Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slnko, nevychádzaj

Jednou jsme takhle seděli v baru, v brněnském baru VAT 69. Bylo jaksi nad ránem (zřejmě symbolicky), a ládovali jsme místní džůbox jak oteklí. I přisedl k nám člověk, jestli bychom mu nezahráli od Metalindy Slnko nevychádzaj. Zahráli. A od té doby ji miluji.

P.S.: Takřka milion spatření (k datu 12. březen 2012) hovoří za vše.


Jágo

Mírně upravený klip z Trianglu skvělé slovenské kapely Metalinda, s jedním z nejlepších českých metalových zpěváků, Palo Drapákem. Tenhle song, který má dvě verze, singlovou a albovou, prostě miluju. V refrénu si prosím všimněte geniálních vířivých bicích Jána Lapoše, možná i tato bravurní kreace přispěla k tomu, že z Jága se stal nezapomenutelný hit československého metalu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Metalinda 2

(Martin, 18. 2. 2011 23:25)

Dědku zdravim tě budem si tedy tykat bude mě 37 let v červenci.Píšeš že jsem znalec Metalindy ,s tím souhlasím ale také je fakt že se mě Metalinda líbí od roku 1990 co vydala své první lp,a co jsem viděl v Trianglu klip Ján Amos Džínový.Informace sbírám bud s webu Metalindy a nebo když se v nějakém časopisu objevil článek o Metalindě anebo o jákých koliv jiných kapeláchjako ej Arakain,Kern ,Titanic ,Citron,Vitacit a tak bych moh pokračovat.Akorát Dědku i když píši že mám rád tyhle skupiny akonec konců vlastním jejich řadová či výběrová alba tak moje srdce patří skupině OLYMPIC ti mě přirostli hodně k srdci a Olympic je vlastně skupina na kterou vůbec nenechám dopustit a ostře se ohrazuji na články kde prostě někdo může na Olympic nadávat ale zpět k Metalindě.V prvním příspěvku níže jsem napsal že se mě líbí první 4 alba.Jenže pak přišel čas kdy se mě jaksi Metalinda tak trochu ztratila z očí,než jsem čirou náhodou objevil 5 lp nebo cd ,mc Metalinda no 5 z tohoto alba asi nejznámější ale především titulní písen Maj May.Tohle album vyšlo v roce 1995.No jak jsem předeslal Metalinda se mě ztratila z očí i když sem věděl že vydává live cd s názvem Noc s Metalindou a tohle jsem dlouho neměl.Takže když uplynuli další 4 roky tak náhodou můj kamarád si koupil cd Metalinda Best of z roku 1999, a tak mě vlastně navnadil avrátil zpět k metalindě že jsem zatoužil tuhle placku Best of mít také a stalo se takže jsem Majitelem i této Best ofky.Když jsem tuhle placku držel v ruce a otevřel jsem boklet tak jsem ke svému překvapení zjistil že vlastně podobu co mě Metalinda ušla s očí i doslechu tak vydávala další alba což je v té placce Best of zobrazeno,jen obaly desek které do roku 1999 Metalinda vydala.Upřímně napsáno jsem nelenil a všechny cd co v tomto bokletu jsou zobrazena jsem si díky za pomocí dalšího kamaráda pořídil ,takže jak jsem napsal vlastním všechny řadové cd od Metalindy ,plus mnou zminovaný živák a další Best of dvoj cd které se jmenuje Tutovky /Hitovky.Dědku pokud budeš chtít tak ti sem vypíšu celou diskografii Metalindy i s rokama vydáni když tak ěm tu nech vzkaz .Samozřejmě že od roku 1999 vydala Metalinda další cd ale to už bych enchal na příště pokud budeš mít zájem.Takže asi tolik .O hudbu se zajímám vlastně od nějakých 12 let ale o heavy metla až od svých 15 let kdy jsem byl na učilišti .Tak jo zatím se měj anapiš sem a ját i odpovím.Ahoj.

Díky!

(Dědek, 16. 2. 2011 20:58)

Martine, zcela upřímně: Ty jsi podle toho co píšeš daleko větší znalec Metalindy než já, nemohu se s Tebou rovnat. Díky moc za Tvoje příspěvky, a pakliže bys chtěl na náš web něco o Metalindě napsat, byli bychom rádi. Máš dost super detailní vědomosti. Já jsem znal dost podrobně prakticky období pouze první desky. Koneckonců, naši recenzi první desky jsi asi četl: http://www.metalmitas.estranky.cz/clanky/retrock/recenze-debutoveho-lp-metalindy.html
Takže se prosím ozvi, a jinak, jestli Tě můžu poprosit, tykej mi. Tady si tykáme všici. :-) Zdraví a děkuje Dědek.

Ahoj, Martine!

(Dědek, 13. 2. 2011 0:19)

Díky moc za Tvůj příspěvek. Máš naprostou pravdu, že Metalinda není skupina jenom o jedné desce. Jednou jsme takhle seděli v brněnským klubu VAT 69 a házeli kačky do jukeboxu, a mezitím se dali do řeči s jedním fajn chlapíkem. A jak jsme se tak bavili, mj. zdali taky nechce něco spešl pustit, řekl: no jestli můžu poprosit, tak mi tam dejte od Metalindy Slnko nevychádzaj. Tu miluju.
Nevím čoveče jak to, ale asi od té doby ju miluju aj já.
Zdraví a děkuje Dědek.
P.S.: A hned si ju du pustit, a možná přibude i tady :-).

Re: Ahoj, Martine!

(Martin, 15. 2. 2011 19:26)

Zdravím Dědka.O.k. Písen Slnko nevychádzaj,je super věc o tom žádná.Akorát že ten původní videoklip který znám já tak abych hot rochu přiblížil prostě ten původní co znám vypadá asi takto:Kapela Metalinda stojí na nějaké skále a hraje ,když Peter Sámel má solo tak stojí pod tuším nějakým skalním obloukem a jakýmsi prostřihem se skytaristou prolínají hodiny.Takhle ten klip znám a to ej původní verze tohoto klipu.Po čase se objevila napsal bych druhá verze,tohodlevidea ale už mírně upraveným kde si Pavol Drapák vede nevěstu .Možná jsem to malinko za,otal ale aspon takhle ten klip tady ta druhá verze je tuším na yuotobe.Dědku kdyby se nezdálo že v mém příspěvku něco nesedí tak prosím napište ajá to zkusím nějak definovat blíže ten klip.Zatím se mějte.

Metalinda

(Martin, 12. 2. 2011 22:33)

Ahoj malinko se vyjádřím.Jágo pecka s prvního lp Metalinda.Troufám si tvrdit že z této první lp desky vzešli do podvědomí i klipy nebo hity to at si akždý přebere posvémkteré se jmenují.. Kovový král,VSR /Velká sexuální revoluce/.No ana závěr jsem si nechal strašně známou pecku Ján Amos Džínový tuhle pecku jsem snad slyšel už od roku 1990 co vyšlo jejich první lp aspon 100x jestli ne víckrát.je škoda že tady Džínového nemáte ale pravda je určo na Yutobe .No atak bych moh pokračovat id ruhou deskou Metalindy která se jmenovala Za všetky prachy ,a z této lp vzešli do podvědomí hity Zalubená žaba a Vlast malá zbabraná ,někde jsem čet že tato písen je nadčasová.Je možné že ještě s druhé lp se tohoa si do podvědomí lidí krom těchto dvou písní asi dostalo více pecek ale to nevím.Pomalu se dostávám od Metalindy ke třetímu lp které se jmenuje Světlo na druhom brehu.nejznámější písen z tohoto lp Slnko nevýchádzaj .Klipově zpracovaná.Je možné že také existuje video k písni Tak aspon chvílu sa somnou lůč ale to envím určitě.Pokud bych měl ještě z této třetí lp vystihnout písen tak by to byla samozřejmě Angie,super pecka zrovna tak jak Slnko.Čtvrté album Metalindy Láska holých prenášá je svým způsobem od svých předcházejících lp zvukově aspon co se týče kytar malinko jemnější .Ale i tak tohle lp mám rád .nejznámější klip z této lp english is how know.Holt kdybych měl učinit jakýsi závěr tak tyhle 4 lp od Metalindy se mě líbí strašně moc i když jsem anpsal že 4 album je trochu jemnější ale i tak tyhle 4 alba mají v mé osobní diskotéce místo.Samozřejmě k dalším albům Metalindy se nevyjadřuji i když je vlastním také .Jen jsem se chtěl podělit že tyhle první čtyři alba mě dělaj velkou radost kdykoliv je poslouchám.Třeba se vám podaří doplnit mnou vyjmenované klip,od Metalindy.Určitě by tu své místo našli .