Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina měsíce/roku - II. ročník (2009) - Leden, Únor

28. 2. 2009
Vážení hudební přátelé,

po vítězství bandu REKES MUDES v loňském ročníku ankety Skupina měsíce/roku je tady v roce 2009 její druhý ročník, a s ní dvoj-vyhlášení skupin měsíce ledna a února, což automaticky znamená nominaci vítězů do závěrečného hlasování o Skupinu roku 2009 (blíže k pravidlům v prvotním článku této rubriky). Pojďme bez dlouhých okolků na to:

Vítěz měsíce ledna: zpěvačka TANJA

Poprvé v historii naší soutěže se tak vítězem stává nikoli skupina, ale jednotlivec. Zpěvačka TANJA, známá zejména z konce 80. a počátku 90. let, se v lednu 2009 Obrazekvrátila na rockovou scénu s novým albem, vydaným po patnácti letech, které se jmenuje Já vím.

Tanja, podpořená svěžím a výrazným, pestrým, nejen rockovým repertoárem, na něm dokazuje, že zpívat rozhodně nezapomněla a že stále patří mezi nejvýraznější tuzemské zpěvačky, hlasově po boku např. Lucie Bílé nebo Věry Špinarové.

Jak již naznačeno, její deska sice není metalová, ale je poctivě rocková. Jelikož se nehodláme omezovat jenom na metal, můžete toto vyhlášení chápat např. jako naše ne-pravidelné ne-metalové, ale stále rockové okénko. Koneckonců, co se týče tvrdého kovu, metalový je stále přinejmenším Tanjin hlas.

Brzy se na našem webu dočkáte recenze tohoto nového alba.

Tanjo, děkujeme Ti za to, že ses dokázala vrátit na scénu, a za to, žes to dokázala takovým hudebně výrazným počinem!    

Vítěz měsíce února: skupina ZYLWAR

Skupina Zylwar si nominaci do závěrečného hlasování o skupinu roku vysloužila jak v roce 2008, tak i nyní. Tentokrát nás k tomu vedly hned čtyři důvody:

Obrazek1) hned dva výborné únorové koncerty v Brně, na Melodce a v Metro Music Baru
2) vítězství v únorovém kole soutěže RockMatch a postup do dalšího kola
3) skutečnost, že kapela dokáže stále plynule tvořit nové výborné songy, důkazem čehož jsou v únoru prezentované písně Volným pádem a Nažmu na kurok
4) fakt, že Zylwar se snaží muziku nejenom hrát, ale i pořádat (viz jeho pořadatelská funkce v únoru v Metru)

Dospěli jsme k závěru, že je to příliš mnohu důvodů najednou, než abychom mohli Zylwaru titul vítěze za měsíc únor upřít. Zahýbal totiž rockovým děním věru dostatečně!

Jako bonusový článek k tomuto vyhlášení si můžete již nyní přečíst report a prohlédnout fotky z koncertu Zylwaru a spol. v Metro Music Baru!   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bůůůů

(co tě to zajímá, 28. 12. 2010 8:45)

to je ale kráva