Jdi na obsah Jdi na menu
 


02.12. 2009 - Doga - X-Mas Karikatury unplugget tour - Melodka

14. 12. 2009
D’OGAŘI VE ŠTATLU

aneb

JAK ZNĚL „ŠTĚKOT“ MELODKOU

Report / Doga – X-Mas Karikatury unplugget tour/ 02.12. 2009 / Brno, Melodka, od 19:30 hod.

BOB:
Když uslyšíte slovo Doga, představíte si psa anebo karvinskou rock-metalovou smečku. Mám tuto kapelu rád. Myslím, že momentálně hrají lépe než Kabáti, kteří už Obrazekjsou na rozdíl od Dogy inspirativně vyhaslí.

Těšil jsme se na ni, i když radši bych jejich anplag koncert uvítal v pátek či v sobotu než v půlce týdne, kdy máme my pracující ještě před sebou 2 dny rachoty a hlavně ranní vstávání.

No nic, i přes tyto překážky jsem se vydal do Melodky na jejich koncert. A hned v začátku reportu musím říct, že ničeho nelituji. Bylo to super. Doga hrála jak o život, bez zbytečného kecání, jednu pecku za druhou.

MÍŤAS:
Abych trošku poopravil Boba hned v úvodu. Nejenom lidi, co musí do hokny, ale i studenti musí vstávat do škol, takže ze sebe nedělej chudáčka:-) i já ráno musel vstávat...

Na Doze sem byl už minulej rok a tak sem zhruba věděl, co mě čeká. I když pravda, každej koncík má svůj osobitý náboj, a to nevyjímajíc tento. Borci do toho řezali, jak už napsal Bob, dost “brutálně“, a kdybych se občas na ně nekókl, tak bych snad ani nezjistil, že hrajou na španělky a takový ty akustický věcičky, ale myslel si, že hrajou Obrazekna normální elektrický nástroje. Ale kdyby s takovou vervou, jak hráli akusticky, do toho řezali normálně „rockově,“ tak by Melodka ten den musela spadnout!

Jelikož sem fotil, tak sem pobíhal z jednoho místa na druhý, abych získal co nejlepší snímky bandu. Vždycky sem pařil na nějakej skvělej song (a že jich nebylo málo), nafotil pár věcí a zase se přesunul jinam. Pokud mě paměť neklame, tak kluci „karvinští“ zahráli v podstatě celý Fuck best off dvoj-album. Píseň Stíny věnoval Izzi za celou Dogu zesnulému bývalému baskytaristovi Dogy Pepovi Šikovi, který zemřel letos v červenci za nejasných okolností… Best of songy byly doplněny o pecky z nejnovější placky Karikatury, včetně hitovky Popojedem, ale o ní a jiném už zase Bob.

BOB:
Mám pocit, že po vyjádření Miťase není co dodat. Ale počkejte, zrovna teď mě něco  napadá. Pokud si jenom trošku zakládáte na imidž (oblečení a vzhledu), tak Vás musím ujistit, že na Melodce to vezme za své. Pod fialovými zářivkami se objeví veškeré nedokonalosti, oblečení se najednou nijak netváří značkově, ale jak ze sekáče. A Vaše vlasy, pokožka, zuby i oči  také vypadají jetě. O barvě piva v kelímku je škoda mluvit.

Další zážitek mám s Miťasem. Pozorovat ho  „při práci“, tzn. při focení stojí za to. Chvíli je vlevo, chvíli vpravo, potom se houpe na stropě a pak se najednou objeví za Obrazekzády hudebníků. Je pravda, že jedině tento styl focení zajistí fotkám ty správné grády. A k tomu všemu stačí ještě uklidnit jednoho fanouška, který to vše moc prožívá a nekontroluje své chování k něžnému pohlaví.

Nakonec bych rád poděkoval Doze za jejich nejnovější hitovku Popojedem. Tuto píseň jsem objevil  v létě a pouštěl při oslavě kulatých narozenin své ženy, která tím nebyla sice nějak nadšena, ale ostatní osazenstvo jásalo. A sluníčko ráno krásně hřálo do zad…

MÍŤAS:
Po skončení zhruba dvouhodinového setu i s početnými přídavky se chlapi ochotně podepisovali na fotky, vstupenky i dívčí pupíky, a nejen tam:-). Od Lumose (kytarista) jsem dostal do sbírky trsátko, a nejen díky tomu sem odcházel na noční rozjezd se vzpomínkami na vynikající koncert. Troufám si tvrdit, že na nejlepším, na jakým sem na Doze byl.
S pozdravem Míťas & Bob

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář