Jdi na obsah Jdi na menu
 


03.02. 2012 - Nasal Drops, Törr - Brno, klub M13 Muzak

4. 2. 2012

TÖRR JDE ZA SVOU VÍROU

aneb

BLACK NEMUSÍ BÝT JENOM ČERNEJ

Report / Törr, Nasal Drops / pátek 3. února 2012, od 21 h. / M13 klub (bývalý 100 WATT), vedle Dobráku

Kurwa, lidi, co je? Na Henycha přišlo v listopadu sto lidí a na Törr teďka v únoru možná o padesát víc. Ach jo.

Při příchodu jsem se pozdravil s provozovatelem klubu a dal z vlastní vůle desetikačku za šatnu, kterou jsem nakonec nepoužil.

Legenda tuzemského thrashcoru ANARCHUZ (tý jo, mám od ní její debutové CD Unusable Instincts) z jistých důvodů nedorazila, a tak ji nahradila mně známá brněnská skvadra NASAL DROPS (od ní nemám nic – bohužel to nejsou nosní bonbóny, ale nosní kapky :-).  Třebaže jsem je v reportu z Melodky (Timg_2113.jpgitanic) trošku kritizoval, mám pocit, že chlapíci se klub od klubu zlepšují. Jejich „jidášský“ heavy metal tepal, tepal, do nás všech přítomných a do všeho.  A zajistil důstojný úvod pro legendu, na kterou jsem se strašně těšil a na kterou jsem přišel.

TÖRR bez Henycha, ale s Otou Herešem, Radkem Sladkým (žádná dvojšlapka, fakt dva kopáky!) a basákem Honzou Bartem Bartošem, kterej vypadá trochu jako Henych.  A publikum, které možná není až tak početné, ale které miluje. Tak to jo. Uf.

Přiznám se, že jsem se tentokrát těšil nejenom na starý pecky, ale i na jádřince z nové, mimořádně vydařené fošny Tempus Fugit. A dočkal jsem se všeho. Promovaný inženýr Ota Hereš není žádnej blbec, a tak ví, jak na to: hrál se průřez vším, od nejmladších hitovek Tempus Fugit (miluju!), To smrt jsem já a Prokletí zrádců, přes střední věk jako Anální alpinista anebo Čert mě vem až po starověké flákoty Kladivo na čarodějnice či Armageddon, Armageddon... :-).  - A v tu chvíli jsem se posral. 

Nádhera. Kdo nebyl, tomu zůstal BlackPetr. Já byl, vychutnával si mimořádnou muziku podporovanou solidním zvukem, popíjel skvělou světlou jedenáctku a bylo mi – bylo mi.

Tenhle report je možná kratší než obvykle, ale jsem rád aspoň za něj :-). V poslední době mne zasáhly takové události, že jsem myslel, nejenom že tuto reportáž nenapíšu, ale že na ten koncert vůbec nepůjdu.

Nakonec jsem šel, a zjistil jednu věc. Black není černej. Black je růžovej.

P.S.: Jo a taky jsem si vymyslel novej „podpis“. Doufám, že mi ho pochválíte:

Dědek? – Zde! 

P.P.S.: Jááááááááááááááááááááááááá jsem si ten koncert prostě užil.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Po třech dnech

(Dědek, 9. 2. 2012 20:04)

Ahoj, všici! Děkujeme velmi všem za Vaše příspěvky - metal žije. Postupně se pokusím reagovat.
NASAL DROPS: Super reakce, mám ještě schovanej lístek z Vašeho koncertu z 21.1.2006 z Booklynu spolu se Second End. Máte pravdu, že tentokrát jsem se neptal, ale tehdy jo :-). Těším se na CD, o koncertu s Kairen víme.
PLAYLIST: Osobně přiznávám, že nejsem schopen po těch dnech (a ani to nebylo cílem aktuálně) playlist vyjmenovat, report jsem napsal, jak jsem ho nejupřímněji cítil, a děkuju všem za příspěvky tohoto tématu se týkající. TREW: dobrá práce.:-)
ROMAN JANDOVSKÝ: Víš, já si nemůžu pomoct, ale ty dva šlapáky vedle sebe jsou úplně jinej zážitek...aspoň pro mne. Díky za příspěvek, díky Vám všem. Dědek? - Zde!

Má to nějaký význam?

(Roman Jandovský, 9. 2. 2012 13:08)

A to jako že hrál na dva kopáky je nějak v něčem lepší jak dvojšlapka? Vždyť je to jedno a to stejný jen s tím rozdílem,že bicman nemusí sebou tahat dva kopáky a nemusí je slaďovat a kupovat dvě blány....pokud ovšem nehraji dva kopáky přes triggery že :D

Setlist z Brna

(Trew, 8. 2. 2012 12:02)

Sice jsem v Brně na koncertu nebyl, ale kdo trochu brouzdá po netu, dost vidí a vyzjistí, takže setlist byl následující:

1. Jdi za svou vírou
2. Exorcist
3. To smrt jsem já
4. Čert mě vem
5. Život a smrt
6. Až mě naserou
7. Já tu jsem
8. Generace mrtvol
9. Smlouva s peklem
10. Prokletí zrádců
11. Anální alpinista
12. Já neubráním se
13. Tempus fugit
14. Kladivo na čarodějnice
15. Armageddon

Tracklist

(Ondrex, 6. 2. 2012 19:40)

Zdravim, nebylo by možné sem nějak napsat sklatby, co Törr hrál? Mě to strašně zajímá. Jestli ješte pár písní z Törritoria nabo z Made in Hell... Díkes za případnou odpověď.

Re: Tracklist

(Ondrex, 7. 2. 2012 19:50)

Tak zjištěno, překvapilo mě, že hráli Život a smrt, geniální toť píseň.

Re: Tracklist

(hrici007@seznam.cz, 7. 2. 2012 23:53)

z Torritoria: čert mě vem, generace mrtvol. Made in Hell: anální alpinista, já tu jsem.:)

děkujem :)

(Nasal Drops, 6. 2. 2012 6:29)

Děkujeme za report ,nicméně nedostal jsi nic,protože sis nikdy neřekl a navíc se chystáme do studia,takže ten pravý Nasal Drops teprve bude. Staré demo 2009 nestálo za nic (tím myslíme kvalitu nahrávky)a tak šetříme na plnohodnotné CD (snad)....
Jo atmosféra byla výborná,lepší než na Vysočině,či v Čechách....tam lidi asi neznají potlesk. Proto rádi "řádíme v Brně,kde fans vědí co se sluší a patří na metalovém koncertě. Jinak bychom zde rádi čtenáře pozvali na 25.2. do brněnské Líšně,do restaurace "Na chajdě" kde hrajeme s Kairen. Tak čau :)