Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina měsíce/roku - II. ročník (2009) - Červenec 2x

13. 8. 2009
Nějak se nám stává jakýmsi polopravidlem, že vyhlašujeme za určitý měsíc skupiny dvě místo jedné. Ale copak můžeme za to, že tento rok se toho na naší metalové a rockové scéně děje tolik?

Ročník 2009 je opravdu výživný a stává se předzvěstí bouřlivých, ale určitě především světlých zítřků. Nářezová hudba žije jako hrom, překvapivé zprávy se objevují jako blesky z čistého nebe, ožívají legendy a tvrdý rock se ocitá dokonce ve hlavních zpravodajských relacích českých televizorů!

Horký červenec je hmatatelným důkazem, pojďme bez zbytečných rock-okolků na to:

ABBAND
(ALEŠ BRICHTA BAND)

Obrazek"Politici dělaj z každýho vola / na ulici kradou cikáni kola / už by to vyřešit měl / nějakej deratizér." Kdo by dnes v "České zemi" neznal tento rockový verš? Možno s Alešem Brichtou souhlasit či nesouhlasit, ale jedno mu upřít nemůžeme: po dlouhé době se podařilo, aby tvrdě rocková česká deska zněla ve hlavních televizních zpravodajských relacích.

Z našeho pohledu je smutné, že se tak stalo kvůli nesmyslnému podezření ze spáchání trestného činu. Od kdy je snaha vymýtit krádeže a jiné lumpárny zločinem? Zločinem jsou snad ty krádeže a lumpárny, nebo ne? A snaha o jejich odstranění byla vždy základním principem každého demokratického státu, protože jinak by žádná státní organizace dlouho nevydržela - no vždyť jak a proč dopadla třeba Říše římská...

Ať už tak či onak, ABBandu se v důsledku desky Deratizer (její recenzi jste si už na našich stránkách mohli přečíst) podařilo v červenci 2009 pořádně zahýbat českým rockovým děním, a to v celostátním a nebývale mediálním měřítku, a proto jej titul skupiny měsíce nemohl minout, protože jinak by náš projekt nebyl objektivní.

Navíc prosím nezapomínejme na záslužnou činnost tu, že ABBand v podstatě jako první zvolil pro novinkové CD trafikovou distribuci za úchvatných 69 Kč, čímž se rozhodl radikálním způsobem zpřístupnit originální nosiče doslova všem sociálním vrstvám české společnosti - což zní v kontextu Deratizera fakt dobře, že...?


TITANIC

Jenomže červenec byl alespoň z našeho moravského hlediska tak nabitý, že ABBand se chtě nechtě musí o udělený titul podělit.

Koncem měsíce totiž nastalo nečekané zjevení jedné z nejlepších brněnských metalových kapel všech dob, bandy zvané TITANIC. Tahle smečka, která na přelomu 80. a 90. let minulého století prodala svých prvních dvou alb, Metal Celebration a Ábel, dohromady takřka 200 000 kusů (!), se vzepjala k fantastickému Obrazekvýkonu na stadionu v Zastávce u Brna a kanonádou dělových střel typu Ďábelská mumie, Netvor AIDS, Tchýně nebo Figurína bylo zasaženo nejedno pamětnické srdce (report z koncertu jste určitě už také četli).

Pravda, zatím se tak dělo v "úsporné" tříčlenné sestavě, ale kdož ví, jak tomu bude třeba příští rok... Každopádně díky velkému úspěchu jsou další koncerty samozřejmě v plánu, takže stačí sledovat tento web, který Vám díky svým skvělým informačním zdrojům (velice děkujeme zejména pánům Hulcovi a Čapkovi!) bude určitě i nadále přinášet ty nejaktuálnější, a především ty nejradostnější informace, nejenom ve stylu "Ať žije Titanic!", ale "Titanic žije!".

No a samozřejmě pro Vás chystáme další články týkající se téhle kapely, přičemž v plánu jsou nejen reporty z koncertů... Nechte se překvapit! Jak již naznačeno, v tomto směru stačí pozorně sledovat zejména rubriku Titanic, Aktuality a Fórum.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář