Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.9. 2008 - Team na Zelňáku

5. 9. 2008
CELEBRITY NA RYNKU

aneb

DOBRÁ TEAMOVÁ PRÁCE

Koncert / Team / 4. 9. 2008, od 20.30 hod. / Brno, Zelný trh

Tak oranžový truck nám na Zelný trh v Brně přivezl v rámci předvolební kampaně ObrazekJiřího Paroubka a jeho demokratický a sociální tým. A taky Team, geniální slovenský rockpop, jehož stejnojmenné debutové album vyšlo před dvaceti lety.

Bylo něco málo po sedmé hodině, ale náměstí, na němž se ve shodě s jeho názvem jinak prodávají melouny či zelí, bylo velmi solidně zaplněné, až tak, že u jediného stánku s pivem se stála nekonečná fronta, která se takřka vůbec nehýbala, zato neutěšeně narůstala. Tak nevím nevím, kluci socdemáčtí, jak byste chtěli organizovat chod republiky, když neumíte zorganizovat ani občerstvení na Zelňáku?  

S depresemi z obludně vysychajícího hrdla narůstal i plánovaný počet pořizovaných piv, až jsme jej zaokrouhlili na deset. Těsně před tím, než jsme se dostali na řadu, navíc sykla bečka, takže opět chmurná prodleva. Když jsme pak deset desítek kupovali nejen my, ale trochu nečekaně i sportovně vypadající děvče před námi, mohl chlapík skoro narážet znovu. Navíc se k frontě přimotala i roztomilá důchodkyně, která kdyby ji jenom lehce přilíčili, tak by mohla směle kandidovat na nejstarší dámu zeměkoule, a která se mylně domnívala, že fronta je tak velká proto, že je zde pivo zadarmo; poté, co zjistila svou mýlku, její zájem o chmelový nektar výrazně opadl, resp. snažila se sbalit našeho kamaráda, aby jí to pivo zaplatil.   

S poctivou zásobou „živé vody“ jsme se přesunuli k dominantě Zelného rynku, kašně Parnas. Množství našich pivních kelímku sice vyvolalo v některých přítomných dojem, že to pivo prodáváme, nicméně jsme statečně odolali a první polovinu raději rychle vypili.

Team stále ještě nehrál, zato z oranžového trucku ČSSD se spustilo jakési disko a způsobenou  žaludeční nevolnost kombinovanou s nervovou slabostí jsem musel uklidňovat čím jiným než vitaminem B.  

Nakonec jsme se však přeci jen dočkali. Náměstí bylo narvané, tedy kromě míst, z nichž bylo vidět pouze Parnas, a Slováci to rozjeli poměrně odvážně baladou Ako málo z nepříliš výrazné poslední desky Team 11 (koneckonců, o něčem svědčí i to, že byla znovuvydána s novým obalem). Ale nejpodstatnější bylo, že skupina už hrála, vždyť určitě přijdou lepší pecky.

A taky že jo, hned druhá byla totiž „metalová“ vypalovačka Prievan v peňaženke z druhé desky Prichytený při živote.

Team se s tím nemazal a hrál prostě to, co se fanouškům líbí, tj. dobře sestavený průřez celou svojí tvorbou, ne nepodobný tracklistu svého živáku Live In Praha: vedle skladeb představujících tvrdě rockovou, až skoro „tublatankovskou“  podobu skupinyObrazek (Malá nočná búrka nebo otvírák velkolepé comebackové Mam na teba chuť), též baladické ploužáky typu Krátke lásky nebo -  znáte tu o Dánce, Švédce, Norce a Fince dohromady? – No jo, samozřejmě slavná Severanka nemohla na konci léta v Brně chybět.

Kromě skladeb Teamu nechyběly ani písně, které vyšly pod sólovou hlavičkou Palo Habery, jako např. Je to vo hviezdach, Preč, preč (pamatujete klip s nezapomenutelnou Jaroslavou Hanušovou?)  nebo Láska, necestuj tým vlakom.   

A samozřejmě se hrály prdy nejznámější. Nároční, Ženská menom panika, Držím ti miesto a v závěru jako bonus absolutně největší hit kapely, Reklama na ticho z prvního alba. Pod tímto flákem je jaksi symptomaticky coby autor hudby podepsán prostě a jednoduše dohromady Team, což není u této kapely zcela obvyklé.   

Slovenská skupina sklízela velký aplaus. Zdálky sice hráči vypadali jak pidižvíci stolních her, což částečně vynahrazovala projekce, ale hudba slyšet byla a nočním rynkem to dunělo parádně, i když chápu, že někteří obyvatelé přilehlých domů si o tom možná mysleli něco trochu jiného – navíc v tomto kontextu musel slogan „Reklama na ticho, zo všetkých strán znie“ působit kolem desáté hodiny večerní jako zdařilá provokace na druhou.   

Moje představa, že si udělám solidní fotečky, sice vzala díky přecpanosti náměstí za své, ale jelikož jsme taky dobrý tým, tak jsem naprosto oprávněně spoléhal na mladou sekci naší redakce, která se drze protlačila do první řady a snímky udělala vskutku nádherné! Určitě proto mrkněte na fotogalerii, protože to fakt stojí za to. Obdivovat lze zejména Pala Haberu, který snad nestárne, protože vypadá úplně stejně jak před těmi dvaceti lety, kdy skupina Team začala pod producentským vedením hitmejkra Jula Kinčeka monumentálním způsobem bourat všemožné československé žebříčky a hitparády.

A jak je vidět, lidi to „bourání“ zajímá i dnes, protože na Zelňáku bylo 4. 9. 2008 mým skromným odhadem pěkných pár tisíc lidí.  

Tento večer zvolili určitě dobře. 

Dědek

FOTKY JOSU ZDE
A FOTIL JE MITAS A TOMÁŠ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář