Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.12. 2010 - Citron, Stratovarius, Helloween - Praha, Incheba arena

CITRON, STRATOVARIUS, HELLOWEEN

Report / neděle 19. 12. 2010 / Praha, Incheba arena

Po třech letech jsem se moc těšila na dýňové pány, kteří nám letos přijeli představit nové, vynikající album s názvem 7 Sinners (sedm hříšníků).

img_1483.jpgPo příjezdu vlakem, na který nám s mojí drahou polovičkou ČD poskytly skupinovou slevu, což mě nesmírně pobavilo, jsme se z Hlavního nádraží přemístili metrem, načerpat vánoční atmosféru na Staroměstské náměstí. Hudba, osvětlení, vůně jídla se vinula už z povzdálí a člověk jako by se na chvíli konečně zastavil a vychutnával si tu příjemnou atmosféru plnými doušky.

Pohled na hodinky nás donutil se přestat kochat a vyrazit směr Výstaviště. Já měla strach, že se přes nekončící davy dovnitř ani nedostanu. Moje zklamání nabíralo na obrátkách, protože i uvnitř to vypadalo jako v mraveništi. Začala jsem přemýšlet, jak dnešní večer strávíme, když už se sem vláčíme takovou dálku. Napadl mě rockový klub Kain, ale na ten nakonec v tento večer nedošlo. Nevadí, někdy příště.

Dostali jsme se do davu, z kterého se nedalo jít ani k podiu, ani ven. Vyplivlo nás to někde u výčepu a já přeslechla narážku nějakého chlapíka, že mít takový prsa, tak se taky dere dopředu :-). Citron zrovna hřměl celou arenou Ocelové město. Na kapele bylo znát, že jim to pořád šlape a že mají stále chuť rozdávat lidem svojí hudbou radost. Určitě se jim muselo předskakovat s obrovskou chutí, protože hala praskala ve švech. Fanoušci se i přes šílené tlačenice pohupovali v rytmu hudby a já pořád přemýšlela, kam se se svojí super výškou umístím, abych z tohoto koncertu taky něco měla.

U fronty na pivo jsem zahlédla skvělý prostor u zábradlí přímo ve výčepu a pár minut sondovala, zda by se tam dalo dostat. Nějakou slečnu napadlo to samé, zeptala se ochotné slečny za barem a dostala se do výčepu k zábradlí. U baru jsme se seznámili s dalšími třemi maníky, kteří s námi nakonec strávili zbytek večera, a to už v super výčepním prostoru s výhledem přímo na podium. Holt hudba lidi prostě spojuje. Jen je mi líto těch, kteří koncert strávili někde na chodbě a na podium ani neviděli.

Finští Stratovarius předvedli, v čele se zpěvákem Timem  Kotipeltem, opravdu skvělý severský power metal. Zazněly pecky jako Phoenix, Paradise, Eagleheart, Hunting High and Low, nebo poslední skladba Black Diamond.  Smutná zpráva o nemoci buimg_1519.jpgbeníka Jörga Michaela jistě zasáhla všechny fanoušky, ale bubeník Alex Landenburg (z kanadských Annihilator), myslím zvládl odehrát koncert výborně.

Po půlhodině čekání spadla obrovská plachta s nápisem Stratovarius a objevily se osvětlené dýně a uprostřed podia točící se kotouč, který je zobrazen i na bookletu cd 7 Sinners.

Zazněla první pecka z nového alba Are You Metal, která v nás pořádně rozproudila krev. Fanoušci byli nadšení. Playlist byl prostřídán novými věcmi jako Where The Sinners Go, nebo You Stupid Mankind, ale i staršími a osvědčenými jako Keeper Of The 7 Keys, The King For 1000 Years, Halloween. Na barových stoličkách zahrál a zazpíval jen v doprovodu španělek Andi Deris se Saschou Gerstnerem nádhernou baladu Forever And One. Nechyběla ani podle mě největší pecka I Want Out. Po krátké přestávce nám ještě zahráli hitovky Ride The Sky a Future Word. A pro všechny, kteří ještě neměli dost a počkali si, dostali nášup v podobě pecky Dr. Stein.

Myslím, že koncertu nelze po hudební stránce nic vytknout. Zvuk byl naprosto vynikající. Já bych jen příště zvolila halu s větší kapacitou. Před třemi lety v Pardubicích jsem se nemusela bát, že se udusím, nebo že mě někdo ušlape. Tentokrát to byl v tomto smyslu docela adrenalin. :-)

Zdraví a nadšení jsme se přemístili žlutým busem do Brnečka a odtud už jen kousíček bílou Octavií s nápisem Taxi Luboš do Tišnova. Ve čtyři ráno doma jako na koni :-). Určitě to stálo za to a už se moc těším a přemýšlím, jaký kulturní zážitek si ještě nenechám v blízké době ujít.

Cethy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky moc :-)

(Cethy, 26. 12. 2010 19:27)

no díky moc zlatíčka, jsem ráda, že se Vám článeček líbil :-)

Šikulky

(Dědek, 26. 12. 2010 6:26)

Gábo, zcela souhlasím, ten report je skvělý! Cethy, díky moc!

Šikulka

(Gába, 25. 12. 2010 19:32)

Kači, krásně jsi to napsala,jsi šikulka,další zážitky (kulturní) si už snad ujít nenechám :-)