Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.05. 2013 - Chris Barickman & Daniel Zoss - Brno, East Village

JAK JSEM CHRISE SLYŠEL
NA PŮL UCHA

aneb

EAST – WEST, CHRIS’S BEST!

Report / Chris Barickman & Daniel Zoss / středa 29. května 2013, po 20. hodině / Brno, East Village (Jaselská 2)

Christopher Matthew Barickman? Daniel Robert Zoss? Fantastic new pub East Village? And fantastic  evening ... and... fantastic night? - - - Oh yes.img_1795.jpg

Tak celý report v English určitě nezvládnu, ale proč to občas neproložit, stejně jako jsou skvěle prokládány hamburgery, toasty či bagety ve very very příjemném pubu East Village.

Nacházel  jsem se v místě bývalé provozovny České pošty vůbec poprvé, ale byl jsem happy z toho, jak příjemná je zde obsluha, jak vlídné je zde prostředí, jak cheap je zde food a jak good je tu beer (Kvasnicová Polička za 28, Krakonoš za totéž, Guiness 69).

A posléze, jak je zde vynikající music. Muzikantům jako Chris Barickman (zpěv, kytara) anebo Daniel Zoss (cajon, Mattoni :-), stačí cca 2 m2 a jedna zásuvka k tomu, aby předvedli  „thrash“, který zněl otevřeným vchodem i ven do Jaselské a zněl do duší, do srdcí...a od srdce. Oh, my heart!

Americko-český folk’n’roller, jak bývá Chris často označován, nezná hudebních hranic. A proto éterem americké Východní Vesnice zněly skladby countryové, folkové, bluesové, rockové, popové... při troše nadhledu tak říkajíc od Britney Spears (Baby One More Time) přes Beatles (Roll Over Beethoven)  až po „jakéhosi“ Chrise...Chrise...Chrise Barickmana.  (Poznámka: upřímně řečeno, já su na poslech muziky a její identifikaci děsně blbej, takže strašně moc  děkuju své přítomné kamarádce Amneris, a to nejen za její operativní faktografii, ale i za zdařilé  fotky - viz fotogalerie).

Zpočátku koncertu byla atmosféra ještě celkem quiet,  nicméně zhruba v půlce produkce, rozdělované na několik „zdravotních“ přestávek, dorazila jistá woman, jejíž name mi není známo, ale žena, která to žene, žhne, hnala a žhnula dopředu, tancovala a dováděla, ale když jsem ji požádal o fotku, zahlaholila mi rezolutně svoje english „No!“.  A bylo po.

Na parketu bylo najednou docela wild wild, a nejen na parketu. Chris s Danem to do nás pálili skoro jak u Verdunu, drinks and dance...and all was fine. Myslím, že by Chris mohl do svého živého playlistu zařadit i „český“ song Kofola, na nějž natočil excelentní videoklip.

Nicméně jeho „vážné“ skladby jsou též naprosto úžasné, můžete si je vyslechnout na Chrisově BZ profilu bandzone.cz/chrisbarickman, ať už jde o War Of The Worlds, Even With You Here či The Cafe Minor Song. Jo mimochodem, když jsme u toho kafe, tak v East Village vám uvaří obrovskej kafáč za nějakých 32 kaček, a když ho celej vypijete, tak pak do tří hodin nemůžete spát...viď, Amneris? :-)

Spontaneita nebrala konce už vůbec v okamžiku, kdy dorazil člověk, muzikant, jehož jméno jsem neznal, ale naštěstí se mi ho podařilo zjistit (Chris, very thanx for this information): Miloš Kocman, který si aspoň pro mne naprosto nečekaně s Chrisem a Danem střihl nějakou tu věc na foukací harmoniku. Tak už si ono jméno snad budu pamatovat. :-)

Ano, já vím, musím vysvětlit ten titulek, jak jsem Chrise slyšel na půl ucha. Přátelé, je rozdíl říct Jak jsem poslouchal na půl ucha a Jak jsem slyšel na půl ucha. Chrise jsem ve středu poslouchal na „všechna ucha“, co mám, ale bohužel jsem slyšel opravdu jen na „půl ucha“, rozuměno  na ucho jediné, panč to druhé jsem měl zpotvořeně zalehlé. Fucking bakterias, ale onion je postupně vyhnala off!

Got My Mojo Working? Why not? Chris ještě hrál a hrál, já jsem popíjel výbornou kvasnicovou Poličku a pak jsem poprosil všechny pány a slečny vrchní, jestli bych si je nemohl vyfotografovat. A prý že mohl - tož kuknětě do galerky, co jsem tam spáchal.

Hora ruit, carpe diem. Užíval jsem maximálně, myslím, že Amneris též, a čas kvapí samozřejmě dál, mezitím jsem stihl (Amneris taky) potkat Chrise na Náměstí Svobody, stihl jsem nemoci jít na další Barickmanův koncert na Flédě, stihl jsem...

...stihl jsem si užít jeden fantastic evening and night in East Village...with Amne(Ch)ris. And Dan, of course.

Tady Dědek. Foto Amneris (nice photos) a Dědek (zbytek).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobré milovat

(Dědek, 16. 6. 2013 22:09)

Je skvělé znát Amneris.

Dobré vědět

(Amneris (ta, co miluje vrtule, mimo jiné:-)), 16. 6. 2013 21:33)

..s Dědkem na pivo a s Chrisem na KOFOLU..hmmm copak má rád pan Zoss? :-)

Skvělý koncert, děkuju!