Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina měsíce/roku - II. ročník (2009) - Září; Říjen; Listopad

7. 12. 2009
Jsme my to ale rockoví zlotřilci, dlužíme Vám vyhlášení skupin měsíce za čtvrt roku! Toť ovšem současně důkaz nezávislosti našeho webu... :-) Ano, trvalo to, neboť událostí a starostí v naší rodině je za poslední dobu příliš. Nicméně tady to konečně je, a tak pojďme bez nějakých okolků či brykulí na to.

Skupina měsíce září: NEVYHLÁŠENA

Jsme zastáncem pravidla, že nemusíme za každou cenu někoho vyhlásit. Pokud nám žádné jméno nepřijde na mysl, prostě necháme měsíc tak říkajíc prázdný. A tak se také stalo v září, kdy - alespoň pro nás - žádná skupina nezazářila natolik dostatečně, abychom ji naším titulem Skupiny měsíce poctili. Můžete mít na věc jiný názor, pokud ano, klidně nám napište, my situaci vyhodnotíme, a třeba ji pod vlivem Vašich argumentů ještě dodatečně přehodnotíme. Nyní však pojďme dál.

Skupina měsíce října: ZYLWAR

Zylwar je bandou, která od nás dostává titul skupiny měsíce letos již podruhé (poprvé se tak stalo v únoru). To nijak nevadí, protože naše soutěž není v tomto směru Obrazeksvázána prakticky žádnými omezeními. Pokud by byla některá kapela nejlepší každý měsíc, klidně ji vyhlásíme 12x do roka.

ZYLWAR v říjnu zaburácel hned třemi událostmi:

1) koncert 15. října na Melodce
2) na němž pokřtil svoje nové CD Ozvěny plamenných slov (pseudoreport)
3) už bez dosavadního kytaristy Vládi Juno Krčka, kterého nahradil Wobrecz z kapely CRATE

Tolik dějinných událostí najednou, to je prostě zasloužený titul skupiny měsíce října. Již brzy Vás na našem webu čeká dlouho slibovaná recenze zmiňovaného CD, a možná ještě jeden článek, dotýkající se událostí kolem Zylwaru, jako bonus navíc. Nechte se překvapit. Zatím můžete, chcete-li, pročítat dosavadní rubriku kapely.

Skupina měsíce listopadu: KRONEK ALBAND

Kronkův Alband, neboli též nově a lehce pozměněně KRONEK ALBAND, pokřtil 18. listopadu v G-studiu, těsně vedle brněnskéObrazek Melodky, svoje debutové CD Kalibrace smyslů, které podle našeho názoru aspiruje na rockovou desku roku (recenzi si můžete přečíst zde). Stejně jako album, i křest samotný byl velmi vydařený, což se dá předpokládat taktéž o DVD, na němž bude koncert zachycen a které by mělo přijít jako dárek pro všechny albanďácký fans pod letošní vánoční stromeček.

Již brzičko na našem webu zveřejníme naprosto speciálně pojatý report z tohoto křtu (omlouváme se, že s jistým zpožděním, ale bude to myslím stát za to). Sledujte prosím pravidelně náš web, snad nebudete litovat.

Tolik tedy skupiny měsíce za podzimní období.

Zbývá nám vyhlásit kapelku za prosinec (to bude ovšem ještě chvilku trvat), a pak už nás, respektive Vás, návštěvníky našeho webu, čeká hlasování o SKUPINU ROKU 2009. A toto hlasování bude tentokrát mimořádně nabité - stačí mrknout zpět, které smečky jsme skupinami měsíce vyhlásili...

Za pozornost děkuje a zdraví web METAL-LINE. 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář