Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina měsíce/roku - II. ročník (2009) - Březen 2x, Duben

2. 5. 2009
Troj-vyhlášení

Možná Vám nesedí, proč troj-vyhlášení, když se jedná pouze o dva měsíce, březen a duben. Vysvětlení je jednoduché, budeme totiž vyhlašovat hned tři skupiny.

Skupina měsíce března:
ARAKAIN & DEBUSTROL  

ObrazekTrvalo nám dost dlouho, než jsme se odhodlali k oznámení výsledků za březen, protože tento měsíc se udály hned dva význačné počiny českého metalu - svoji novou desku totiž vydal jak Arakain (CD Restart, s bonusem cover Maraton), tak Debustrol (CD Rwanda, s bonusem DVD Hardcore Hisstory). A jelikož bylo velmi těžké rozhodnout se jenom pro jednoho z nich, řekli jsme si, proč neudělat výjimku a nevyhlásit za měsíc březen vítěze dva. Zejména když oba svou noObrazekvou deskou udělali pořádnej a důležitej zásek do tuzemského metalu, takže vyhlásit vítězem jenom jednoho z nich by bylo přinejmenším nespravedlivé vůči tomu druhému.

Čili skupinami měsíce března našeho webu Metal-line se stávají společně ARAKAIN a DEBUSTROL, čímž dávají vzpomenout na zlaté časy českého thrash metalu přelomu 80. a 90. let.  

Recenzi CD Arakainu Restart jste si již na našem webu mohli přečíst (a mnozí z Vás tak učinili, článek měl značnou sledovanost, děkujeme), tudíž Vám nyní přinášíme čerstvou recenzi CD Debustrolu Rwanda.

Číst můžete zde.

Skupina měsíce dubna:
FREE FALL

Ne že by tato skupina vydala teď v dubnu novou desku. Ale teď v dubnu jsme tuhle kapelu objevili, a to na společném koncertě skupin Zylwar, Free Fall a Crate (report zde - část Večer druhý), a jelikož se jedná o objev nadmíru příjemný, rozhodli jsme se učinit z našeho objevu hnedObrazek skupinu měsíce. Za svůj výkon na zmíněném koncertě a za svoji hudbu si uherskohradišťská metal-doomová formace Free Fall ocenění určitě zaslouží, třebaže z naší strany mělo přijít samozřejmě už mnohem dřív.  

Že by čeští Paradise Lost? Zanedlouho na našem webu očekávejte jednak zřízení rubriky této skupiny, jednak recenzi jejich zatím posledního (a skutečně vynikajícího) alba Garden Of Depression z roku 2007.   

Prozatím můžete v případě Vašeho zájmu navštívit např.

bandzone.cz/freefall

anebo domovské stránky kapely

www.free-fall.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář