Jdi na obsah Jdi na menu
 


27.12. 2013 - Metalové Vánoce III. - Brno, Semilasso

MŮŽEŠ CHTÍT HRÁT S OSUDEM

aneb

CHLAPI SOBĚ A NÁM VŠEM

Report / Regon, Kern, Titanic, Miloš Dodo Doležal / pátek 27. prosince 2013 / Brno, KC Semilasso

Vážení přátelé, ano – napotřetí poprvé se mi podařilo přijít na Metalové Vánoce pozdě. Přesouval jsem se totiž z náměstí Svobody, kde libé tóny vyluzoval můj oblíbený Stejšn s ještě milovanějším Luďkem Savanou Urbánkem, no a tak nějak jsem se v mezičase zdržel, až jsem img_0549.jpgpřišel o skupinu REGON (www.oficialniwebjsemnenasel.cz), kterou mám taky moc rád.

Respektive tak zcela úplně jsem o ni nepřišel, protože jsem stihl alespoň poslední skladbu Stopy dotyků, chilližto stihl jsem aspoň stopy Regonu, lehce jsem se jej dotkl a před ukončením jeho setu stihnul jsem udělat i pár fotografií.

Jirka Štěpánek vypadá pořád stejně - rozuměno nevyrostl :-), a to ani tělesně, ani se z něho nestal žádnej náfuka. Regon svůj set končil pokorně, s úctou k fanouškům i ke Všemu Dobrému, a já jsem moc rád, že si tahle kapela - jejímiž řadami kdysi prošli například i bratři Vodičkovi z Kernu - mohla už podruhé zahrát v Brně na takové krásné, narvané, metalu věru zaslíbené akci.

Jo, Metalové Vánoce v brněnským Semálu se stávají krásnou tradicí, a jelikož jsem individuum, které mělo tu čest navštívit všechny ročníky, mám takový pocit, že tentokrát bylo lidiček snad ouplně nejvíc: 2011 – 800, 2012 – 700, a 2013 - - - ?

Bál jsem se, že kapela KERN (kern-remember.com) nám vystřihne opět ten stejný program, jaký u ní známe od počátku jejího znovuzrození, ale to jsem se naštěstí šeredně mýlil. Kluci velmi šikovně obměnili a zpřeházeli playlist, a hned bylo v Semálu totálně živo a rušno. Není větší síly...

...jo tak touhle zonkou to celé začalo, aby následoval velmi překvapivý starodávný Hlas, a poněvadž chlapci naši zpěvní moravští zahráli v průběhu setu rovněž říznou Kdo s koho, rychlou Miss aut a jako vyřvaný přídavek též šlágr Ty můžeš, měli jsme tady jako na podnosu takřka celou druhou stranu debutové desky „...od narození“.

Nejenom na Kern se přišel podívat i pan Jaroslav Albert Kronek, člověk, který fascinujícím způsobem ovlivnil a stále ovlivňuje český metal a hard rock, člověk, jehož z dějin tuzemské tvrdé img_0564.jpgmuziky nikdy nikdo nevymaže, a jemuž se také posléze Exploze (Exploze snů) dostalo z úst jeho pěveckého nástupce Pavla Vacka zaslouženého pozdravení, věnování a poděkování.

Vaše sny mohou kdykoliv v tomto slzavém světě a čase explodovat, ale dobrá muzika, ta zůstává  – vyprávět by o tom mohl třeba kytarista Kernu Tony Vodička, a taky o tom vyprávěl: nádhernou majestátní kompozicí Moje prohry, k níž složil hudbu i text. A nejenom Kronek, ale i další bývalý člen, basák Libor Machata, byl alespoň pomyslně přítomen, neb po historickém evergreenu Ty se mi dnes holka vdáváš (na oficiální názvy seru :-) se hrála další novinka, Nemá o mě zájem, kde hudbu Slávka Karáska otextoval právě jmenovaný Tygr.

To se mi jen zdá, Milion týdnů loučení, V sobotu ne...anebo třeba další nečekaný flák Hvězdám už nevěřím, singlovka z roku 1990, to byl Kern Léta Páně 2013 v Semálu, a byl to Kern dobrý, Kern s pořádně syrovým kytarovým zvukem, Kern - kromě pánů již zmíněných, tj. pěvecky výborného Pavla Vacka a kytarově magického Tonyho  - s báječně a s nadhledem basujícím Romanem Kupčíkem, Kern se Slávkem Perry Karáskem, „stoickým“ inženýrem v pozadí, a Kern s parní mlátičkou Karlosem Vodičkem, který si celý koncert fantasticky užíval, bubnovalo mu to jako na metalové olympiádě, a přitom stačil „žrát“ i paličky.

Fantasticky užíval? Vystoupení Kernu si fantasticky užívalo celé Semilasso, pravidelný aplaus po každé písni, gradovaný hymnou Blízko nás, byl naprosto zasloužený, a třebaže Kern znám myslím si opravdu velice dobře, byl pro mne s novým koncertním setem příjemným překvapením, bylo to živé, bylo to hravé, bylo to šťavnaté - bylo to moc fajn.

Brněnský heavy metalový TITANIC (titanicband.cz), který poprvé vyplul už kdysi dávno (snad 1912?), v Semálu pokřtil pány Milošem Dodo Doležalem a Jaroslavem Albertem Kronkem svoje nové, vskutku vynikající CD Double Time, přičemž jsem ocenil vtípek paní moderátorky, zdali onen název znamená, že když na tohle CD fanoušci čekali 20 let, tak na příští budou čekat 40...

img_0607.jpgHráč, Chlapi sobě, Guy Babylon a Zrcadlo, to byly pecky z nové placky, a vlastně nejenom ony, panč se hrála i starověká Vizáž, která je na albu taky. „Když se chlapi sejdou, tak bouřky hned přejdou“... životadárná a životaschopná chlapská čtveřice Zdeněk Černý – Milan Hanák – Džoro Enčev – Martin Marthus Škaroupka předváděla show světového kalibru, přičemž v případě právě Marthuse to sousloví „světový kalibr“ není vůbec od věci, protože tenhlecten človíček běžně létá na trase Cradle Of Filth – Inner Fear – Masterplan – Titanic...

„Jen zkuste přijít, a já vám ukáži, s kým máte tu čest.“ Ďábelská mumie, Železná panna (člověk by skoro nevěřil, že přeloženo do angličtiny to znamená Iron Maiden :-), Svině Tchýně, tohle všechno proudilo nacpaným Semálem a řvalo pravdu o tom, že legendy nestárnou, že legendy žijí.

Titanic se nebál přijít a opět nám ukázal, s kým máme tu čest, přičemž slovo čest je věru namístě; a nejenom proto, že manažerka Titaniku se jmenuje Věra :-).

Zdeňkovi to zpívalo jako „za úplného mlada“, Milan poskakoval a posedával po pódiu jak Iggy Pop po injekci Redbullu, stoik Džoro v klidu sóloval, a Marthus? Jo počkejte, Marthus, zapomněl jsem Vám říct, že tenhle kyborg, když hraje na bicí, má čtyři ruce a čtyři nohy.

Na autogramiádě Titaniku se ani fotit nedalo, bylo tam nacpáno, nacpáno stejně jako na celým koncertě, nacpáno skvělou muzikou, v jejímž důstojném rámci se nachomýtly též hitovky největší z největších, slovy závěrečnými řečeno Simulant, Metalovej svátek a... Figurína. A věřte mi, že na Figurínu přítomní fanoušci fakt nestáli jako ve výloze, ale skotačili a tleskali. Tleskali, protože bylo fakt čemu. - Hmmm, Titanic jednoznačně prokázal, že ten Double Time bude ještě kurwa potřebovat!

A jakožto přídavek nestačila jen Figurína, Titanic se musel vrátit podruhé, aby si střihl titulku ze svého druhého LP Ábel: „Z jiného světa přišel pro mne veliký Ábel“. Z jiného světa. A jiný, krásný svět řinčel krpolem.  

„Změnil se scénář“... ale ne tak úplně, protože MILOŠ DODO DOLEŽAL (milosdododolezal.cz) už na pódiu předtím byl jako kmotr (sapristi, teď to vypadá, jako kdyby byl Dodo nějakej kmotr...).

Tenhle fenomenální muzikant, jedna z největších ikon tuzemskýho heavy metalu, to v Semálu rozpálil z(v)onkama z debutové desky Vitacitu Zvony a Loď. Tož teda vzhůru – sice ne přes oceán, ale vzhůru to ještě dneska rozhodně bude!

Dodo má za svůj hudební život logicky strašně širokej repertoár, z nějž může ty koncertní playlisty sestavovat. A tak se krom Vitacitu hrály i Dodovy sólovky, z geniálního Genimg_0636.jpg Sumerian zněl například Ď-Ábel, D.N.A. nebo Krev vsákne písek, ze staršího Despektu Samuraj. 

Metalový protestsong Já chci se ptát těch králů hřměl zaplněným Semálem a v mé hlavě se honilo jenom jediné slovo: JO.  A to stejný JO si řekl aj Jimi Hendrix, když přilítl se svým Ohněm (Fire) až z nebeské výšky, představované Mildovou deskou Dodo hraje Hendrixe z roku 1997.

Bylo unikátní sledovat, jak starej kytarista Miloš Dodo Doležal řádí se svým synem, basákem Dodem Juniorem, „za neskromné asistence“ bubeníka Pavla Slechana, jak to sviští po metalovém cvičišti, jak se rozléhá muzika, kterou stojí za to poslouchat. Basové sólo Mr. Doda Juniora nám shodilo čelisti a nadzdvihlo srdce, jež v tu chvíli tlouklo jak ten mladééé Dodo do týýý basy. Můůůůůzikáááááá!

Jo, čtete správně, tohle byl nářez jenom ve třech lidech. Ve třech lidech všechno, co je potřeba – melodie, rytmus, pohyb, krása, atmosféra, svět a nebe.

Návrat kam jinam než ke kořenům představovaly nádherné vitacitovské věci Beznaděj a jako přídavek Sybila. Pokud se hrálo něco ještě posléze, tak se omlouvám, že už nevím, panč jsem u toho z vážných osobních důvodů už nebyl.

SOUDÍM však, že to byl nádherný večer i noc nejenom díky Dodovi, ale díky všem zúčastněným bandám, ať hudebním, tak fanouškovským. Nespočítám, kolik bylo v Semálu lidí mně blízkých, Míša, Jaruška, Amneris, Jirka, Milka, Elann, Ruda, Hanka a bůhví na koho jsem ještě zapomněl.

Pačess nechal pro tuhle příležitost uvařit polotmavou jedenáctku Slavkovský kaštan, která byla zcela noblesní  (Pačessu, díky moc!) a pili jsme ji tím pádem furt. Furt jako stále a furt jako pořád a furt jako furt.

Vánoce, Vánoce přicházejí... ...no ty čtvrté metalové zcela určitě.

Tady Dědek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ta kapela

(jedna fans, 31. 1. 2014 0:32)

Ahoj, tak jsem si tu všecko přečetla... já už na tu kapelu, co si říká Kern ani nešla, už to nemůžu slyšet, nedá se to poslouchat, prostě nedá. Něco tak krásnýho tak pošlapat, znesvětit a zprznit, to se jen tak nevidí. Dědek fakt neslyší. Je velký náraz po tom zpěvákovi tento zpěvák. Ano, jde to dolů z kopce a musí to jít dolů z kopce, Kern na to v této sestavě nemá. Na Kern bych šla ledaže by pan Kronek zase tak krásně zpíval, miloval a objímal... hudbou, svou procítěností, svou krásnou duší, do které když se člověk podívá, vidí a cítí slovy nevyslovitelnou a nepopsatelnou krásu a překrásným zpěvem, svým citem a svou láskou, která je tak hluboká... On svým zpěvem hladil, líbal, objímal a miloval každýho... Např. Exploze v podání Pavla Vacka? Co to je? Mečení? Mekot a jekot? Od kdy se v Explozi dělá mééé? Kern je mrtvý, tahleta kapela se jenom Kern jmenuje. Jak jemný byl pan Kronek, tak je pan Vacek tvrdý, ale Kern takovou tvrdost nesnese. Kapela, která si říká Kern zabila Kern. Ano, Kern vyvolává negativní reakce, protože to negativní je, bohužel, mrtvola měla být odpojena od dýchacích přístrojů. Kdo miloval Kern ví, že je konec. Ať si pánové z té kapely hrají dál, ale ne už pro některé mnohé, hrají teď už pro někoho jiného a pro Dědka zřejmě, hrají pro ty, kterým to stačí. Stačit to možná bude jen těm, co nikdy pravý Kern neslyšeli, i když o tom bych také si dovolila pochybovat. Mně to nestačí. Slyšet znovu Kern v této podobě by jsem možná snad ani nepřežila a nerozdýchala. A to nemám nic proti nikomu z nich, ale ta hudba rve uši i duši. A duše pláče...

jen vsuvka do konverzace

(vsouvač, 11. 1. 2014 23:29)

Dědku, předně je třeba pochválit tvou činnost podporující českou hudební scénu. Mnozí z nás ji (myšleno tu tvou tvorbu) jen pohodlně konzumujeme. Věřím, že pakliže dojde k nějaké konfrontaci, přijímáš ji rád a srdnatě, neboť bez ní by to asi jaksi nebylo ono a mohl by jsi si psát jen "deníček" a ne web. A nechceš tu přeci mít jen stádo přikyvujících ovcí, že?

Mám však obavu, že nabízíš-li "právo na názor", myslíš tím bohužel jen "máte právo chválit Kern!".
PS: všimni si, prosím, že kdykoliv napíšeš (vychválíš) tuto družinu, kolik negativních reakcí to vždy vyvolá?!?

Nemůžeš chtít po Brumlovi "věcné argumenty", pokud sám používáš věty typu:
.. pěvecky výborného Pavla Vacka a kytarově magického Tonyho s báječně a s nadhledem basujícím Romanem Kupčíkem.
- to v tom případě používáte stejný jazyk a není důvod si žádat o dopřesnění.
Pěvecky výborný - ještě moravákovi cosi napoví, ale magický kytarista?! nebo basák s nadledem?! - to už je Startrek/new generation!!
Přeci ty také nepíšeš: hrál to celou minutu v "Géčku" a pak obratně přešel na "Céčko", což dokáže jen 9 z 10-ti kytaristů...

Ano - máš nevýlučné právo mít rád Kern.
Ano - je vás stále méně, proto budete brzy v knize ohrožených druhů UNESCO.
Ano, musíš ale počítat s tím, že co člověk, to názor a v dnešní době možnosti volby - co číst a co ne - neuděláš moc slávy s jednotématickým obsahem webu o kapele, o niž by si dnes objetivní posluchač kolo neopřel.
Tvými slovy: O kapele, která hraje nejlíp na světě, už jen když nasedají do auta, protože jejich řidič je bezpochyby nejlepší řidič na světě :-*

PS: nechtěl jsem tím na nikoho plivat, jen ti našeptat rovnici, že když řekneš "skvělé" a jiný řekne hrozné, tak zazněl 2x subjetivní názor. Když tyto dva sečteš a vydělíš 2, vyjde ti průměrné. Když se však přidá další "Ne", dostáváme se už pod průměrnost a tím vyslechnutím dalšího jsme Objektivizovali.
(vím, obecně - chválit je těžší než kritizovat; vím, hudba není matematika; taky víme, že existuje cosi jako Disco - a taky tyhle nebožáky nestřílíme na ulici)

Měj se a nevzdávej to! ;-)

Upřímně

(Brumlovi, 11. 1. 2014 7:08)

Brumlo, musím se upřímně přiznat, že si řetězec Tvých příspěvků budu muset přečíst, až budu ÚPLNĚ střízlivej, teď to nějak fakt nepobírám. :-)

Dvojka :-)

(Dědek, 11. 1. 2014 7:03)

Proč myslíš, že tady recku Black Sabbath nemáme? :-))))
No, tohle je z mé strany nefér, protože to z mého pohledu není proto, že by se mi nelíbila, ale proto, že jsem ji ještě neslyšel, třebaže ji doma mám. Ale takhle stejně mám doma ještě neslyšený cédéčka starý cca 5 let z Levných knih, kdy vyprodávali za 69 Kč Kreator, Bruce Dickinson, Sabbat atd.
Že mi chybí odstup? Nesouhlasím. Záměrně mám odstup od všech tzv. renomovaných kritických webů, nemám potřebu hledat chyby, protože se chci muzikou bavit. Dokonce i jeden z nejkritičtějších kritiků všech dob v ČR, Pepa Vlček, už kdysi dávno v Rock and Popu "přiznal", že negativistická platforma kritiky je třeba v USA překonaná, a že se mají řešit pozitivní (já říkám "pozipivní") roviny. Chilližto odstup mám, ale od něčeho jiného :-)
Nadhled? Ten si myslím, že sice mám, ale záměrně jej nepoužívám - nerad se totiž na někoho dívám svrchu. Není špatný být občas dole :-).
Soudnost? Mýlíš se. Všechny desky, kterým jsem dal sto péro, jsou vynikající, a trvám si na tom. Jestli si Ty o tom myslíš něco jiného, je to Tvoje právo. Ale to už se dostáváme zpátky k níže uvedenému bodu 1).
Děkuju za příspěvky, za korektní příspěvky, to mám rád. Tady Dědek.

Richardovi

(Dědek, 11. 1. 2014 6:50)

Prvně chci předeslat, že Tvůj způsob diskuse naprosto respektuju a dost mne to baví. Jseš dobrej diskutér.
1) Objektivní recenzent neexistuje. Pakliže si zopakuješ stylistiku jako vědu, vzpomeneš si, že recenze je čistě subjektivní žánr. Nelze jakkoliv objektivizovat individuální pocity z čehokoli, včetně jakékoliv placky.
2) Věcně nemusíš podkládat nic, ale o čem pak bude diskuse, když nebude podložená (omlouvám se, pokud jsem to špatně pochopil)
3) Bodování? Všechno je i o marketingu, čísla hýbají světem a já osobně je mám v tomto kontextu velmi rád. Já docela rád provokuju, a těch 100 % je provokativních jak sviňa. Docela mne baví, že určitým deskám dávám úplně jiný procenta (body) než některý tzv. renomovaný weby, kde redaktoři sice jakž takž umí pravopis, ale dobře psát se nenaučí snad do smrti. Ale aby nedošlo k omylu - nikdy bych ten plnej počet nedal desce, o níž bych si to nemyslel.
Už to mám strašně dlouhý, tak to rozdělím na dva. :-)

nepochopená věta

(Brumla, 11. 1. 2014 0:36)

Já jsem tím chtěl říct, že jsi to otočil proti mě a sám jsi se nijak konstruktivně nebránil, když chceš ty argumenty.

odpoved

(Richard, 10. 1. 2014 21:32)

Reakce: pak nemusis bodovat. to ze se ti deska libi je poznat z textu te recenze. je jasny ze bys nepsal o necem co se ti nelibi. jinak by to bylo jako ve sparku a nebo dalsich strankach kde se dava bezne i 80 a nebo 70%. tak jak pises ty pise kde kdo na blogu. dam 100 procent protoze se me to libi a proto o tom pisu. takze se pak nezlob ze te bere nekdo za obycejnyho blogare a ne recenzenta. nejsi objektivni recenzent a chytil ses do pasti sam.

vecnost: nemusim to vecne podkladat protoze je to muj nazor a tak to slysim ja svyma usima. jsem proto a ted se dostavame k dalsi odpovedi, menecenejsi clovek?

nikoho neurazim a jenom pisu svuj nazor na hudbu a jak to slysim ja a co si myslim o tom jak jsi neco napsal a obodoval. ty pises o tom co se ti libi a tomu automaticky proto das 100%. ja tohle nechapu, pak bych radsi nebodoval nema to smysl musis pocitat ze existuji lidi kteri maji jiny nazor a jinak slysi hudbu ktera lahodi tvym usim.

ja mam rad black sabbath ale nove desce bych nedal 100% jenom proto ze jsou to black sabbath, ma to svoje mouchy a nikdy to nebude jako treba paranoid.

chybi ti odstup, nadhled a soudnost dedku. proto se porad jedna pouze a jenom o jeden z dalsich hobby blogu v mori internetu. ale dobre udelanej, dobre valcis a neco co poslouchas je z meho pohledu a ucha dobra hudba, obcas si i clovek pekne neco precte. zdar a silu.

Ad posluchač

(Dědek, 9. 1. 2014 23:32)

Richarde, ménécennějšího posluchače určitě ně. Ale ménécennějšího člověka jednoznačně ano. Protože v bavoráku bys taky nejezdil, kdyby nebyl po právu Tvůj, byť jenom dočasně.

A ještě Nesoudnému autorovi - téhle větě úplně nerozumím: "Víš kolikrát jsem co slyšel, co jsem koupil a ty jsi taky argumenty o své nesoudnosti taky neuvedl." Upřesni prosím, pak můžem valit dál.

Tady Dědek.

Věcnost

(Dědek, 9. 1. 2014 23:17)

Richarde, pojďme dál - mohl bys prosím svůj názor "zvěcnit"? Promiň, ale formulace "Je jasny ze Asgard je blbost (nazor posluchace 10%)" mi opravdu nepřipadá věcně podložená. Téhož se dopouštíš ohledně skupin Kreyson a Titanic. Jseš vůbec schopen diskutovat - rozuměno v tomto směru - jakkoli věcně?

Reakce

(Dědek, 9. 1. 2014 23:11)

Chlapi, díky, Vaše příspěvky mají hlavu a patu, a tentokrát to vezmu napřeskáčku.
Richarde, obdivuju Tě, jako první sis všiml mých 100 %, nicméně též jako první ses chytl do pasti. Já nedávám 100 % všem deskám, já to dávám deskám, o kterých PÍŠU (tj. které se mi opravdu líbí). A proč u mne nevidíš hodnocení třeba nižší (až na výjimky)? Protože o těch deskách, které se mi až tolik nelíbí, zkrátka vůbec NEPÍŠU. To je tzv. absolutní platforma kritiky, tj. co se ti absolutně nelíbí, o tom zkrátka nepíšeš, tím neztrácíš čas. Já opravdu nemíním marnit čas věcmi, které se mi nelíbí. Měj se fajn, tady Dědek.

dodatek

(Richard, 9. 1. 2014 18:55)

a ano vsechny desky jsem si stahl. Dela to ze me menecenejsiho posluchace? moje ucho to slysi takhle. Jinak v Semilase me zadna kapela nevadila, dobrej a super koncert a pivo bylo taky levny.

recenze vs bodovani

(Richard, 9. 1. 2014 18:52)

Ja myslim, ze problem je jinde: Dedek (vse ok) dal stejne bodovani treba deskam Kreyson, Titanic i Asgard. Vsem 100%. K cemu je pak bodovani? Je jasny ze Asgard je blbost (nazor posluchace 10%), Kreyson je ubohost (nazor posluchace 30%) a Titanic je na tom asi nejlip, ale taky zadna slava po dvaceti letech kdy mohli uz mit dalsich alespon pet desek natocenych vydat desku co zni jak po druhe desce, ale je uz ted holt jinej rok (nazor posluchace 60%).

argumenty

(Nesoudný autor, 9. 1. 2014 13:12)

Ty žádný argumenty nechceš ani číst, ani nic. Víš kolikrát jsem co slyšel, co jsem koupil a ty jsi taky argumenty o své nesoudnosti taky neuvedl. O tom, že mi tyto kapely "nechutnájí" jsem se nikde nevyjádřil, jen říkám, že deska Titanicu rozhodně není 100 % a Kern bez J.A.K bez úplně nepovedený revival. A pokud se odvažuješ tvrdit opak, tak tvrdím, že uši nemáš v pořádku.

Brumlovi

(Dědek, 8. 1. 2014 5:04)

Přečti si prosím...můj příspěvek uvedený níže. Ale teď už vážně. Dle Tvé formulace ("desku jsem slyšel, recenze přečetl") soudím, že CD Titaniku sis nekoupil a doma jej v origošu nemáš (pakliže se mýlím, klidně mne oprav). Což by svědčilo mj. o tom, žes je slyšel celé tak max. jednou dvakrát a že za ně nechceš dát těch 249 Kč. To je Tvoje rozhodnutí, které plně respektuji, nicméně stále jsi ale neřekl nic věcného, od čeho by se mohla odvinout smysluplnější diskuse. A co se týče Kernu, opět to stejné: píšeš věty bez věcného argumentu (a propos, "každý kdo má uši" - "každý" to určitě nebude, neboť minimálně mne z toho vynech - pozn.: uši fakt mám :-).
"Nechutnají" Ti tyhle kapely? Máš na to právo. Mně když něco nechutná, tak si holt dám něco jinýho ;-). Měj se fajn a díky za komentáře, tady Dědek.

Nesoudný autor

( brumla, 7. 1. 2014 22:16)

Přečti si prosím všechny svoje recenze a reporty z akcí, ať se přesvědčíš o své absolutní nesoudnosti. Např. recenze Titanic Double Time, desku jsem slyšel, recenze přečetl a tvých 100 % neodpovídá předvednýmu výkonu a co se Kernu týče, stačí poslechnout, podívat na záznamy z youtube a každý kdo má uši tak prostě cítí tu degradaci.

Re-akce

(Dědek, 7. 1. 2014 19:56)

Ahoj všichni, v prvé řadě velice díky moc za Vaše i odlišné názory, protože čeho si na světě nejvíc vážím, je svoboda, tedy i svoboda názorů, a tím pádem i naše sekce Komentáře, kde může každý bez jakékoliv registrace říci cokoliv.
Nicméně ctím jedno základní pravidlo: pokud řekneš svůj názor, musíš ho i zdůvodnit. Pakliže to neuděláš, je to tady jenom pouhý výkřik do tmy internetu bez většího významu.
Proto Vás prosím, všechny naše přispěvatele, jejichž přítomnosti si velmi vážím, napište ke svým komentářům též PROČ: Proč to jde s někým z kopce, z jakých důvodů je pan autor nesoudnej, proč je kapela Kern dle názoru kohokoli podprůměrná, atd.
Teprve pak bude mít tahle diskuze skutečný význam.
Mějte se všichni fajn, Vaše názory jsou zde respektovány, třebaže s nimi nemusí být vyslovován souhlas. Tady Dědek.

rýpání

(brumla, 6. 1. 2014 13:47)

Rony, já čekal, že mi odepíše autor a ne nezvaný obhájce.

Krásnej večer v Semilase

(Rony, 6. 1. 2014 10:40)

Byl to hodně povedený koncert od všech kapel a nevím proč se v tom zase někdo rýpe a obvińuje Dědka , který má právo na své subjektivní hodnocení.

kern

(brumla, 6. 1. 2014 1:28)

On pan autor je jiz par let nesoudnej vuci podprumerne kapele Kern.

Trošku nesouhlasím s hodnocením Kernu

(petr, 5. 1. 2014 17:49)

A obávám se, že věta, která se mě ozvala za zády "jde to s nima z kopce" hovoří za vše, byl to nejslabší článek jinak skvělého řetězu.
"Já chci se bát těch králů" loni zaznělo s Vitacitem a myslím si, že Křížek se tomu více oddal.