Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina měsíce/roku - II. ročník (2009) - Srpen 2x

12. 9. 2009
I "srpenec" byl na kulturní dění docela bohatý, takže opět vyhlášujeme skupiny měsíce dvě. Tentokrát bude dvoj-vyhlášení ovšem poněkud netradiční: jedna skupina totiž není hudební. S hudbou má však hodně společného, třebaže její primární poslání je krapet odlišné.

Takže, prvním vyhlášeným se stává...

JSDH JIŘÍKOVICE
aneb
JEDNOTKA SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ JIŘÍKOVICE

Tato hasičská "skupina", přesněji samozřejmě jednotka, už několik let v Jiříkovicích u Brna neúnavně pořádá každoroční srpnové akce zvané JerychoRock, kterými za dobu jejich fungování prošly takové legendy tuzemského tvrdého rocku, jako jsou Kern nebo Kreyson, a jejichž pravidelnými účastníky jsou výborné bandy typu Zylwar či Stejšn, které vystoupily i letos (podrobný report z celého minifestu jste si už na našich stránkách asi přečetli).

Jiříkovičtí hasiči, pod vedením svého velitele Lukáše Dvořáčka, se dokáží poprat jak s nepřízní počasí, tak s pivem, kterému se nechce z trubek ven. Organizačně vždycky naprosto perfektně zvládnutá akce, počínaje skvělým občerstvením za příznivé ceny (ty klobásky a cigárky byly fakt vynikající!) a konče čistými toaletami, musí svým vždyObrazek kvalitním hudebním obsazením a co možná nejnižším vstupným potěšit srdce veškerého poctivého rockera, včetně toho brněnského, který to má do Jiříkovic opravdu co by kamenem dohodil. My osobně se už nemůžeme dočkat dalšího ročníku, moc se na něj těšíme!

Čili - Jednotce sboru dobrovolných hasičů Jiříkovice patří ještě jednou velké poděkování a snad jim titul Skupiny měsíce srpna udělá radost. A zajímavé to může být i při našem každoročním závěrečném hlasování o skupinu roku...   

Jinak, kdož byste se chtěli o těchto sympatických, mladých a urostlých chlapících dozvěděti více (zejména fanynky nechť zbystří!), jejich webové stránky jsou tyto.

A snad nebude jiříkovickým hasičům vadit, že se o titul skupiny měsíce podělí s hudební kapelou, která se jmenuje...

REGON

Tato kapela oslavila koncertem 15. srpna 2009 v Náramči u Třebíče své výročí, neuvěřitelné čtvrtstoletí existence. Oslavy jsme se bohužel neúčastnili, nicméně že se jednalo o notně podařenou akci, je patrné z množství videí, které jsme již před časem umístili do rubriky Regon, čili sem. Ještě jednou velice děkujeme všem rockovým Obrazeknadšencům, kteří si dávají tu práci a pořizují drahocenné koncertní záznamy, jež mají již dnes cenu zlata, a co teprve po letech.  

Skupině Regon v každém případě gratulujeme, neboť již to, že stále existuje a hraje, si v případě skupin, jejichž počátky spadají do 80. let minulého století, zaslouží obrovský potlesk (například Kern by o tom mohl vyprávět, že?...). A za ten "vichr", který svými videozáznamy z inkriminovaného vystoupení na našem webu způsobila, si určitě titul skupiny měsíce zaslouží.  

Navíc, jak už jste možná zaregistrovali v naší rubrice KONCERTY & FESTIVALY, v sobotu 19. září 2009 vystoupí skupina Regon spolu s mnoha dalšími vzácnými hosty na narozeninovém koncertě Robiho Křupky v Dělnickém domě v Zastávce u Brna, přičemž bližší informace zde čerpat především zde.

Oběma skupinám měsíce srpna přejeme hodně úspěchů do budoucna jak na poli hasičském, tak hudebním.

Srdečně zdraví METAL-LINE
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář