Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.03. 2014 - ToneHunter, Power 5 - Jamné u Jihlavy

Report / ToneHunter, Power 5 / sobota 15. března 2014 / Jamné u Jihlavy

Od měsíce listopadu loňského roku čas utekl jak voda a máme tu další akci. Obě kapely nemám mírně řečeno příliš nastudovány a tudíž na sebe uvaluji týden teoretické přípravy s využitím Bandzone, You Tube a dalších vymožeností současného věku. Jsa takto teoreticky th.jpgpřipraven nasedám do svého lidového vozu renomované značky a svištím si to směrem Jamné.

Po dvou škopcích jihlavského moku produkce startuje, ToneHunter (bandzone.cz/tonehunter) navzdory mládí členů kapely hraje s přehledem starých mazáků a u toho v nejlepším slova smyslu starého se nejde nepozastavit. ToneHunter ač mladá kapela to hrne pěkně postaru, nereflektujíce na hypermoderní trendy a stylové odvary, jakoby se probrali po více, než třiceti letech hibernace, oprášili nástroje a pokračovali ve směru, který byl definován na přelomu sedmé a osmé dekády minulého století. Jako bych se ocitl o víc, než třicet let zpátky, kdy NWOBHM nabírala dech a můj milovaný klasický heavy metal byl citelně načichlý hard rockem. Koncert má energii jak jedno domácí užitečné zvíře, bez problémů se dostavuje ono příjemné mrazení v zádových partiích mé tělesné schránky. Čert vem v tuto chvíli hon za prudkou progresivitou, starý rockový grunt má stále tu úžasnou sílu oslovit i ročníky, které jsou podstatně mladší než já, který to ještě málem všechno pamatuje, byť jsem byl malým škvrnětem, které se v muzice teprv začalo rozkoukávat. Žádná druhořadá kopie klasických originálů, klukům to naživo prostě a stručně hraje jedna radost a moje tělesná schránka zapomíná na svá léta a cítí se jako po očistné terapii. Během diskuze s kolegou pořadatelem mě napadl jeden příměr, který vcelku pasuje k hudbě ToneHunter, jejich koncert mi připomíná před lety shlédnutý letitý záznam z Monsters of Rock někdy z kraje osmdesátek, tj zlatého věku klasického „hevíku“. Pro mě velice příjemné překvápko a ToneHunter si myslím mají velice dobře našlápnuto, abychom o nic ještě, dá li všemohoucí, ještě uslyšeli.

POWER 5 (bandzone.cz/power5) si za roky své existence vybudovali solidní pozici a svébytný výraz, což v případě stylu, který hrají, není nic zrovna jednoduchého. Kvalitativní laťka jejich hudby by si bezesporu zasloužila silnější odezvu a jméno POWER 5 větší známost, ale doma našinec prorokem bývá velice těžko. Koncert od samého začátku nabral švih a spád, za který by se nemusela stydět daleko proláklejší jména současné power metalové scény. Skladby, které již na albu disponují značnou porcí energie, naživo je to na každý pád o něčem jiném a vystoupení se blíží požití energetického nápoje v koňské dávce. Jelikož v mé kolekci se prozatím jméno POWER 5 nenachází, po tomto koncertu tuto fatální chybu budu muset fofrem napravit. Objevil jsem pro sebe další jméno, které p5.jpgmě svou hudbou dostalo. Taková překvápka bych si dal líbit i častěji, než čtvrtletně v Jamném. Díky šťastné ruce pořadatelů jsem si za ten rok, co jsem si do Jamného prvně našel cestu, rozšířil obzor co do tuzemské scény (kterou jsem a hanba mě vcelku dlouho zanedbával).

Co mě převelice mrzí, je fakt, že si do Jamného nenajde cestu víc lidí. Naprosto tristní účast na takto jinak skvělé akci, to moje mozkovna těžko chápe o to méně, když každá akce je předem solidní měrou avizována a propagována po širokém okolí. Při přemítání nad nevalnou návštěvností mě napadla jedna myšlenka, která se na závěr vcelku hodí – milí KARAKUM ! Už bych Vás rád viděl v plné zbroji a na pódiu, na Vás lidi do Jamného přišli snad vždycky, a já na Vás jisto jistě přijdu zas. A se mnou doufám že i zástupy dalších.

Medyed

foto: Hana a Pavel Sekničkovi

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář