Jdi na obsah Jdi na menu
 


01.12. 2012 - Chris Barickman & Daniel Zoss - Brno, Immigrant Pub

2. 12. 2012

IMMIGRANT PUB SONGS

aneb

ARE YOU LONELY? – SO DRINK SLOWLY! :-)

Report / Chris Barickman & Daniel Zoss / sobota 1. prosince 2012, od 20 h. / Brno, Immigrant Pub, Veveří  57 (naproti Botanické zahradě)

Je to až skoro uvěřitelný, kolik se do jednoho baráku vměstná hudebních podniků: nedávno jsme na Veveří  57 prubli výbornou novinku Rusty Nail, a dneska šli o patro výš, do zavedeného Immigrant Pubu, kde hrál neméně zavedený Ch(a)rismatický, žánrově i životně img_0299.jpgnespoutaný Chris Barickman, tentokrát doprovázený nepřehlédnutelným drummerem Danielem Zossem, jenž měl na prsou v angličtině nápis, pod který se směle podpíšu: Násilí je jenom nástroj hlupáka.

Mikrofon snímající údery na obyčejnou židli? Nevěříte takovému odvazu? Tak mrkněte do naší fotogalerie. Samozřejmě, hajtka byla na koncertě taky. A znělo to skvěle. Dva muzikanti před nadšeně zaplněným pubem (zaslechl jsem hlasy pozdivše příchozích, kteří si už neměli kam sednout: „Ty vole, von tak táhne?“) to dokázali v sobotu rozežhnout natolik, že se i stěny červenaly. 

Amneris po počátečním čaji, medu a bůhvíčem dalším na zahřátí dostala konečně rozum a objednala si stejně jako já banán – tedy rozuměno famózní náchodský Weizenbier, kterýžto pivní žánr bývá typický právě lehce nasládlou banánovou příchutí. Hmmm, dvanáctka, 5 % alkoholu, no na opici vskutku zaděláno :-).

Těsně před počátkem produkce si k našemu stolu přisedli Torres a Andreas, dva spontánní zahraniční chlapíci, o nichž ještě krapet uslyšíte. Nicméně dva jiní spontánní skvělí chlapíci, Chris a Daniel, to už roztáčeli u piana, a nutno podotknout, že soukolí té noci roztočili věru dokonale, a učinili z ní tak noc bez hranic. Technická poznámka: na piano se nehrálo, i když tak úplně to ten večer pravda nebyla...

Chris Barickman je báječně vitální a příjemný chlapík, který nemá problém zahrát jak perfektní covery (např. Got My Mojo Working burácelo přítmím sálu stejně jako vůně hbitými servírkami roznášených malovaných pokrmů), tak pochopitelně vlastní skladby. img_0315.jpg

A tak když předtím u našeho stolu zaznělo, že nejen Mr. Torres hodlá pít slowly, a do toho následně zaznělo Even With You Here, totiž „I’m so lonely...“, zazněl mi v hlavě titulek tohoto reportu a měl jsem zkrátka jasno: Are you lonely? – So drink slowly, yeah!

Jenomže co Vám pomůže, že pijete pomalu, když pijete dlouho, že? :-)

The Cafe Minor Song, to byly ten den „The Immigrant Pub Songs“ - Drowning, War Of The Worlds... největší hity hřměly kousek od mýho baráku, a jak správně předpověděla Amneris, stěny se rozestoupily.

Fantastický zážitek z celého koncertu podporoval syrový zvuk, který skladbám neubral jejich citovost a něžnou sílu, ale přidal jim říz, říz a ještě jednou říz.

Nečekané hudební překvapení obstaral Andreas, který se v příhodnou chvíli lehce dohovořil s Chrisem, zasedl k pianu a krásné Amneris věnoval neméně krásné blahopřání k jejím narozeninám. Miluju tyhle spontánní zážitky, které navíc naprosto spontánně přijalo přítomné publikum. Uf uf uf.

Koncert sice skončil, ale večer ještě nekončil. Vlastně pardon, večer už taky skončil, a v běhu byla mladá noc. A jelikož jsme seděli v baráku, kde je i mladý klub Rusty Nail, bylo nasnadě, že my všichni mládím povinní postoupíme o patro níž. A taky že jo.

Tam právě dohrávala skupina Solid Connexion, z jejíž produkce jsem bohužel udělal jedinou fotku, protože mne nějak přestal poslouchat můj aparát (rozumějte fotografický), který se podařilo rozchodit až později (stále hovořím výhradně o foťáku), a tudíž ony další fotky jsou již nehudební.

I když, nehudební? Schválně mrkněte, jak si Andreas rozuměl s basou, a tentokrát fakt nemyslím tu basu piv, co jsme společně všichni ten den (tu noc) vypili.

Drive, energy, power... no violence. Síla, ne násilí. Because violence is just a fool’s tool

Tady Dědek a Veveří 57.

Speciální poděkování: Skvělému Bačovi, však on ví za co (za Všechno). 

English Summary :-):

Chris and Daniel, fantastic night, thanx!

Odkazy:

bandzone.cz/chrisbarickman
chrisbarickman.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

yeeees

(Amneris, 2. 12. 2012 22:08)

...we like it slowly...loudly, deeply...:)
Many thanks for all guys!
xoxoxo