Jdi na obsah Jdi na menu
 


05.02. 2010 - Europe (předkapely: Memoria, Dying Passion) - MoR Café Zlín

11. 2. 2010
Aneb když se dokonalost snoubí s naprostou debilitou – skvělá energií nabitá rocková show, ale naprosto nejhorší publikum který jsem kdy viděl.

"And I won't be quiet"... Začal bych asi s tím, že na tenhle koncert byla hodně hektická příprava. Ono totiž bylo asi 3 měsíce dohodnutý, že tam pojedu s našima a všichni jsme měli lístky. Jenže ouha, tatínek si v pátek usmyslel že je mu blbě (ještě aby ne když se minlou noc tak zřídil) a že nikam nepojedem. A samozřejmě maminka je moc líná na to aby tam jela autobusem. Takže jsem měl dva lístky navíc a problém, že tam nechci jet sám. Začal jsem někoho shánět asi ve 4 odpoledne s tím, že koncert začínal v osm. Dokonce i přes slib, že vstupenka je zadarmo se nikdo nechytal. Když už jsem to vzdával ozvala se mi Kubištova ségra Monika – člověk do kterýho bych to nikdy neřekl (ona je tak "trošku" do hip hopu). S trochou štěstí jsme pak chytli odvoz – Radkův otčím (snad mu to slovo nevadí) jel do Zlína na nějakou ralley a zrovna měl Obrazekv autě volný dvě místa, takže nás tam mohl hodit a na místo jsme dorazili někdy kolem půl osmé. Tady už začali první problémy, protože jsme samozřejmě byli z mýho pohledu relativně vzadu, protože jsme přišli pozdě. Ale nedával jsem tomu moc velkej význam – myslel jsem, že se nějak dopředu procpu.

Přesně ve 20:00 (jak je v MoR Café zvykem) začala hrát první předkapela – česká Memoria. To byl od Pragokoncertu myslím dost velkej krok vedle – dát před rockovou ikonu 80s "moderní metal". Ačkoliv to podle mě nebyl odpad, a hráli celkem dobře, čtyřicátníci – hlavní náplň publika, nehnuli ani brvou a jen tam celých 40 minut stáli a čuměli jak puk. Byla haluz že aspoň po každé písničce zatleskali. V podobným duchu se to neslo i u další předkapely – rovněž české Dying Passion. Ta se mi líbila o poznání míň, možná taky proto že do své hudby přidávali trochu disko/elektro prvků, ale aspoň měli kytarový sola narozdíl od Memorie. V té byl jen jeden kytarista, vypadal "strašně drsně" a ve výsledku hrál vlastně jen kila a neměl tam ani jedno sebemenší solo – jak Obrazektohle někoho může bavit. Nicméně proti gustu asi žádný dišputát. Když to teda vezmu zpět k publiku, tak Dying Passion na ně rovněž neměla žádnej efekt.

V 22:01 se konečně ozvalo intro k "Last Look At Eden" – hitu z nejnovější desky a na podium naběhla celá švédská pětka. (jak by tahle formulace zněla s tříčlenou ruskou kapelou?) Na tenhle vál jsem se po "The Final Countdown" těšil asi nejvíc a tak jsem se snažil prodrat co nejvíc dopředu. Posunul jsem se asi o dva metry k podiu, načež jsem byl okamžitě vrácenej zpátky. Tím začaly potíže, který se během večera už nezměnily. Předemnou stáli takoví jakýsi "důchodcovští třicátníci". Tím stáli myslím opravdu stáli, chvíli se mi zdálo že ani nedýchají. Koukali se na mě jak na debila "co si sakra myslím že dělám". "Nevadí" řekl jsem si. To se časem podá. Jenže nepoddalo. Nebudu vás napínat se setlistem – zahráli tohle (mimochodem setlist.fm je velmi pěkná a užitečná stránka). Joey Tempest dostal během koncertu plno růží a jakousi popsanou českou vlajku, kterou si zastrčil do zadní kapsy riflí. Taky bylo pozoruhodný kolik se toho naučil česky. Mezi "thank you very much" pronášel "díky moc", řekl "ucim se česky", "je mi dvacet" a "jsi hezká". Všichni z toho měli samozřejmě moc dobrou srandu, takže to určitě splnilo svůj účel. Před písničkou Stormwind (kterou myslím neměl v tu dobu v plánu) se zeptal "Any questions"? A první řada začala řvát právě výše uvedenej song. Pak se zeptal "Hm and any answers?" Zařval jsem co nejvíc nahlas "fourty two" a efekt to mělo ten, že se jeden člověk pět metrů odemě zasmál. Ale pojďme zpátky k těm questions. Europe jsou zatím jediná "velká" kapela kterou jsem viděl, že by plnila prosby na písničky od diváků. Nezahráli samozřejmě každou blbost kterou někdo křiknul (moje Prisoners In Paradise nebylo vyslyšeno), ale minimálně Stormwind, Cherokee a Open Your Heart s proseb bylo. (Jasně, hráli to i na jiných koncertech, ale v jiným pořadí). ObrazekJoey taky předváděl svoje proslavený kousky s mikrofonem a při solech tam dobře řádil. Byla to zkrátka show jak se patří. Přídavek byl jak jinak "The Final Countdown" a před ním "The Beast".

Tak. Nechtěl jsem nějak narušovat vyprávění velikánů Europe a tak si svoje nadávky a skuhrání schovám na posledni odstavec. CO SI TI LIDI SAKRA O SOBĚ MYSLÍ? Přijdou na koncert Europe a stojí celou dobu, ani se nehnou, ani nezvednou ruku, jen tam celou dobu tak stojí a čumí. Tímhle mě fakt strašně nasrali. Já vím, je moje vina, že jsem přišel pozdě, ale snad když vidí že si to užívám a chci jít před ně do kotle, tak mě snad pustí ne? Ale oni nic. "Díky" nim jsem měl asi tak poloviční zážitek. Proč na ten koncert vůbec chodili? Dokonce i při posraným (fucking mi zní líp, ale nebudu míchat češtinu s angličtinou) THE FINAL COUNTDOWN, hitu kvůli kterýmu přišla tak půlka lidí, ta skupinka předemnou stála a čuměla. Co je to za svět?! Už nikdy nejdu na koncert takhle pozdě, protože jak není člověk v kotli koncert skoro nemá cenu... Opravdu děkuju těm dementům předemnou... Jo a pětihodinový čekání na bus bylo tentokrát jen ve dvou lidech peklo. Už se tak těším na řidičák...
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář