Jdi na obsah Jdi na menu
 


08.08. 2008 - Iron Maiden - Praha, Eden

10. 8. 2008
MEJDAN S MAIDENAMA
 
aneb

METALOVÍ VELIKÁNI KTEŘÍ NESTÁRNOU

ObrazekUž při příjezdu bylo jasné, že v Praze dneska bude rušno. Člověka v tričku Iron Maiden nebylo možné nepotkat, spíš byl problém potkat někoho, kdo by na koncert do Edenu nešel. Naštěstí vchodů do stadionu bylo hodně, takže se netvořili ani moc velké fronty. Po příchodu na naše místa na tribuně jsme byli nemile překvapeny. Ve výhledu na pódium nám zavazí velká ocelová konstrukce překrytá modrou plachtou, na které byli různé kamery světla apod. Zanedlouho se ovšem objeli sličné slečny, které pod velkým  nátlakem nespokojených fans vyměňovali lístky na jednu z bočních tribun, ze které se mimochodem chodilo i na stání pod pódiem. Než si pořadatelé stačili uvědomit svoji chybu  už jsem měl na ruce pásek, který mě opravňoval pro vstup na stáni pod mým vysněným pódiem a tak sem toho hnedka využil.

Ovšem takhle jsem se tam dostal až potom co svoje vystoupení ukončila Salamandra. Tu jsem jenom slyšel ještě z tribuny. Možnost zahrát si jako předkapela Iron Maiden získali v soutěži rádia Beat a posléze si samotní Ironi vybírali ze tří kapel. Vybrali si právě, jak již bylo řečeno ostravskou Salamandru.  Na hraní neměli moc času, ale vzali to důstojně i když občas měli problémy se zvukem, protože se pořád dolaďoval. Zahráli skladby Orion, Legacy of the Heroes, War of Evils, The Last of All a ještě jednu další, na její název si bohužel nemůžu vzpomenout.

Jako druhá předkapela, byla kapela dcery baskytaristy „mejdnů“ Steva Harrise, Lauren Herris. Ovšem podle mě, kdyby neměla tak slavného tatíčka tak se vůbec na pódia nedostala. Tak ale nějak se to přetrpět dalo, když se člověk těšil na to, co přijde potom.

A pak to začalo:

 "We shall go on to the end, we shall fight in France, we shall fight on the seas and oceans, we shall fight with growing confidence and growing strength in the air, we shall defend our Island, whatever the cost may be, we shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender.
 
a pak začal znít začátek skladby Acest High a odezva publika byla znatelná. Jak by taky ne, při nástupu takových velikánů, jací jsou bezpochyby britští Iron Maiden. V kotli to vře i při následující skladbě 2 minutes to midnight z alba Powerslave. Před skladbou Revelations zmiňuje Bruce srážku vlaků u Studénky, která se dotkla i fanoušků Maiden, kteří cestovali z polského Krakowa a posléze jim tuto skladbu věnuje. Na další pecku The Trooper se Bruce oblíká do čeho jiného než vojenského červeného kabátu. Během skladby pobíhá po pódiu a mává dvěmi britskými vlajkami, která potom odhazuje do zákulisí. Song The Number Of The Beast není potřeba dlouho přestavovat. Refrém: „six, six, six the number of the beast, six, six, six,  the one for you and me,“ snad zpívá každý kdo má plíce. Při skladbě Heaven Can Wait si mohli vylosovaní členové Fan Clubu a výherci několika soutěží spolu s kapelou vyspívat na pódiu tzv. Óoo část songu. Předposlední písni byla moje velmi oblíbená skladba Fear of The Dark a pak už jenom skladba Iron Maiden a kapela mizí…

Ovšem po několika minutové aplausu a skandování „mejdn, mejdn, mejdn…“ se kapela vrací. Bruce Dickinson představuje členy kapely. Pak kapela zahraje už jenom poslední tři kousky: Moonchild, The Clairvoyant, Hallowed Be Thy Name a tentokrát je tu úplný konec! Návštěvnost suprová 35 tisíc lidí. Vůbec nelituju, že sem se tohoto koncertu zúčasnitnil a taky děkuji šťastné náhodě, že sem mohl být přímo v kotli pod pódiem a ne „jenom“ na tribuně.

Mitas

 

PLAY LIST:

Intro - Churchills Speech
Aces High
2 minutes to midnight
Revelations
The Trooper
Wasted Years
The Number of the Beast
Run to the hills
Rime of the ancient mariner
Powerslave
Heaven can wait
Can I Play with madness
Fear of the Dark
Iron Maiden

 

PŘÍDAVKY:

Moonchild
The Clairvoyant
Hallowed be thy name


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Playlist

(Bukec.T, 16. 2. 2010 21:41)

Takovej skvelej playlist? samy pecky tam moc me mrzi ze sem tam nebyl snad jeste nekdy prijedou