Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.04. 2010 - Barbar punk, P.N.S. - Brno, Mandragora

13. 4. 2010
Barbaři ve Štatlu

aneb

Míťasovo punkové okýnko vol.1

Report / P.N.S., Barbar punk / sobota 10. dubna / Brno, Mandragora

Co dělat v sobotu večer než sedět někde v hospodě a chlastat nebo jít někam na koncert a poslouchat hudbu (takže v podstatě taky chlastat :-). Byl sem pro druhou možnost, ale jak sem během týdne zjišťoval nic moc ve Štatlu nehrálo. Vyjma teda Mandrage v Metru, ale přece jenom pop-rock není zrovna můj oblíbený styl. Naštěstí během týdne došel kamoš a říkal, že potkal nějaký známý dřevárníky (to sou takový ty týpci co se rubou v lese těma obalenýma klackama :-) a ti prej mají svou kapelu Barbar punk a v sobotu hrajou v Mandragoře a jestli nechce dojít udělat pořádné kotel. Slovo daloObrazek slovo a tak sem byli domluveni na scuka. No samozřejmě sem zapomněl v kolik že máme ten sraz a tak sme nakonec dojeli na místo určené necelý půl hoďky po naplánovaném začátku koncertu, který byl stanoven na sedmou hodinu večerní. Bohužel, ale v tomto případě zrovna bohudík, jak je u nás zvykem se ještě ani nezačalo hrát. Vstupný bylo za jedno pivo a tak nic nebránilo usednout v prostorné hospůdce, která zároveň působí jako hodně malý koncertní sál, ale pro začínající kapelky značka ideál. Místní pivní arzenal byl scela v režii svijanského pivovaru. Takže sme popíjeli svijanský Máz a čekali na první kapelku.

Máz se střídal s Knížetem a zase naopak :-) a tak čekání na pořádnej punk uteklo celkem rychle, takže se něco kolem půl desáté mohlo začít. Celý koncert byl věnován nejvyraznějšímu ruskýmu punkáčovi Jegoru Letovovi. Pustili se nějaký songy od něho, něco o něm bylo předneseno a už se na plac hrnula první kapela večera (ze dvou)  P.N.S., čili Princip Násilné Smrti (bandzone.cz/ods). Ještě před začátkem povídání musím přiznat, že první kapela byla pro mě velkou neznámou a od druhýho bandu, již zmiňovaných Barbarů, jsem naposlouchal „pouze“ čtyřpísňové demo.

Okolo vyškovská banda označuje svůj styl jako thrash-punk, jiní zase o nich říkali, že hrajó dead-punk. Každopádně do toho řezali jak voživot, být já jejich zpěvákem, tak už mám po půlce koncertu hlasivky v kýblu, ale on ne :-). V hlavě mi uvízly krom tekutého chlebu :-) také jejich songy jako Pracák, či Smrt… Každopádně část publika nezůstala v klidu, ale začala pod pódiem jaksepatří pogovat a vo tom to přeci je ne? Pořádně si užít muziku :-).

V krátkém Intermezzu se zase mluvilo o Letovovi a pouštěly se další jeho fláky. Pauzu Obrazeksi většina zpříjemňovala zase svijanskými moky. Přece se nemůže podcenit pitný režim, který musí být zvlášť při pogu doplňován velice přísně :-).

Jako druhá a zároveň poslední kapela večera nastoupil Barbar punk. Jejich punk-folk si můžete poslechnout na bandzone.cz/barbarpunk, zvláště doporučuju Raketovou základnu. Hudba barbarů je inspirována, jak už bylo řečeno, dřevárnami a všeho kolem toho. Na přiložených fotkách můžete i vidět nápaditou pódiovou show v podobě barbarských kostýmů. V čem by taky jiným měli hrát, že? :-) No a zase sklouznu k tomu pogu. Pařba to byla pořádná pogo vydatný a prostě celkově si to myslím všeci užili včetně mě.

Pak nezbývalo než dopít poslední svijanský chmelový nápoj, který nás krásně provázel celým večerem a odejít na noční spoj. No a můžete se těšit, že punkové okýnko bude pokračovat i dál. Hnedka ve středu 14.4. totiž na Musilce vystoupí punková legenda Znouzectnost…

Míťas


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář