Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pivní komentář

„Repivort“ / cca 15 pivovarů a 25 druhů piv / Pivní sla(vno)sti / pátek 22. června 2012, od 16 h. / Šlapanice, městský park

Beerlist: Budvar – světlý ležák, kroužkovaný ležák, tmavý ležák, světlé výčepní, nealko, Pardál 11, Pardál 11 nefiltrovaný, Richard 12 nefiltrovaný, Richard 15 medový, Skalák 11 řezaný, Skalák 11 malinový, Pirát 13 polotmavý (minipivovar Parník Přerov), Kern 10 polotmavý, Koutská desítka, Porter Jahoda (minipivovar Kocour Varnsdorf), Olivětínský Opat pepřový, Hoegaarden 12 pšeničný, American Pale Ale (minipivovar Valášek Vsetín), Paulaner Weissbier, Konrad 11 kvasnicový, Primátor Stout, Primátor 24 Double, Santon 13 kvasnicový (minipivovar Měnín), Leffe 13 belgický.

Kromě hudební produkce samotné nám kulturní spolek Hrbatý hrozen nachystal i věru vydařenej koncert pivní, na němž se „hrály“ fakt dobrý fláky, jak koneckonců vidíte z našeho vstupního beerlistu.

Začali jsme kvasnicovým Pardálem, který ovšem chutnal jako celkem normální Pardál. A jelikož platí heslo „pař dál“, tak jsme pařili dál měnínským Santonem, který jsme s Míťasem pili vůbec poprvé v životě. A Santon byl skvělej, pořádně kalnej, jako kdyby ho nabrali z kaluže, a to já moc rád. Přídech evokující pomerančovou kůru byl osvěžující, a celkový zážitek tudíž mimořádný.

Koutská desítka nás trochu zklamala, byla sice plná, ale měla jakousi podivnou pachuť po sladu, který cítívám i z levných piv, nevím. Chuťovou náladu nám spravila výborná jedenáctka Konrad z vratislavického, čili prakticky libereckého pivovárku.

Nemajíce nic proti ovocným pivkům, ba naopak, střihli jsme s webmasterem malinovýho Skaláka, a bylo to moc mňam. Lehká malinová chuť, ale pořád poctivé pivo, jo tak to jo! Žebětínský Richard, to je dlouhodobý standard a kvalita, kterou by nepohrdla určitě ani Helenka. A stejně tak dobrý byl i polotmavý Pirát 13, z přerovského Parníku. 

No a dál už se mi to tak nějak míchá :-). Symbolicky jsem si vystřihl ještě jednoho černohorskýho Kerna, k tomu ještě pár výborných Richardů (svoji roli sehrálo, že ten stánek byl nejblíž pódiu), a moje osobní pivní slasti byly dokonány způsobem vskutku famózním.
Inu, vydařený pivní koncert – jeden šlágr za druhým...a přídavků mnoho! :-)))  

Dědek? – Zde! 

P.S.: A abych nezapomněl, není pivo jako pivo – například podle zpěváka Kernu Pavla Vacka, nejlepší „pivo“ je Tullamorka! :-)

piva03.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář