Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.03. 2016 - Tom Jegr & Gang - Brno, Stará Pekárna

GANG NA STARÉ 19 PEKÁRNĚ

aneb

...NÁŠ TOMÁŠ PEČE KOUSKY!

Report / Tom Jegr & Gang / sobota 26. března 2016, po 20. hodině / Brno, Stará Pekárna

S celým Gangem se shodujeme v tom, že Stará Pekárna je asi nejútulnější klubík v celým Brně. Se Vzdálenými Zvony se shodujeme v tom, že kytarista Přemek Dofek posledně na Rosničku nemohl, protože hrál s Distant Bells v Německu. A s Josefem Kainarem se shodujeme v tom, že Můj kabát je prostě můj kabát.

img_4794.jpgStará Pekárna - klub, který vznikl opravdu v místech bývalé pekárny, kam ještě můj tatík chodíval pro pečivo. Pro housky a tak. Vonělo to tam čerstvým upečeným těstem a sbíhaly se sliny.

Dnes Stará Pekárna voní čerstvou vypečenou muzkou a sliny se sbíhají zas. Můžete stát přímo před pódiem, můžete pod ním ležet, můžete sedět u stolu o kousek dál, můžete sbírat jenom pod stolem drobky z tý muziky. Drobky z večeře, horem pádem ránem, sytí vás i mě. Šlágr Kamenka. A vždycky, vždycky budete spokojeni.

Posbírám si černej vak
Pruty, chleba, votvírák
Potrhanej podběrák.
Tření těl a duší
Takhle nám to sluší.

Protože všechny ty Gangem napečený chleby a housky, pardon kousky, jsou z poctivýho těsta, bez umělých přísad, bez éček, bez chemikálií, jsou to čistý, poctivý, zdravý raženky, do nichž se můžete bez obav zakousnout a Vaše chuťový buňky stihnout jenom mlasknout blahem.

Všech devět kapes
Má natrženo
Límec už dávno nemá jméno
Na zádech blázen napsáno má
Těstem jó těstem.

Ano, to už byla pokročilejší hodina, Tomáš zpíval text Josefa Kainara Můj kabát, ale již mnoho chvil předtím mohl můj historický objektiv pracující s kUltraZoom (chlapci, srdečně Vás zdravím!) vidět za paličkami grimasy Radima Grünwalda, za tlustými strunami pana architekta Hynka Maňáka, vzdáleně i blízce zvonila kytara Přemka Dofka, no a na koho jsem to jenom Pro Boha zapomněl ?!? Mno, teď si zrovna nemůžu vzpomenout ;-), takže pojďme prosím dál. Vlastně časově blíž.

Přišel jsem do Staré Pekárny, úspěšně sestoupil po vypečeně úzkých schodech a ejhle, tam mne čekal jakejsi Vrátnej. Vlastně vrátnej s malým v. Vlastně ne vrátnej, ale příslušný pracovník vybírající korektní vstupné. A vybíral ho proto, abych opět slyšel tu magickou věc Vrátnej, která mne nikdy nepřestane mrazit i hřát zároveň. Dodnes si pamatuju (a to fakt ani nemusím listovat svými mnohými reporty, přísahám!), kdy jsem ji slyšel poprvé – v klubu Rusty Nail, Tomáš Jégr se vrátil z posledního rozloučení s Pavlem Pernicou, v obleku, a tam ji poprvé v životě, poprvé v životě pro tu smrt, zahrál. A všimněte si prosím zejména onoho Jégrova textařského momentu „Ulici přešel – do baru vlez“, kam se text dál odvíjí...

Muzika sklepem duněla, krásná Ivana prý u takové muziky nemůže jen tak sedět, a tak jsme za chvíli duněli éterem taky, tancovala jak se na to krásné sexy tělo slušelo a jak se slušelo na tu krásnou sexy hudbu. Mé poctivé, ze samého zdravého pivního „těsta“ vypěstované bříško se vlnilo před strunami a činely těchletěch Gangsterů a to ještě netušilo, že za chvíli lehne. ;-)

A propos, placky. Ty jsou v pekárně taky docela časté. Placka bramborová, zelná, špaldová či jiná, provždy chutná. Gang nám taky, jsa ve Staré Pekárně nikoliv poprvé, nachystal nějaké ty placky, dokonceimg_4803.jpg ve dvou příchutích. Rozuměno reklamní placky s připínáčkem, abyste věděli, že tancujete na Gang.

Tak občas tancuju a občas jenom koukám. Stejně tak tomu bylo i na Staré Pekárně – chvíli jsem tancoval a chvíli seděl u stolu. A krásně koukal.

Koukám nějak to nejde je můj zamilovaný koláček s báječnou hard rockovou náplní jak já říkám á la famózní Status Quo. Vůně sedmdesátých nebo kolikátých let aneb rakenrolem žiješ a s rakenrolem chodíš spát, na desce bingo, naživo totální bingo, co říct víc? Zakousněte se, prosím.

Moje břicho už tušilo, že leží, symptomaticky se rozlehlo před stejdží jakožto symbol pocty pár muzikantům, kteří svoji muziku nebudou nikdy nedělat pro živobytí, ale hlavně pro ten pocit. Pro ten pocit, když upečete fakt dobrej závitek plnej silných melodií, pikantních kytarových sól, podmanivé basy, imperativních bicích a pronikavého zpěvu představujícího třešničku na dortu. Na dortu samosebou z prvotřídního těsta.

Kde hledat víc slov ke koncertu, který se zkrátka, vlastně zdlouha vydařil, když neúnavný Gang sázel do pece publika jeden s láskou uhnětený bochánek za druhým. Z titulku jste sice asi pochopili, že Stará 19 se dneska nehrála, což ale Tomovi nemůžu vyčítat, protože já su ten první, kterej řve, že repertoár se musí obměňovat. Tímžto pádem řečeno úplně vše, zbytek už Proudí do moří...

A tak mi na závěr dovolte alespoň lehce humornou parafrázi textu skladby, z níž jsem stvořil druhý titulek tohoto článku. Tomáš sice není Vilém, ale kousky peče taky dobrý!!!

Náš Tomáš napek kousky
A měl nás hodně rád
A oči neměl ouzký
A vůbec nechtěl spát.

Mějte se aspoň trochu dobře, text + foto Dědek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář