Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.9. 2015 - Robert Plant & Sensational Space Shifters - Brno, DRFG Arena

Rondo alla Rober Plant

Článek / Robert Plant & Sensational Space Shifters / čtvrtek 23. července 2015 / Brno, DRFG Arena (hala Rondo)

„Viděli a slyšeli jsme zpívat boha“, napsal mi Kolda, který byl 7 m od pódia, po koncertě v Rondu, na němž se zjevil Robert Plant.dscn4345.jpg

Ano, Plant. Každému reportérovi by stačila možná dvě slova, aby o tomto člověku napsal článek. Dvě slova. Robert Plant.

Po loňském úspěšném vystoupení ikony Led Zeppelin na Colours Of Ostrava se dočkalo i Brno. Hala Rondo prý byla narvaná k prasknutí , a duše přítomných prý byly narvané k prasknutí pocitem spokojenosti.

Petr Gratias pro Deník Rovnost (sobota 25. 7. 2015) napsal:

„Svou slavnou rockovou minulost v Led Zeppelin Plant na koncertě nijak nezakrýval, ale zajímavým, mnohdy až rafinovaným způsobem pracoval se základním tématem a propracovanými riffy: ústrojně je spojoval s prvky world music, za polyrytmického kouzlení etnickými nástroji, jejichž aplikaci dokázala kapela velmi účinně vkládat do rockových základů dnes už klasických hard rockových skladeb. Nebojím se říct, že Plant vzýval zeppelinovský status šamanskými prostředky. Jeho charisma na pódiu působilo místy až magicky.“

Songy Led Zeppelin, třeba Whole Lotta Love, již si přítomní užívali tanečně jako v nebi. Sólová kariéra Planta taky. Rondo alla Robert Plant.

Nevím, co by Wolfgang Amadeus Mozart říkal na Plantovo vystoupení v Rondu, ale asi by svým pověstným tikem á la Tourettův syndrom mrkal, a mrkal spokojeně.

Snažil jsem se Koldu přemluvit, aby nám z tohodle výjimečného koncertu napsal report. Odvětil mi, že nenapíše. Ptal jsem se proč a jeho odpověď mi vzala všechny zbraně.

„Nemám slov,“ řekl.

Tady Dědek, fotky Amneris (děkujeme!).

Odkaz na report Petra Gratiase: brnensky.denik.cz/kultura_region/rockera...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář