Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.06. 2010 - Bezobratři, Barbar Punk - Brno, Lávka

16. 6. 2010
Pivo, punk, pogo a Jarda Jágr

aneb

Míťasovo punkové okýnko  vol.2

Report / Bezobratři, Barbar punk / pondělí 14. června / Brno, Lávka

Už minulej rok sem navštívil open – air festiválek po Kraví horou, který pořádá pobočka CVČ Lužánky, Lávka. Loni při koncertě Nexus (dnes War Bride) nehorázně chcalo (viz. fotoreport), a tak sem doufal, že to letos bude lepší. Dopoledne to sice nevypadalo nic moc, ale odpoledne naštěstí vysvitlo sluníčko a začal se rýsovat skvělý koncert, alespoň co se počasí týče. Další milé zprávy se mi dostávaly již den předem od mých kamarádů a známých, kteří se neomlouvali, že nemůžou přijít, jak bývá jejich zvykem, ale naopak celkem v hojném počtu přislibovali svoji účast.

Díky těmto aspektům se nás na Lávce sešlo něco kolem patnácti punkáčů a punkerek + dalších asi 15 příchozích, což oproti loňsku, kdy sme tam byli tři, byl docela úspěch. Čekání na první kapelu sme si zpříjemnili lahodným chmelovým mokem a klobáskou, která byla po dlouhém boji s grilem naprosto vynikající.

Padlo pár pivek a už se jala začít hrát první kapela tohoto pondělního večera BEZOBRATŘI (bandzone.cz/bezobratri). A k údivu všech nezačala hrát punk, ani metal, ani rock, ba dokonce ani pop, nýbrž „klasickou“ lObrazekidovku. No zase tak klasická lidová muzika to nebyla. Jednalo se band, který hrál převážně moravské a slovenské lidové písně upravené k obrazu svému (a punkovému :-), na lidové nástroje jako akordeon, či violoncello aj. Kdo by si snad myslel, že se nedá pogovat na folklórní muziku, tak je ne omylu! Jen tak z recese to pár odvážlivců zkusilo a ejhle ono to šlo :-). Musím říct, že na lidovky moc nejsem, ale zase tolik mi to nevadilo…

Po krátké pauze na nazvučení se už na podium hrnula hlavní hvězda večera, kapela BARBAR PUNK. Koncertní set rozjeli osvědčenou hitovkou Raketová základna z jejich prvního a zObrazekatím jediného demo Juch! (celé demo si můžete poslechnout na bandzone.cz/barbarpunk). Z repráků se valil betalné barbarskej punk a všici začali pařit o 106. Dokonce si s náma zapogoval i JARDA JÁGR (viz. fotogalerie), kterýmu kapela věnoval jeden ze svých songů. Při písni Jeden běží s batohem a druhej zase s kufříkem vyhlásil kytarista Mamut soutěž o nejhorší xicht, ale zakázal, abych se zúčastnil já, prý proto, že už sem to vyhrál na předešlých třech koncertech. Tak teďkom nevím, jak si to mám brát :-). Nakonec borci museli i přidávat. Jako přídavek zahráli Loutky a zopakovali MEGAhitovku Raketová základna…

Po koncertě následovalo mohutné focení s JARDOU JÁGREM, který si ve svém nabitém programu udělal čas i na brněnské punk, za což před ním smekám. Na  odchod sme si chtěli dát ještě pivko, ale už žádný nebylo, protože sme to prej šecko vypili. No a tak se šlo pryč…:-)
Míťas


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář