Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.01. 2013 - Anarchuz, Torr, Debustrol, „Debustorr“ - Brno, Melodka

31. 1. 2013

KLADIVO NA ANTIKRISTA

aneb

KDYŽ ČARODĚJNICE (NE)PROTESTUJE...

Report / Anarchuz, Tōrr, Debustrol, „Debustōrr“ / pátek 25. ledna 2013, po 20. hodině / Brno, Melodka 

Na to, že mám psat report, si toho pamatuju teda kurewsky málo. Ale na to, že jsem přišel dom o půl čtvrtý ráno, si toho pamatuju kurewsky dost, a proto – dva panáky rumu a dem na to!

Chvíli jsem sice přemýšlel, jestli s ohledem na vývoj „prasidentských“ voleb nemám tenhle report psát v němčině, ale pak mi od kolegyně došla SMS a bylo jasno. Zněla (tohle není politika, to je prdel): „Schwarzenberg se vyznamenal!!! On má neplatný hlas, hodil lístek bez obálky!!! Vidíš, jak je dědek už ze všeho popletený...!“ (tedy dědek jako „Schwarzenegger“, ne já maličký reportér).

– Takže, bez obalu: Stááááááááááááááááááááárt!!! Ano, start turné Kladivo na Antikrista, a právě v Brně, se mimořádně vydařil – narvaná Melodka, hlavy narvaný muzikou, břicha narvaný pivem a řvem!

img_0777.jpgTřetí ze Svaté Trojice – v pořadí však první – se jmenoval ANARCHUZ (www.anarchuz.cz). V podstatě jde o žijící legendu tuzemského thrashcoru, neboť tahle skvadra v roce 1993, čili před dvaceti lety, vydala u Monitoru svůj debut Unusable Instincts. Pak se na několik let opakovaně odmlčela, aby do domácího hudebního dění promluvila kupříkladu plackou Inner Conflict (1997) či Přestaň mě srát (2011). 

Kucííí mne nijak nesrali, naopak, hrálo jim to na úvod více než „bezkonfliktně“ (viz třeba Protiklady). Jejich syrovou muziku podporoval velmi dobrý zvuk a šlapalo to jak kurva. Třebaže menší část publika se ještě bavila v předsálí, pod stejdžem prázdno rozhodně nebylo, a nebylo se čemu divit, stálo to za to. Metááál! Ano, Anarchuz si určitě metál za to, jak důstojně a se ctí zvládl roli váženého supportu, zaslouží. Hoši, děkujem!

Co mne na těch českých produkcích sserre, jsou ty zkurwený přestávky mezi kapelami, poněvadž než jsem se dočkal Tōrru, vypil jsem asi dvacet piv. A proto si taky nic nepamatuju...

Napsat, že TÖRRU (www.torr.cz) to nebývale šlapalo, by byla lež, jelikož Tōrru to šlape a klape vždy. Jedině bych mohl napsat, že Tōrru to šlapalo nebývale jako vždy :-).

Umné propojení pecek z poslední placky Tempus Fugit (ano, například právě Tempus Fugit, anebo To smrt jsem já, Až mě naserou či Prokletí zrádců) se šlágry doslova dějinnými - mám je vůbec jmenovat? - působilo jako smrt zaživa. Ale tak dobře, něco zmíním – hrály se Život a smrtimg_0786.jpg, Smlouva s peklem, Exorcist, a pochopitelně taky singlovky Kult ohně nebo Kladivo na anti...čarodějnice.

Ač se na koncertě sešlo hned několik generací, totiž Generací mrtvol, myslím, že všechny byly (u)spokojeny, zkrátka takovej hromadnej orgasmus multiblack :-).

Ota Hereš je nejenom heretik, ale taky inženýr a autorskoprávní gentleman, takže moc dobře ví, že hrát cizí skladby, to se nedělá, a tak třeba kultovky Made In Hell (přátelé, už deset let staré, sic!) jsme se logicky nedočkali, ale vůbec to nevadilo. Peklo, který Svatá Trojice Hereš – Bartoš – Sladký (kurwa, málem jsem napsal Svatý :-), na Melodce rozpálila, stačilo rozežhnout x hříšných dušiček a spálit je na popel.  Armageddon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mimochodem, kontrolní otázka: víte, jakou barvu tenisek Ota v pátek měl (viz fotogalerie)? – Ano, správně, růžovou! :-). Správně je samozřejmě černou.

(Ehm, když jsme u té růžové, kdo dneska ví, že na třetím albu Tōrru Chcípni o kus dál bylo jeho logo právě růžové... a pak prej black metal... :-)))

A už jdeme do finále...vlastně ještě ne. Hodili jsme s Pavlem jedno pivko o patro níž na Stadecu, což bylo velmi chytré, panč tam u baru nebylo zdaleka tolik lidí jako hore. Však se nás taky pingl ptal: „To je tam nahoře tolik lidí?“ Jo! No a jakmile začaly právě shora dunět šlapáky, vylétli jsme opět zpět.

Tak si všechny sračky a sračinky usserte, je tady Misstr Martin Kolínsský (kurwa, to zní jak Misstr Jan Huss :-). No zatím Kolinsse nikdo neupálil, třebaže si už čtvrtsstoletí na svém thrassh metalovém názoru kluk jeden pačessatá trvá (jo Pačess z Asgard byl na koncíku taky). Kteréžto neupálení je jistojistě s podivem, panč Peklo takhle znííííííííííí!!!

DEBUSTROL  (cms.debustrol.cz) je česká thrash metalová ef jednička, upřímně obdivuju Kolinse za jeho neutuchající hudební výdrž, s jakou to coby frontman táhne pod stálou značkou napříč tisíciletími a furt prodává desky a vyprodává sály. Je to holt takovej tuzemskej img_0817.jpgneuropatolog...a tak se v tom pojďme trošku popitvat.

Výsledek pitvy? Ta holka byla Umučená. A ten další případ, to bylo jasné Vyhlazení. Oboje zřetelná, Krvavá práce. Co flák, to hit, co flák, to zločin, jak už to u Debustrolu bývá.

Thrashové, zvukově stále skvělé decibely se valily z repráků jak Klausem amnestovaní jedinci z útrob věznic a já měl pocit - jak se na mne zezadu někdo tlačil - že mi ten thrash asi natrhne prdel.

Dokážeme si dneska představit českej metal bez Antikrista nebo Protestu? Cítím, že ani moc vy antikristi neprotestujete, takže jsme zajedno: nedokážeme. Jediné, oč jsem se před koncertem trochu bál, aby to kladivo antikrista moc nepřizabilo... ale dopadlo to dobře, kladivo se nažralo a antikrist zůstal celý.

Jasně, nešlo jenom o standardní koncert tří hudebních skupin, ale tohle turné má svou speciální koncepci, která spočívala například v tom, že každá kapela zahrála unikátní cover té druhé legendy, z nichž mne zaujal zejména Anarchuz, když originálně předělal debustrolovský Svět co zatočí s tebou; chvíli jsem totiž poslouchal, a říkal si, kurwa, to už jsem někde slyšel, ale kde??? :-).

Mno, a závěrečné finální přefinální finále á la DEBUSTÖRR (www.stranky.nezjisteny.cz :-)? Na pódiu narváno a v duši taky. Jestliže reklamní slogany na turné slibovaly společný cover od nějaké světoimg_0829.jpgvé kapely, trošku míň známé než Debustrol a Tōrr, pak nelhaly, ha ha.

A tak si to představte (vlastně si to nemusíte představovat, od čeho máme naši fotogalerii, že?) – Kolinss, ta černá, pekelná duše, celý v bělostném nejen jak anděl (že by Ozzy?), a – opět Black...aneb takový malý závěrečný společný „Sabbath“. A tak nevím, jestli ten Kolinss není trochu Paranoidní :-).

Ehm ehm, po absolvování pátečního vynikající „čtyř“-koncertu mám takový zvláštní pocit, že Martin Kolínský, Ota Hereš a všichni ostatní, co jsme tam na Melodce byli, ať muzikanti, pořadatelé  či fanoušci, půjdeme rovnýma nohama do pekla.

A mně se na tom líbí to „rovnýma nohama“ – já totiž křivý nohy strašně nerad...

P.S.: Jó, byl to dóóóst rovnej koncert.

Tady Dědek. 

P.P.S: KRYPTOREKLAMA KRYPTOREKLAMA KRYPTOREKLAMA ALE KURWA NEPLACENÁ: Mimochodem, před koncertem samotným jsem si zakoupil mj. retrospektivní CD Kryptoru Best Of Fuck Off!!!, s kteroužto grupou třeba Ota Hereš taky cosi prožil, a právě to poslouchám a - su opět nadšen.Chuligáni všichni, díky moc za všechno, mládnu o dvacet let!

Zajímavé historické odkazy:

abysszine.com/reporty/2006121701-torr-bast-morrior-a-debustrol/
rockmag.cz/clanky/plzen-torr-debustrol-fata-morgana-moriorr/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář