Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.05. 2010 - Freestyle Contest 5 (Arakian, Doga,...) - Ivančice

6. 6. 2010
Freestyle Contest 5 Ivančice

29. 5. 2010 se v Ivančicích u Brna uskutečnil Freestyle Contest 5 festival - již půljubilejní ročník ivančického festivalu hudby a sportu, který se jako každoročně odehrál  na fotbalovém stadionu za účasti nejlepších českých jezdců ve freestyle BMX a MTB a nejlepších českých kapel.

Program začal již dopoledne, ale my jsme se zúčastnili až odpoledního představení. První z kapel, kterou jsme slyšeli, byla Support Lesbiens supportlesbiens.cz. Díky skvělému počasí, které si pořadatelé nejspíš vymodlili, jsme si příjemně vychutnali rytmickou a příjemnou hudbu těchto energických mladých chlapců. Jídla a pití byl veliký výběr, kapely měly své stánky, kde bylo k dostání oblečení, cd, dvd a doplňky. Další fajn poslech nám připravila kapela Hudba Praha (hudbapraha.cz).

Na karvinskou Dogu dogamusic.cz jsme se obzvlášť těšili. Izzi nám přichystal opět skvělou šou. Pár skladeb z posledního alba Karikatury a opět průřez těch nej hitů, nakonec se rozloučili jak jinak než skladbou Nejsi nevinná. Dalším zpestřením byly závody BMX a MTB.  Organizace byla výborná, kapely hrály podle časového harmonogramu.

Obrazek


Následovala skupina Arakain arakain.eu  Skladby jako Náruč hrůzy, Postavy z obrazů, Černý koně, Skrytá kamera, Apage satanas… nás dostaly do varu. Poslech hudby jsme proložili obdivuhodnou FMX exhibicí našeho nej motokrosaře Petra Kuchaře a Ondry Záruby, kteří předváděli ve vzduchu šílené kousky, až nám mráz běhal po zádech. O další hudební zážitek se postaral Pan zpěvák Kamil Střihavka (strihavka.cz); určitě nepřeháním, protože takhle umí zpívat opravdu jen pár vyvolených v naší republice.  

Výběr kapel vskutku úžasný, nádherným zážitkem byl ohňostroj s hudbou - jako by nám chtěli pořadatelé naznačit, že opravdová hvězda se právě chystá vyjít na oblohu. Poprvé jsem viděla a slyšela zpívat Martu Jandovou se svojí kapelou Die Happy (diehappy.de). Co tahle drobná, sympatická porotkyně Československé SuperStar předvedla, to bylo jedním slovem prostě „úžasné“. Tolik energie, elánu a radosti jsem už dlouho z nikoho neviděla sálat. Slyšeli jsme písničky z jejich Best Of - Most Wanted, desky, kterou už mimochodem od soboty poslouchám pořád dokola :-). Co vím určitě je, že jakmile budu mít možnost, tak si tento zážitek musím zopakovat na nějakém dalším festivale, nebo na jejich samostatném koncertu. Následovala kapela Škwor skwor.cz a Prohrála v kartách prohrala.cz.  

Festival se opravdu vydařil a už dnes se těšíme na ten příští, zase za rok v Ivančicích. Doufám, že pořadatelé si při příštím výběru kapel dají zase tak záležet jako letos.  Díky moc, nemělo to chybu. :-)
Cethy a spol.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fest

(Cethy, 14. 6. 2010 15:12)

souhlasím s Kim, za WC jsem utratila majlant, ještě to tam bylo dost daleko a nic moc kvalita, ale to čekání na Martu mi tak dlouhé nepřipadalo. Když je parta lidí, kecá se, jí, pije a utíká to rychle. Přidávám se Dědek příští rok určitě nesmí chybět. :-)

Poděkování Cethy, Kim a spol.

(Dědek, 12. 6. 2010 1:47)

Ahoj všici!!!
Moc děkuju v první řadě Cethy, za vynikající report, dále děkuji moc Kim za nezávislou reakci, tak je to krásné a super, aspoň všichni vidíme, že nejsme domluvení :-))). A ještě pro Kim speciální vzkaz: zkusím to příští rok vypít. A jestli se mi to nepodaří, tak si to vypiješ :-). Zdraví Dědek. P.S.: Děkujeme moc.

Ivančický fesťák

(Kim, 10. 6. 2010 14:25)

Report vskutku povedený :-) Děkuji Cethy,jsem ráda,že čtu názor i jiné účastnice tohoto festivalu.Když pominu 5 Kč za "nechutné"WC, na které člověk musel zajít několikrát od 12 - 01.00 hod.,tak se festival opravdu podařil!!Cethy neviděla a neslyšela vystoupení Titanic, tak jen podotýkám, že i tohle se nesmírně vydařilo a kluci byli jako vždy úžasní ( a to hráli v tom pravém poledním hicu! ) Jen s tou Martou nesouhlasím. Čekání na její vystoupení bylo trapně dlouhé. Vytvořila úžasnou šou a super atmosféru, ale rozhodně nijak nepředčila ostatní. Pro některé byla asi třešničkou na dortu, ale pro nás starší a pokročilé bylo opravdovým zážitkem slyšet Titanic, Dogu, Arakain a Škwor na jednom pódiu v jeden den :-) A dovětek pro Dědka - příští rok nesmíš vynechat, opravdu to stálo za to - pivo se prý zdaleka nevypilo - asi někdo chyběl :-)