Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.05. 2017 - Rocková velikonoční mše - Městské divadlo Brno

KDYŽ MŠE JE VŠE

aneb

(TO) JSOU VĚCI!

Poděkování: TOBĚ.

Městské divadlo Brno (u Mrštíků), Hudební scéna (přes nádvoří) / sobota 15. dubna, od 19 hodin

Jsou věci, který uděláte možná jedinkrát za život. Ale důležitý je, že je uděláte - poněvadž z hlediska matematické pravděpodobnosti, pakliže uděláte něco jednou, můžete to udělat tisíckrát. A já byl v sobotu štastnej - možná fakt tisíckrát.

Na web Městského divadla Brno jsem před chvilkou všehomíra odeslal tenhle vzkaz:

Kam se hrabe můj milovanej metal ;-) Byla to Veliká noc. Byl jsem v divadle snad po 15 letech, a to Vaše sedadlo mi bylo malé. Klasika super, leč rocková verze doslova "Boží". Famózní rytmika, výrazné melodie, geniální aranže, sound, akustika, vše parádní. Vy jste nestvořili rockovou mši, Vy jste stvořili NEBE. Díky Vám..

Tož pojďme na to.

Z organizačního hlediska všechno klaplo na jedničku ;-))): málem jsme šli do hospody na Kometu, protože kamarádi s lístky se nějak záhadně ztratili, ale to nevadilo, protože – a to vlastně nesmím prozradit.01.jpg

Představte si to, co jsem viděl: sedíte v nejvyšší řadě, takřka pod nebesy, a přitom ta nebesa máte pod sebou. A k tomu všemu toho báječnýho a „bláznivýho“ Ježíše, kterej dokáže rozsekat jednu blbou tržnici a pak umřít na kříži.  

Via, to je cesta. Cesta bůhvíkam. Ano, Bůh ví kam. Via Lucis, Cesta Světla, to je cesta největší a nejvyšší. Protože bez Světla jsme všichni kde? - No prostě tam někde.

Narvanej divadelní městskej sál, narvaný hlediště a témata jako Te Deum, Dies Irae (pakliže znáte výraz iritovat, pak rozumíte velmi dobře, he he), a tak všelijak. Orchestr jak Brno, zvuk jak ze Sona a duše v ráji. Shlížel jsem s toho vrchu jako z nebe a jak už to ve vejškách bejvá - dejchal, dejchal, dejchal...

V přestávce se dělo růžový víno a taky třetinka Starobrna; třetinka, to jsem se nejprv musel smát, ale pak jsem byl rád, že jsem ji stihl dopít. Jó holt divadlo a moc krátká přestávka. Kdo nezažil, možná nepochopí. Ale nic si z toho nedělejte, já taky 15 let nazažil. Naposledy Igora Bareše na malý scéně na Zelňáku. A na Dostojevském.

Ten blbej gong říkal cosi jako že už jo, tak jsme si teda řekli, že jako taky jo. Vida, na mých milovaných metalových koncertech gong neznám, to by se tam sakra mohlo zavést! Čověk by aspoň přesně věděl, kdy má dopít ten svůj (anebo cizí) rum.

Co se rozpoutalo teď, to už asi nepopíšu, na to slova nestačí. Sanctus? Svatý tvrdý rock. Byl jsem v tranzu od začátku do konce, sedadlo (teď už jsem seděl dole) mi nestačilo, chtělo se mi vyskočit z toho blbýho křesla a začít tam v tom Městským divadle tančit.

To děvče po mé levici (éééé, nejsu Ježíš!) ze mne muselo být docela hotové, ježto zatímco ono sedělo v naprostém klidu, já jsem si tam – jakožto bývalý bubeník – bouchal do stehen a tloukl botou do podlahy, protože jinak to zkrátka nešlo. Jak by řekl Kern, bylo to silnější než já a ještě 02.jpgsilnější a ještě silnější a prosím ještě a ještě.

Sekce houslová, basová, dechová, a kdesi vzadu schovaný ty úžasný silný truny a bicman k tomu (jo ten byl teda trochu vidět, to musím uznat), děl se Rock a děl se Svět.

Po každé písni rockové ovace typu „jo, jojojo, wow, hej hej hej!“, no prostě co chcete – přece normální divadlo, heh. Na nádvoří Mistr Merta a uvnitř Všechno.

„I Believe“ , zpívala vážená paní zpěvačka spolu s tím báječným malým parťákem, kterej se rozezpíval od počátečního skromnějšího výkonu k naprosto fantastickému hlasu a nebeskému žití. Ne nadarmo byla tato skladba, ve zkrácené verzi, potvrzena jakožto přídavek - po ovacích vestoje (sorráč, ale ten termín standing ovation fuckt nemusím).

Říkáte, že byly Velikonoce? – Já říkám, že to byla VELIKÁ NOC.

Dědek. Foto: Městské divadlo Brno

P.S.: Závěrečná Ochutnávková? Rozuměno Ochutnávková pivnice? Jo, vyšlo to. Hmm, nefiltr Primátor. Hmmm, zelenej Beránek. Hmm, tmavý černý. Hmm, svrchně kvašenej Albrecht. Hmmm.... Hmmmm!!!

Jo a ještě dodatek: Možná bych byl faktograficky lepší, kdyby mi Jaruška v Ochutnávkové na závěr „nezbalila“ to CD, který se jmenovalo THE ROCK MASS nebo tak nějak. ;-))))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář