Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina roku 2008

1. 2. 2009
SKUPINOU ROKU 2008

v soutěži webu Metal-line se stala kapela:  

REKES MUDES
Stříbro: KREYSON
Bronz: SECOND END  

Celkové pořadí i s počty hlasů a procentuálním vyjádřením:
(nominovány byly skupiny měsíce, jak je vyhlásil náš web, a hlasovalo se v rozmezí 8.-31.1.2009, sčítání hlasů bylo ukončeno 31.1.2009 ve 22.00 hod., kdo eventuálně hlasoval i poté, již nebyl započten)

1.
REKES MUDES169 hlasů38 %
2.
KREYSON98 hlasů22 %
3.
SECOND END76 hlasů
17 %
4.
EAGLEHEART48 hlasů11 %
5.
ALBAND (KRONEK a SPOL.)31 hlasů7 %
6..
DOGMA ART 15 hlasů
3 %
7.
ZYLWAR 12 hlasů 3 %
Celkový počet hlasů: 449                                             (% jsou vždy zaokrouhlena)

Komentář:   

Tak po lehkém Miťasově fórku, kdy nechal na webu hlasovací formulář i pro zmatení mne samotného ještě po vypršení termínu (tohle máš chlape u mne, ale jinak oceňuju!), jsme konečně tady s oficiálním vyhlášením skupiny roku 2008!

V první řadě bychom chtěli moc poděkovat Vám všem, kteří jste v anketě hlasovali. Přišlo nádherných 449 hlasů (z každého PC se dalo hlasovat jenom jednou), jeden dokonce i po skončení hlasování (ten ovšem nemohl být započítán), a nutno podotknout, že o takovém zájmu z Vaší strany jsme ani nesnili. Díky moc!

A k samotným výsledkům?  

Možná to někomu může připadat jako překvapení, že relativně neznámá brněnská skupina REKES MUDES toto hlasování vyhrála a stala se tak Skupinou roku 2008. Nicméně již předchozí statistiky našeho webu vypovídají jasně - např. počet zhlédnutí Obrazekrecenze Promo CD Rekes Mudes se k 31.12.2008 vyšplhal na číslo 695 !!! Z tohoto hlediska je 169 hlasů v anketě pro REKES MUDES až skoro málo :-))). Tato skupina loni vydala CD u velké firmy, Popron Music, a nutno říci, že vynikající CD. K vítězství v soutěži srdečně gratulujeme! Brzy Vám přineseme zcela speciální interview s vítězem, máte se fakt na co těšit!

Stříbro získala legenda českého heavy metalu, KREYSON Ládi Křížka. Co dodat. Tohle je záruka skvělého metalu, a určitě se všichni těšíme na nové album! Původně, před spuštěním ankety, jsem si myslel, že jasným vítězem bude právě Kreyson - vzhledem k precizní organizovanosti svého fanklubu, ale jak vidno, každá soutěž má svoje překvapení.

Bronzová pozice nabírala v průběhu soutěže velmi zajímavý vývoj: značnou dobu ji totiž zaujímala skvělá brněnská power metalová formace EAGLEHEART, v závěrečné fázi soutěže se však na třetí místo posunula neméně vynikající brněnsko/hodonínsko/znojemská kapela SECOND END.

Určitě se neztratily ani další bandy, jimž medailové pozice tentokrát unikly (ale třeba již příští rok to může být úplně jinak): Kronkův ALBAND, který má do letošního roku našlápnuto věru dobře, výborná legendární DOGMA ART anebo o co možná méně známý, o to lepší ZYLWAR.  

Všem zúčastněným kapelám - a to zúčastněným zdůrazňuji, protože náš web nevyhlašuje skupinou měsíce každého, přejeme hlavně to, ať vydrží! Dělat aktivně muziku je velmi náročná záležitost, časově, finančně, psychicky, sám jsem to na vlastní kůži poznal, a nevydržel... Proto si o to víc vážím lidí, kteří to zvládnou dělat i mnoho let, třeba i víc než třicet (viď, Alberte:-). Tak jsem rád, že o těchto skvělých muzikantech můžeme aspoň psát.

Prostě gratulujeme všem!!!

Okomentoval Dědek.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář