Jdi na obsah Jdi na menu
 


22.06. 2013 - RockFest Pohořelice

POZIPIVNÍ POGO-ŘELICE

aneb

FEST ROCK FEST

Rockfest Pohořelice / Kelwin, Flowerwhile, Vztahy, Tōrr, Konflikt, Kern, Harlej, Doga, Alkehol, Titanic (poslední 2 bohužel bez reportu) / sobota 22. června 2013, od 13 h. / Pohořelice u Brna

Fesťák velkej, ale svět je malej. Jen co jsme, vystoupivše z udýchaného autobusu na pohořelické zastávce u obchodní akademie, našli nejbližší hospodu U Kašpárků, hned jsme se pozdravili s Víťou, místním pořadatelem dalších pohořelických hudebních akcí, s nímž občas mediálně komunikujeme. Čepovalo se zde pivo a Radler, tož dali jsme s Míťasem jedno na cestu a vyrazili vstříc fesťáku, o němž jsme si mysleli, že ho pořádá známá přeznámá ikona moravského kulturního dění Jiří Sklenda Sklenář, načež jsme byli vyvedeni z omylu: pořadatelé jsou jacísi jiní místní kucíí (jejichž jmimg_1868.jpgéna bohužel neznáme), Sklenda to ovšem mediálně zaštiťuje. Rockfest Pohořelice, konaný pod záštitou Jiřího Sklendy Sklenáře - to zní dobře, ne? :-)

Slunce pražilo teplotou alespoň 373,15 stupňů Kelvina, a o něco dřív, než byl avízovaný začátek ve 13 hodin, to písní, již jsem si pracovně pojmenoval „Andělé“ (Však oni příjdou) rozjela dambořická kapela KELWIN (bandzone.cz/kelwin). Jejich zábavově pojatý heavy hard rock byl sympatický minimálně českými texty, ale koneckonců i snahou o zpěvné, úderné a tudíž zapamatovatelné refrény, které si mohl každý návštěvník zpívat okamžitě s kapelou, protože opravdu nebyly formulačně složité, a navíc se opakovaly zpravidla...tolikrát („Na vás jsme tady čekali“, Dělníci).

Skvadra zaujala též „maidenovskou“ sestavou se třemi kytarami, ovšem měl jsem pocit, že přinejmenším dvě kytary hrají zhusta unisono. Nicméně sólový kytarista nebyl vůbec špatný, jeho sóla vykazovala nespornou kvalitu i atmosféru. Celkově možno říct, že s nevděčnou úlohou „prvního“ se Kelwin před takřka prázdným hledištěm vypořádal s šesti vztyčenými hlavami... Akorát se mi nechce věřit, že banda slavila 20-leté výročí, ježto někteří zúčastnění by zřejmě museli hrát již od narození... (fluktuaci členstva samozřejmě beru v potaz).

6 - 2 = 4. O dva členy méně než Kelwin má brněnská sestava FLOWERWHILE (bandzone.cz/flowerwhile) v čele s andělsky sympatickým ďáblem Martinem Metalikou Kleknerem. Jenomže o co míň členů, o to víc muziky. Flowerimg_1899.jpgwhile mají na kontě vynikající debutové album No Jesus No Sprite, ale ještě lepší jsou pivopitelně naživo, protože jejich nadstandardní thrash v éteru řeže, řeže, řeže...

Nová kytara, starý triko? Frontman Metalika je pověstný tím, že zásadně vystupuje jedině v tričku s logem skupiny Trivium, ale pozor, po skončení „chvíle květin“ jsme jej na pohořelickým asfaltu mohli vidět dokonce i ve zbrusu novým triku Flowerwhile – flowerwow! A také měl Martin novou kytaru (tu tedy i při produkci samotné), bílou, bělostnou, čisťounkou – jako je jeho duše a on sám, ha ha.

Kanonáda ve stylu I Shall Burn, Void In Sight, Exodic (pokud jsem slyšel správně, byla věnována „exotu“ zvukařovi), Child In Sorrow (z prvotního EP) anebo titulní No Jesus No Sprite, rozstřílela Pohořelice na cucky. Flowerwhile vykazuje obrovskou kvalitu své hudební produkce, je to muzika melodická (viz střídání „growlingu“ Metaliky a křišťálu René Perryho Davida), přitom řízná, fantasticky energická, šlapavá (rytmická sekce - bass Richard Ichir a bicman Olsson), s prvotřídním frázováním textů, co říct víc? Tak tohle jóóó, říkám nejenom já, ale řeklo si to i pohořelické publikum, které poprvé výrazněji zaplnilo prostor pod stejdží. Plno lidí, plná muzika, plnej zážitek, plný pivo  - No Sprite!!! (Radlers yes) :-)

img_1906.jpgPosléze došlo k hudebnímu zklidnění. Po ukrutně divokém thrash metalu následoval pohodový, příjemný rockíček bigbíťáček á la VZTAHY (bandzone.cz/vztahyrock). Musím uznat, že dramaturgie festivalu (rozuměj pořadí kapel) neměla chybu, protože se v této fázi střídaly kapely známé s těmi místními, abych tak jaxi kulantně řekl.

Z hlediska hudební koncepce se sice Vztahy nevymanily ze zábavové platformy, ale v tomto rámci jim rozhodně nelze upřít chytlavé melodie, svižnou rytmiku, a zejména docela vtipné, rozhodně nikolivěk hloupé texty. Jednoduchá alkoholická Óda na pivo, společenská satira Čech, vztahová Málo mě znáš, nejenom sexuální Až láska odezní, nepříliš ekonomická Půjčka...proč ne? Muzika má být především zábava, a to se Vztahům nesporně na pohořelickém parketu dařilo.

Mno, jeden můj známý říká, že život jsou stahy :-). A pohořelickej život, to byly pro změnu Vztahy. Hmmm, jenomže ono to spolu kurewsky souvisí... a Vztahy to sakramentsky dobře ví, tak zkuste třeba chvíli vyslechnout, ať víte, jak se „poslouchají vztahy“!

Druhá (celkově čtvrtá) kapela, na niž jsem se vskutku těšil, byl black metalový TÖRR (torr.cz). V prvotní fázi rozloučení Hereše a Henycha se zdálo, že to oběma uškodí, nicméně poslední vývoj ukazuje, že Tōrr má moc a moc lidí rádo aj tak. A když jsem shora zmiňoval ty počty členů, tak nutno spravedlivě uvést, že Tōřři hráli jako první smečka v pouhé „svaté trojici“ (Hereš – Bartoš – Sladký), a přesto to byla výheň jak peklo. 

Pentagramy a čerti na pozadí nebeské oblohy? Tak bylo jest – tím, že Pohořelice jsou prakticky placka, bubeníci bubnovali opticky prakticky mezi mraky, jež se monumentálně zrcadlily za jejich bateriemi (viz fotogalerie). img_1936.jpg

A když jsem už zmínil ty čerty, tak Tōrr to na rozpáleným betónu rozpálil šlehou z Tōrritoria Čert mě vem, a když už jsem zmínil ten pentagram, tak následoval dobový Exorcist. Ale hrály se samozřejmě i petardy z posledního, dle mého soudu mimořádně zdařilého CD Tempus Fugit, jako například Až mě naserou nebo To smrt jsem já.

Jenomže Tōrr už navždy, přes veškerou podařenou snahu soudobou, bude logicky především Tōrrem konce 80. let, a tak holt nezbývalo než nám kompletně přehrát singl z Rockmapy č. 2: Kult ohně / Kladivo na čarodějnice. „Tak hádej, co z tebe zbyde / olej a kal...“ A schválně, kontrolní otázka: kdo složil text Kladiva?

Pamatujete, jak na debutovém albu Tōrru byla skladba Armageddon uříznutá? Tak tentokrát nám ji Herešovci přehráli komplet. Armageddon, Armageddon, Pohořelice, Pohořelice...

Upřímně se přiznám, že jak se začínalo blížit vystoupení Kernu, potěšilo mne setkání jak s Karlosem Vodičkou, tak s člověkem, který na webu Kernu vystupuje pod nickem Hatatytla a s nímž se občas diskusně zdravě přeme. A byl to pohovor nadmíru příjemný - rád jsem tě, Hatatytlo poznal, jseš evidentně pohodovej kořeň a vůči Tvým náhledům i přes zřejmou názorovou rozdílnost respekt.

Ale nepředbíhejme, Kern teprve přijde - nyní přišel KONFLIKT (bandzone.cz/konflikt).

Aneb bratia Slováci. Aneb punk rock ze Šamorína. Aneb punk rock s metalovou kytarou, jak mi neustále do rozpálené hlavy hučel můj milovaný webmaster Míťas, a měl holt pravdu jako vždy. 

A punk rockoví bratia Slováci rozpoutali na pódiu i pod pódiem takovou show, že jsem zkrátka musel v titulku tohoto reportu použít onu slovní hříčku Pogo-řelice (song Moje mesto). Pogóóó!!! Jejich veselý, nadhledový punk-metal musel potěšit každou spřízněnou dušičku, i když třebas tuhle kapelu a její songy přímo neznala, což byla třebas duša moja. Ale věřte, spousta lidiček ty texty znala a zpívala si je spolu s touhle živou přeživou přeshraniční brigádou! Přimg_1974.jpgeshraniční? Tahle muzika bourala všechny hranice, zejména ty mezi Česko-Slovenskem.

Vyvěšená bílá vlajka na znamení míru fungovala velmi úspěšně jako bílý ručník na otírání; tedy rozuměno na otírání zpocených tváří. Tedy rozuměno na otírání zpocených tváří frontmana, aby si někdo nemyslel, že se o někoho zbytečně otírám.

„Bezkonfliktní“ skladby (hit Rebel – „Punk rock je moj život!“), prokládané rozličnými ruskými častuškami a světovými klasikami, rezonovaly pohořelickou stratosférou, zpěvák ve skotské sukni určitě „dobře větral“, a skupina Konflikt myslím velmi svižně provětrala hlavy všech přítomných. Spory sice nemám vůbec rád, ale Konflikt? Beze sporu ano!

Mediální šoumen Sklenda zcela profesionálně celou šou konferoval (pamatuju se, jak kdysi do Kuřimi na fesťák přijel mj. můj bývalý spoluhráč z kapely, původem Brňák, t. č. však Pražák, a moc si po čase užíval Sklendovy moravštiny typu „tož já to tam mrdnu“ -  Sklenda tehdá do publika házel nějaká CD, a stejně tak i nyní v Pohořelicích). 

KERN. Jediné slovo mi stačí k tomu, abych byl v podstatě šťastnej. Skupina, která mne provází od druhé poloviny 80. let - a která hraje i v roce 2013. Veliké poděkování za tuhle skutečnost tomu šílenci Karlosovi, a samozřejmě celému Kernu.

Jelikož začínám být bohužel mediálně lehce profláklej, tak mne určitě někdo zase obviní z podjatosti, ale to je fuck. Naprosto otevřeně tvrdím, že vystoupení Kernu v Pohořelicích byloimg_2026.jpg jedno z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší, jaké jsem kdy po odchodu Jardy Alberta Kronka zažil: pěvecky dokonalý a jistý Pavel Vacek, usměvaví kytaráci Tony Vodička a Slávek Perry Karásek, noblesní basák Roman Kupčík a bravurní parní mlátička Karel Vodička.

Tradiční start v podobě úvodní skladby z LP Ztráty a nářezy, Chráněný žít, navodil přítomné diváctvo do roviny spokojenosti, aby v tomto trendu pokračoval songy To se mi jen zdá či Milion týdnů loučení. 

Atmosféra houstla a byla skutečně neskutečná, anebo neskutečně skutečná? - ať už při sonzích z prvního LP ...od narození (Kdo s koho, Miss aut) anebo při jediném vzorku z unikátního CD Totální tunel, Ještě nejsem zracenej.

Historicky výjimečná a tématicky nadčasová Ty se mi dnes holka vdáváš - ofic. název Ty se mi vdáváš, ale to je úplně jedno - byla vystřídána „helloweenovskou“ novinkou Nemá o mě zájem (bohužel, na druhou news, majestátní Moje prohry, už nezbyl čas), aby se v celkovém kernovském setu samozřejmě nezapomnělo na mrdy největší, jimiž jsou nejen Exploze a Blízko nás.

Narvanej plac  se vlnil, hrozil a zpíval, Pohořelice si Kern vyloženě užívaly, a já s nimi, vlastně včetně nich. Kdo s koho? Všichni ze všech a všichni se všemi - to byl pohořelický Kern.

Kernu přálo štěstí, protože pršet začalo těsně s koncem jejich setlistu. A zatímco zpočátku jenom pršelo, následně se spustil takovej slejvák, že kdo držel v otevřeným kelímku desítku, měl z ní za chvílu rádlera :-).

Ale ani to věrné fans skupiny HARLEJ (bandzone.cz/harlej) neodradilo, takže houfně zůstávali na mokrým placu, aby si vyslechli a zhlédli „ty svoje songy“. Čestně se přiznávám, že tento odlehčený styl hudby typu kabát – harlej – doga – alkehol  á la 2 – 3 akordy mne příliš nebere, ale jsem si plně vědom, že to je pouze můj minimg_2038.jpgoritní názor, protože pohořelický lidičky si Harlej i přes trvající déšť perfektně užívaly.  A to je dobře, protože muzika není dobrá nebo špatná, je jenom taková, která se někomu líbí a někomu ne :-).

Už když jsem předtím pobíhal v horku po tom pohořelickým placu, spatřil jsem kořeňa, jak má na triku nápis „Ty jsi vylízaná / já jsem vyhulenej“. No říkám si, dobrá hříčka. A ona to nejenom hříčka, on to sám Harlej! 

Malá nevěrná holka, Svařák („Svařené víno červené“), Noční tramvaj č. 50 anebo Přirození, to všechno byl v oné pohořelické noci Harlej, v noci, kde tramvaje byly daleko a přirození blízko, takže malých nevěrných holek tam potenciálně, zejména po svařáku - po rádlerovi asi ne  - mohlo být taky celkem dost :-). Koneckonců, slovo „Harlej“ se rýmuje se slovem „nalej“.

Ale spíš si myslím, že přítomná děvčata byla věrná (aspoň se tak tvářila), a určitě věrná zejména Harlejovi. Aneb jak praví v jisté parafrázi jeden můj kamarád: věrnost je krásná věc, ale prachy si za ňu nekoupíš. A jiný můj přítel naopak říká: Jsou věci, který si za peníze nekoupíš. Na všechno ostatní je tady nevěra.

Úspěch harlejovského vystoupení nezkazil nejen déšť, který následně ustal, ale ani vynucená technická přestávka, kdy cca ze tří důležitých čudlíků jeden jaxi vypadl, a hromadně se čekalo, až ten čudlík zase zapadne, tam kam zkrátka čudlík zapadnout má. :-)

Říká se, že pes, který štěká, nekouše, existuje ovšem jedna jediná světová výjimka: karvinská DOGA (bandzone.cz/doga). Ta štěká ostošest i ostosedm, a zakousne se do Vás, až vykviknete orgasmem. A spolu s Izzim a spol. popojedete.

A právě Popojedem je song, který od Dogy, již (jak naznačeno již) celkově tolik nemusím, miluji, protože tohle je zkrátka stokrát a tisíckrát miliónovej refrén:  „Tak když jdou k ránu slabší spát / zůstanou pařit jen ti z nás / co mají chuť upustit tlak / nic neřešit, jen si to dát / Nemusíš myslet na nic si hrát / jen v klidu pít až do dna sát / ranním sluncem se nechat hřát / a to si jen tak užívat.“

Samozřejmě že Doga není jenom Popojedem, hrály se i další flákoty, jako třeba Fuckerman nebo letitá kultovní hitovka Poletuju. I přes všechny moje subjektivní pocity, Doga je neodmyslitelný fenomén tuzemského tvrdého rocku a její popularita je dlouhodobě obrovimg_2056.jpgská; a myslím, že zaslouženě. Může se Vám to líbit moc, může se Vám to líbit málo, nemusí se Vám to líbit vůbec, ale nemůžete to ignorovat - to byste byli prostě a jednoduše nic než ignorant.

Na place stále narváno (pršet naštěstí postupně přestávalo), pohořelická veřejnost hlasitě aplaudovala, dávala svoji spokojenost s tím, co se hrálo a co se dělo. Ono je to svým způsobem logické, jelikož i hudba na „třech akordech“ je svým způsobem geniální: v omezeném hudebním prostoru vibruje o to výrazněji (Říhův Katapult, kompoziční praotec všech dnešních Dog, Harlejů atp., by mohl vyprávět).  A proto nechme Dogu poletovat, ona nám totiž vždy v pravý čas zapůjčí svoje křídla. 

Vážení přátelé, a zde bohužel nastává konec našeho reportu, čímžto se osobně velice omlouvám skupinám ALKEHOL (alkehol.cz) a TITANIC (titanicband.cz), ale jejich vystoupení jsme už zmapovat nezvládli, a to z následujícíh důvodů.

Za prvé nám nečekaně odešel foťák, resp. displej, což se nám po pětiletém pravidelném spokojeném zkoušení jmenovaného aparátu stalo úplně poprvé, a i když jsme pochopitelně nadávali, ve srovnání se selháním samopalu při atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha šlo v našem případě pouze o fotky, nikoliv o život.

Jistě, zmíněné kapely bychom mohli vyslechnout i bez foťáku, jenže já su zkrátka Dědek dědkovatej, a takovýdle dlouhý fesťáky už prostě nejsou pro mě. Energeticky nestíhám,  a upřímně přiznávám, že třebaže jsme původně měli s Míťasem namyšlen odjezd pohořelickým autobusem o půl šesté ráno, tak když se nám s ohledem na všechny okolnosti v tomto stavu naskytla možnost aktuálního automobilového spojení přímo až domů, zahodili jsme směrem do noci veškerou reportérskou profesionalitu a zasedli do luxusních taxi-lóží.

Skupině Alkehol tuto absenci asi nevynahradím, protože mám Hereše fakt radši v Tōrru než v Alkeholu, ale na Titanic si počkám. Ještě jsem naživo totiž neslyšel jejich nové písně, Guy Babylon a No Mercy (možná i nějaké další?), a to musím zkrátka napravit - musím se zkrátka napravit. :-)

Závěrem ještě obrovské poděkování klukům z Pohořelic, kteří tenhle fantastickej fesťák s mimořádně podařeným obsazením kapel uspořádali, poděkování ikoně jihomoravskýho tvrdýho rocku Sklendovi, velké díky mému milovanému Martinu Metalikovi Kleknerovi z Flowerwhile za příjemnej pokec, mému neméně milovanému Kerňákovi Pavlu Vackovi za totéž, a taky za to, jak tu přetěžkou, až skoro neřešitelnou  roli po Jardovi Albertu Kronkovi nakonec famózně zvládl, a všem dalším, kteří si to zaslouží (jak vidíte, nepíšu zasouloží, ale zaslouží, protože tenhle report se vysílá i před 22. hodinou).

Rocku zdar, a Pohořelicím zvlášť! :-)

Tady Dědek. Fotky Míťas.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reakce 2 !!

(Dědek, 5. 7. 2013 14:39)

Já se, Enemy, přiznám, že Tvůj způsob "slyšení" fakt nechápu. Poslechl jsem si vzorky všech skupin, které jsi zmínil (upřímně přiznávám, že jsem je doteď neznal), a opravdu nerozumím tomu, proč by ony měly být thrash a FW nikoli. Celé Brno ví, že FW je thrash, ale Enemy of god říká, že není. Proč ne? Každý má právo na JAKÝKOLIV názor. Kašli na náš web, je to Tvoje svoboda, a svoboda je ta absolutně nejvyšší hodnota na světě. Měj se fajn, tady Dědek.

Velký odborník 2 !!

(enemy of god, 3. 7. 2013 8:39)

Jestli považuješ Flowerwhile za "thrash jak vyříznutý",tak by jsi měl jít Dědku do důchodu nebo recenzovat něco jinýho :) budeš asi už nahluchlej,ono totiž neznamená,že když se to místama hrne rychlejc,a je to tam growling,tak že je to thrash metal...já u Flowerwile z něho slyším jenom maximálně sem tam nějaký "ozvěny",ale to je asi tak všechno :/.za thrash jak vyříznutej považuju z těch míň známých(teda jak pro koho ;) ) třeba Suicidal Angels,Evile nebo teď jsem objevil mladou finskou kapelu Lost Society
https://www.youtube.com/watch?v=PvFjkijf0lo&
Tomu já říkám THRASH METAL !!!
a jinak už na tebe a ten tvůj web kašlu,protože si myslím,že bys měl radši recenzovat pivo nebo tak ... :)))

Reakce

(Dědek, 2. 7. 2013 23:58)

No upřímně se přiznám, že tuhle desku Kreator jsem si musel připomenout, panč ju doma nemám, mám rád zejména jejich fošny z 80. let :-). Ale Tvůj nick znám už z dřívějších některých diskusních fór, akorát si teď nevzpomenu ze kterých, ale seš docela známej.
Stále Tvému příspěvku moc nerozumím. Dá se totiž vyložit minimálně dvěma způsoby: že FW není thrash či že Kabát thrash je. S ohledem na tebou použitý kondicionál ("jako kdybych za něj měl považovat") usuzuji, že spíš nepovažuješ FW za thrash. To ovšem vůbec nechápu proč, když je to thrash metal jak vyříznutý :-).Takže jestli můžeš, pojď to prosím trochu rozvést ještě víc, ať v tom mám jasno. Diskusi se tady vůbec nebráníme, naopak. Díky, tady Dědek.
P.S.: Název alba ničeho nemění na jeho překladu.:-)

Velký odborník 2 !!

(enemy of god, 2. 7. 2013 13:14)

Rozvedu to : Flowerwhile považuju za thrash metal stejně tak jako kdybych za něj měl považovat Kabát,a věřím tomu,že kdo se o tenhle styl nějak vác zajímá a má ho rád si musí myslet to stejný !!jo a mimochodem "enemy of god",moje přezdívka,je hooodně známý THRASH METALOVÝ album od legendy tohohle stylu ;),ale to ty jistě víš...,nebo ne ?!

Ad Velký odborník 2 !!

(Dědek, 30. 6. 2013 15:16)

A tak tento příspěvek mne velice zaujal! Dát totiž do přímého kontextu Flowerwhile a Kabát, to už vyžaduje kus odvahy. Mohl bys prosím, "nepříteli boha", a možná i nepříteli někoho či něčeho jiného, svůj příspěvek rozvést? Opravdu mne to zajímá, děkuji.
Vám všem ještě jednou poděkování za reakce, velice si vážíme všech, protože svoboda slova je fantastická věc, a u nás na webu nejen fantastická, ale i zcela reálná.
Tady Dědek.

Velký odborník 2 !!

(enemy of god, 28. 6. 2013 17:09)

Jestli Flowerwhile hrají thrash metal,tak ho Kabát hrají taky...tohle opravdu může napsat jenom odborník .. :)))

Reaguji

(Dědek, 27. 6. 2013 1:45)

Protože seš Alex.

Názor

(Alex, 26. 6. 2013 7:47)

Dědek: protože 'seš idiot? :)

Reakce

(Dědek, 25. 6. 2013 22:52)

Zdarec, všem veliké poděkování za reakce, každé si vážím.
Sice mi připadá zvláštní Tvůj příspěvek, Pozorovateli, když jsi sám na fesťáku vůbec nebyl, ale to zřejmě svědčí o Tvém způsobu pracování s informacemi. Nicméně oceňuji Tvou upřímnost, když přiznáváš, že jsi účasten nebyl. Já jsem byl v kotli a vím, že nejenom mně se Kern líbil.
Co se týče Tebe, Alexi, je velmi jednoduché napsat "co", už těžší napsat "proč". V Tvém komentáři bohužel postrádám zdůvodnění, proč předpojatost, proč pokus o objektivitu nula - zkus to prosím trochu rozvést, chceš-li, aby Tvůj příspěvek byl věcný.
Libore, Tobě moc díky za odkaz na videa! Všem ahoj Dědek.

Videa

(Libor, 24. 6. 2013 15:16)

Několik videí z této akce:
http://www.youtube.com/user/krlibor/videos?view=0&flow=list&sort=dd&live_view=500

Názor

(Alex, 24. 6. 2013 10:37)

Kdyby Dědek na koncertě Kernů nebyl a jen napsal report, bude to vypadat pořád stejně. Předpojatost v míře více než brutální, pokus o objektivitu nula; zkrátka co udělá Karlos, to se musí pochválit.

Odpověď

(Pozorovatel, 23. 6. 2013 22:31)

Nebyl jsem osobně, ale od několika dobrých známých byl největší propadák Titanic a pak jednoznačně Kern. Raději piš objektivní pravdu a připoj třeba komentář od přímých účastníků kdo se komu líbil. Každý má nárok na svůj názor to jo, ale musí tam být taky trochu pravdy :-)

Poděkování

(Dědek, 23. 6. 2013 17:21)

Díky moc za to, že sis přečetl report, a rovněž za Tvůj komentář. Velmi si vážím právě toho, že u nás na webu panuje názorová svoboda. Děkuju, tady Dědek.

Velký odborník!!!

(Pozorovatel, 23. 6. 2013 16:06)

Ty budeš velký odborník a nebo spíše zakomplexovaný Kerňák, když můžeš napsat, že Kern, který již pořádně nikdo nezná vychválíš do nebes a Harlej, který podle jiných recenzí jde jednoznačně správným směrem takhle setřeš. To bychom se asi dočetli velkých odborností kdyby jsi to dopsal až do konce na všechny kapely!!!