Jdi na obsah Jdi na menu
 


31.05. 2012 - Team (Final Tour) - Brno, Kajot Arena

„VELKÁ NOČNÁ BÚRKA“ V RONDU

aneb

TEAM JE VO HVIEZDACH…

Report / Final Tour - Team, Horská chata / čtvrtek 31. května 2012, 20.00 h. / Brno, Kajot Arena (Rondo)

Dobrý den,

hned v úvodu bych se rád omluvil za své vyjadřovací schopnosti, jelikož nejsem žádný literát a byl jsem pouze požádán svým nejmilejším kamarádem Dědkem o malý příspěvek.

….Tudíž, na koncert do Ronda jsem dorazil v osm hodin brněnskýho času a již zde hrála předkapela  večera Horská chata. A byť byla pro mne do té doby zcela neznámou slovenskou skupinou, mile mne překvapila. Surový zvuk jejich kytar ve mně hned dokázal navodit patřičnou náladu. Pravdou ovšem je, že svým pojetím muziky možná až příliš připomínala kapelu, na kterou v ten večer všichni přišli, geniální a stále živou kapelu Team :-)

Po skončení předskokana nastala ovšem třičtvrtěhodinová pauza, nutná pro výměnu aparatury, což i na mne byla doba dosti dlouhá, a tak jsem se jal vyrazit osvěžiti se lahodným mokem, jelikož hala již byla tou dobou narvaná k prasknutí a s množstvím kyslíku to zde bylo na pováženou. Ke svému údivu (možná by bylo lepší napsat zděšení) jsem brzy zjistil, že tu jsou pouze dva stánky na každé straně haly, a to ještě jednou podotýkám, že hala byla narvána k prasknutí (odhadem 15 tisíc)!

Po půlhodině stání ve frontě jak za minulého režimu jsem se posunul sotva o metr! Ale nakonec, jak se dalo předem tušit, po prvních tónech hlavních aktérů večera se fronta rapidně zkrátila a já se nakonec dostal i k vdsc01062.jpgytouženým osvěžujícím tekutinám :-)

První píseň, která odvedla část fronty, byla „návyková“ Mám na teba chuť, ihned následovaná dnes opět aktuálním Prievanom v peňaženke, a zdálo se tak, že dnes se budou hrát jen samé starší hity :-) Každopádně tímto dostali již notně znuděné a mírně otrávené publikum rychle do varu. Hned vzápětí jsme se ale měli přesvědčit, že tomu tak nebude pořád. Po představení kapely a pár vtipných bonmotech na stranu Brna i českého hokeje Pal'o Habera ještě nezbytně pozdravil fanoušky a skupinu No Name, která byla též v publiku, a pak již začala zhruba třicetiminutová pasáž, ve které se střídala vždy jedna novější píseň se starší klasikou. Za nimi pak byly filmové projekce dokreslující texty písní. Zejména skladba Starý zákon byla dojemná a k zamyšlení. Obecenstvo bylo živé, ale bylo cítit, že tomu něco chybí.

A tak přišlo na řadu zapojení publika, které u některých skladeb doprovázelo Pavola i skákáním vestoje,  a dokonce si s ním střihlo i mexickou vlnu. Dopomohly tomu hity jako Boli sme raz milovaní, Ženská menom panika, Severanka, Krátke lásky, Je to vo hviezdach s akustickým improvizovaným sólem (kytarovým, baskytarovým, bicím i klávesovým), Malá nočná búrka, Láska necestuj tým vĺakom, Lietam v tom tiež, Držím ti miesto, a samozřejmě i komunikační schopnost Pal'a, který si nakonec dokázal získat celou halu. Druhá polovina koncertu tak již byla v rychlém sledu, v podstatě jeden hit za druhým. K nemilému překvapení však skončili hrát již po hodině a půl.

Po velkém a dlouhém přemlouvání pak ještě přidali „moje vel'mi obl'úbené“ Jeden kabát, jedna koža, jedna tvár a Reklamu na ticho, a pak k úžasu mnohých byl opravdu konec. Rožli sál a bylo tak jasné, že další a nejspíš asi poslední vystoupení Teamu v Rondu je již minulostí.

Shrnuto a podtrženo: po zdlouhavé výměně kapel začli v poměrně rychlém tempu, které udrželi až do konce. Podle mého názoru ale mohli hrát přece jen trochu déle. Hitů i fandů k tomu měli přece jen dost.

Z brněnského Ronda se s Vámi loučí

Eskymák

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Team

(Scheronka, 6. 6. 2012 22:07)

Ahoj,
Eskymákův příspěvek se mi moc líbí. Na koncertě jsem byla a musím BOHUŽEL souhlasit s tím, že koncert byl krátký, ale jinak byl BAJEČNÝ!!!