Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.02. 2014 - Tom Jegr Gang - Brno, Rusty Nail

SVÁTEK NESVATÉHO JEGRA

aneb

HUDBA Z ŘÍŠE SNŮ

Report / Tom Jegr Gang / pátek 14. února 2014, od 20 h. / Brno, klub Rusty Nail

Dedikace: Tento report věnuji naší skvělé kamarádce Cethy, která se po cca třech letech, co ji na Jegra pravidelně zvu, osobně dostavila, čemuž jsem tak nějak jaksi ani nemohl uvěřit. Děkuju, Cethy!

Žádného Valentýna - natož svatého - osobně neznám. Zato osobně znám jednoho „nesvatého“ Jégra, kterýho by ale měli minimálně blahořečit (když ne přímo svatořečit), img_0901.jpgprotože kolik radosti a pomoci rozdává svou muzikou, na to by leckterej svatej potřeboval sedm životů.

Byl svátek zamilovaných, a já si to fakt užíval, protože už několik let su zamilovanej do blues rockový muziky tohodle špílmachra. Nejsem s ním ženatej, a tak vím, že se s ním nikdy nerozvedu. On mi totiž i bez not hraje skvěle do not.

Ano, někdo by mohl říct, že Změna je život, ale já nechci poslušně stárnout, to se raději zakoukám do bosých noh Mata Hari, které nikdy nezestárly; a zaposlouchám se do hudby týhle čtveřice, muzikantského čtyřlístku jménem Myšpulín, Bobík, Pinďa a Fifinka, pardon - Jégr, Maňák, Kusák a Dofek.

Vzájemně se výborně doplňují, stejně jako celá příroda vždy směřuje k rovnováze: živelný bicman Michal; chvíli netečný, chvíli životem prosycený  Přemek; naprosto stoický, však s krví v žilách zodpovědný Hynek, a k tomu všemu krásně nevyzpytatelný Tom, stojící, sedící, ležící, ale nikdy nespící, vždy hrající, hrající, rozehrávající nebesa, na nichž se mraky pokaždé rozplynou a kurwa do prdele už su moc patetickej tak pojďme dál, třeba na Starou 19. Moji (za)milovanou.

Génius Tom Jegr nás krmil krásnou a příjemnou hudbou, zatímco krásná a příjemná servírka nás krmila krásně natočenými a chuťově příjemnými moky, což v nás celkově dohromady vyvolávalo pocity věru krásné a příjemné. Jako vždy krásný a příjemný, solidně zaplněný klub, výborný zvuk, muzika, která trhá srdce, a trhá ho na cucky, rve jej jak starou košili a drtí je na kusy...

Jó, hrály se fakt dobrý kusy: z Tomovy poslední desky mi kolem srdce létá Koukám nějak to nejde, to je hard rocková pecka jak Brno, můžu si ji pouštět furt dokola a nikdy se jí nenabažím.

Určitě znáte Jakubiskovo  Sedím na konári (a je mi dobre): Možná právě pro tuhle chvíli jsme přišli na svět. Možná právě pro tenhle pátek jsem přišel na svět. Možná právě pro tohodle Jégra jsem přišel na svět, možná právě „Džízes“ chtěl, abychom se potkali a měli ze sebe navzájem radost.  - Hmm, tak stylisticky ty škatulky dost bourám, protože z reportu se mi stává vyznání, no jo, ale když mne vždycky bavilo srát na škatulky a bourat nesmysly.

V Rusty Nail nechyběl ani profi fotograf Franta Kressa  (ex-Brněnský Večerník), nechyběla tam ani dobrá nálada, ani super nakládaný hermelín, kterej byl tak dobře naloženej, že z něho zdravě prdím ještě teď. A třebaže pouhých pár hodin před vypuknutím celé akce jsem se obával, zda ten náš stůl, rezervovaný pro 6 – 8 osob vůbec naplníme, tak nakonec jsem musel z kuřárny přidávat skládací židle, kolik se nás sešlo. A kolik vlastně? No na to se mne dnes už prosím neptejte. :-)

Zato já se na něco zeptám, protože mne to zajímá:

Cethy, vím, že blues rock zas až tolik nemusíš, ale kdyžs tak vzácně přišla – jak se Ti vlastně Tom Jegr líbil? :-)

Tady Dědek. 

Bonusy

Bonus nultý:  Je to zvláštní, ale s odstupem pár dnů po spontánním dopsání základu tohoto reportu (v sobotu) se začaly vytvářet různé další inspirace, jež na mysli jsem měl včlenit do textu předchozího článku. Jenomže zpětným jeho čtením dospěl jsem k závěru, že bych rozboural právě onu spontánní strukturu, a celé by se to rozsypalo; tudíž jsem zvolil koncepci dílčích bonusů zde.   

Bonus prvý: Když byl ten Valentýn, chtěl jsem Velkýmu Jégrovi koupit aspoň malýho „Jégra“, jenomže malýho „Jégra“ nikde neměli, a tak jsem Velkýmu Jégrovi mohl koupit akorát velkýho Jégra, jenomže velkej Jégr stál tak strašněimg_0867.jpg moc, že jsem to do Velkýho Jégra nemohl investovat, a tak Velkej Jégr nedostal ani velkýho, ani malýho Jégra, ale dostal malej, sladkej perníček ve tvaru velké, hořké plzeňské dvanáctky.

Bonus druhý: Ano, poslední roky bohužel nějak často usínám: v práci, v hospodě, na koncertě. Spánek mne zkrátka přepadá dost často, a to i když jsem dostatečně vyspalý a když jej tudíž nečekám. Inu, tuším, že tato má přítomnost spánku jest předzvěstí nezadržitelně se blížícího spánku věčného. Mimochodem, můj bratr dokonce se slečnou servírkou na koncertě vtipkoval, že když polovinu koncertu prospím, měl bych platit jenom poloviční vstupné :-).

Bonus třetí: Nicméně, marně všem vysvětluju, že „nespím, že jenom lehce klimbám, ale stále vnímám.“:-) Pročež se mi dostalo krásné odpovědi: „Jo, tak to jsem si už mnohokrát ověřil. Vnímáš, jen nikdo neví co.“ Na což jsem odvětil: „A to se právě dozvíš z reportu.“

Bonus čtvrtý: No a pokud jste se z tohoto reportu nedozvěděli všechno to, co jste chtěli, nezbývá Vám, než absolvovat koncert Toma Jegra a Gangu ve čtvrtek 20. března 2014 v brněnském Metro Music Baru – my tam budem a těšíme se na Vás. :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář