, to je teda něco. Nejprve v důstojném obleku, poté v košili, posléze ve vasilovi (pro neznalé Opavanky nátělník :-) a pak zas jako vždycky polonahej. Teda, Tome, gay sice nejsu, ale když jsem Tě tam na tom pódiu tak viděl, hned bych po Tobě skočil, ha ha.

Jenomže ještě důležitější jsou ty Tvoje striptýzy hudební. Ve svých skladbách se nesvlíkáš jenom do půl těla, tam seš dočista dočista nahej, vydanej na pospas, a to je právě ono. Proto se tý Tvý muzice dá tak strašně věřit. Blues hraje kdekdo, ale málokdo ho hraje tak jako Ty: obnažený až na kost.

Letos je počasí pěkně zkurvený, vlastně to není počasí, ale spíš „pičasí“, a to ve mně evokuje jedno přirovnání: Ty a Tvoji vynikající spoluhráči dokážete v čloimg_1830.jpgvěku vyvolat horko i mrazení zároveň – potím se žárem, chvěju se mrazením (občas i sladce spím :-), svou hudbou popíráte všechny konvence teploměrů  - proč se vlastně neříká zimoměr? - a abych tak zkrátka a jednoduše řekl, je to o stupeň lepší hudba :-). Potopáááááá!

Dokonce jsem si v tom Bačově krásným Rezavým hřebíku natočil jedno video, ale nechám si ho pro sebe – bylo to poprvý, kdy jsem se odhodlal přetočit kolečko svýho foťáku na symbol kamery a nahrát nějaký video. Takže tušíš, že to video asi stojí technicky za hovno, a máš pravdu. Ale o fotečky se samozřejmě podělím, to si piš (viz fotogalerie).

Jo ještě musím já hajzl prásknout něco na Maniaka – potkal jsem ho minulou sobotu u nás na Veveří, na uších měl sluchátka a poctivě studoval songy na chystaný nový CD. A představ si to, Tome, schválně si nechal doma klíče od kanclu, aby se mohl vrátit a o to dýl studovat ty Tvoje nový blues rockový  blázniviny. No teda, klobouk dolů, smekám před zodpovědností Tvých spoluhráčů, uf :-).  Ano, ing. arch. Hynek Maňák (když ho Amneris loni překřtila na Maniaka, ani jsme netušili, jak je to strašně trefné) vytváří moc hezké věci nejenom v muzice: maniac.cz.

A tož teda musím taky prásknout něco na sebe sama: Jasný, v Rusty jsem chvílema chrněl, ale i přesto jsem si vrněl. Bylo to buď v důsledku za a) energetického deficitu, anebo za b) pivního přebytku: a) i b) je správně. Stal jsem se tak zdrojem spřáteleného veselí, což mi ovšem až tak nevadí, protože znám svoje přátele, jak vypadají jindy, ha ha (viď, Koldo?). Nicméně třebaže jsem chvílemi klimbal, v pravou chvíli jsem se vždy probudil, což přičítám muzice, hudbě, která mi zkrátka nedá dlouho spát. Nedá spát! 

Moc se těším, Tome, na Tvoje nový cédéčko, s Gangem. Strašně se kurva těším, ani nevíš jak. Vlastně víš, už mě taky trochu znáš. Kdy má vyjít, na podzim, pokud se pamatuju správně? Jaks mi psal, prej na něm bude i dle mého názoru jasná hitovka (kterak známo, „hit“ znamená v angličtině zásah) Koukám nějak to nejde.

Tak Ti chcu závěrem napsat, že jsem v pátek 7. června 2013 v Rusty Nail jenom koukal (byť občas ospale), jak Vám to chlapci jde.

V Brně na Veveří, den poté, v sobotu 8. června 2013 (drobné stylistické úpravy 10. června večer).

Ahoj, Dědek.

P.S.: A ještě poděkování provozovatelům klubu Rusty Nail a členům stejnojmenné kapely

Pavlu Bačovi Bačíkovi a Pepovi Trumpešovi za to, že od září 2012 takovýhle krásný místečko na zemi provozují - je málo fleků na světě, kde je mi tak hezky. A Pepovi musím přidat jeden děkovací bonus navíc, za jeho krásná slova, kterými mne v samotném závěru poctil. Nechám si je sice jen a jen pro sebe, ale místo nich ocituju jednoho slavného hollywoodskýho režiséra, kterej řekl cosi v tomhle smyslu: To, po čem lidi ve skutečnosti nejvíc touží, nejsou prachy, moc a sláva.

Je to uznání.

Howgh!

Hovno howgh, ještě P.P.S.: S těma Talošama jsme hráli bez branek. Koukám, nějak to nešlo (těm Talošům)... :-)

Příští koncert:

středa 26. 6. 2013 – Metro Music Bar – Brno, Poštovská:

TOM JEGR and GANG + CHARLIE THE BOMBER + RADIMEC COMPANY
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ou, díky moc!

(Dědek, 13. 7. 2013 12:20)

Karlosi čtu si Tvůj komentář. Dííííky moc, chlape!

Dědku ty jsi blázen

(Karlos, 6. 7. 2013 13:11)

Dědku čtu si tvůj report.Ty jsi fakt blázen.Moc dobrý a trefný.

aaa Dědku!

(Amneris, 16. 6. 2013 16:49)

miluju Tvoje reporty..:)
Jako vždy syrové a trefné..Striptýz prej!
Škoda jen, že Tom neinspiroval k odhazování svršků i ostatní členy Gangu..

Tímto zdravím všechny, zejm. "zdroj spřáteleného veselí", děkuju za skvělý večer a věřím, že se všichni uvidíme a uslyšíme toho 26. v Metru!

Neznalá Opavankablues

(Bača, 14. 6. 2013 17:35)

Výstižné ,pravdivé ,radostné.

Má recht.

(Kolda, 12. 6. 2013 11:53)

Potvrzuji, je to tak.