Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.11. 2011 - Seven, Henych666 - Brno, Melodka

MAGICKÁ NOC NA MELODCE

aneb

KULT VLASTY HENYCHA

Report / Henych 666, Seven / čtvrtek 17. listopadu 2011, od 20 h. / Brno, Melodka

Dedikace: Tento report je věnován Aldovi, který nakonec bohužel nedorazil.

Nikolivěk Kladivo na čarodějnice, ale Kladivo na fanoušky měl tehdá Institoris sepsat. Taková legenda v Brně a taková slabá návštěva, hů. Maximálně 100 lidí? No jedině i s personálem. S personálem a kapelama. Holt asi nerozhoduje dobrá muzika, ale logo. Nicméně muzikanti přišli (na Melodce byl Big Bimg_1539.jpgoss z Root, Mira Horejsek z Asgard...). Hmm, muzikanti přišli, fanoušci ne.

Prvotní, známá skupina SEVEN (sevencz.cz) kytarového fenoména i vizuálního démona Honzy Kirka Běhunka (pamatujeme si jej i z epizodní role tříkytarového Kreysonu) odvedla i před řídkou Melodkou výborný výkon. Nehleděla na to, kolik je pod stejdžem lidí, hrála jako naprosto profesionální kapela a sypala do lidí svoje pecky hlava nehlava. Toto sousloví „hlava nehlava“ berte bohužel doslova, protože pod pódiem to bylo spíše „nehlava“ než jakákoli „hlava“. 

Omlouvám se, nečekejte ode mne podrobný rozbor jejich vystoupení, od Seven nemám doma jedinou desku, a prakticky je tudíž neznám (uf, tak tohle je zkrátka redaktorský propadák, ale na druhou stranu jistě oceňujete upřímnost :-). Na rovinu řečeno, není to úplně moje krevní skupina, tato muzika, ale před seriózností i drajvem jejich produkce na Melodce s úctou smekám: naprosto důstojný hudební úvod pro žijícího principála českého black metalu.

Pro principála? No to si pište, že s příchodem vlčí smečky HENYCH 666 (henych666.cz) nastal pořádnej cirkus. I když...tahle zvířena okolo Vlasty Henycha je pořádně neochočená, nezkrotná a totálně nedrezúrovatelná. A že může být black metal docela veselá, takřka cirkusová záležitost, to kucí dokazují už tím, v jakém módním salónu se nechávají oblékat (viz naše fotogalerie).img_1633.jpg

Po „plastickém“ otvíráku Magické noci z EP Psychonaut (samotný Psychonaut zazněl také) jsme pokračovali samozřejmě těmi stěžejními dějinnými flákotami Törru, a pochopitelně velmi extrémně, např. songem Extrémní sport („Když pohřeb / tak do země / když rakev / tak ode mě“).

Schválně, položím kontrolní otázku: myslíte si, že na Melodce chyběly šlágry typu Kladivo na čarodějnice, Kult ohně anebo Válka s nebem? Možnosti Vašich odpovědí jsou: a) nechyběly, b) chyběly, c) některý šlágřík chyběl a některý nechyběl. – A věřte, že A je správně!

Více než dvacet let staré hitovky duněly Melodkou a já na parketu cvičil tak, až jsem byl z té „práce“ celej černej, tudíž black. Nádhera. Vzpomínka na debutové album Armageddon? Určitě, třeba prostřednictvím opravdu, ale opravdu krásné písničky Zlej sen. Vzpomínka na druhé album Institut klinické smrti? Určitě, třeba prostřednictvím opravdu, ale opravdu krásné písničky Předčasnej pohřeb. Vzpomínka na přelomové album Made In Hell? Určitě, třeba prostřednictvím opravdu, ale opravdu krásné písničky Made In Hell. A abyste si to užili, fakt není podmínkou, zdali jste plivali z mostu a kouřili v kostele, anebo žábám občas nafukovali jejich prdele, kterak se pěje v citované písni. A jako bonus třeba Venom cover Countess Bathory...

I přes nižší účast diváctva byla atmosféra i díky dobrému zvuku vskutku boží, pardon, překlep – pekelná. Ještě že nám posléze s Míťasem došly prachy, jinak bych v tuhle chvíli tenhle report asi nepsal. :-) Ale i tak jsme po skončení hudební produkce stačili dobře pokecat s Mirou Horejskem z Asgard, no a zkrátka tak všelijak.

„Strašíte mě peklem, ale já jsem ďábel sám“, řekl Vlasta Henych ve čtvrtek na Melodce.   

Tady Dědek. Fotky Míťas.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

666

(Pačess, 22. 11. 2011 18:11)

já jsem tuhle šou navštívil ve vyškově a nutno podotknout, že to vlastovi a klukum hraje nadmíru(ne horejska)
sakra dobře. Moc mě bavilo jak vystoupení geniálních muzikantů ze seven tak vlastovo. Kluci si však tohle tour nápaditě užívají, i když teda lidi nic moc všude.