Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina měsíce/roku - III. ročník (2010) - Září, Říjen, Listopad

Vážení přátelé, jsme tady opět s rubrikou Skupina měsíce/roku, na kterou jsme poslední dobou pod vlivem jiných článků a událostí, resp. prostě pod vlivem..., poněkud pozapomněli. Respektive my jsme na ni nikdy nezapomněli, jenom jsme zapomněli o ní psát, takže Vám dlužíme skupinu za měsíc září, říjen i listopad (skupinu měsíce prosince vyhlásíme v průběhu ledna).  Co k tomu říci? Snad jen to, že čas prchá jak splašená mrcha! Nyní se pokusíme všechno dohnat, vynahradit, a tak všelijak. Pojďme společně na to. 

SKUPINA MĚSÍCE ZÁŘÍ: SALAMANDRA

Ostravská power metalová skupina SALAMANDRA  patří již dávno ke spolehlivým ikonám českého metalu. Její druhá deska s výjimečným zpěvákem Ivanem Borovským (celkově pátá) front.jpgTime To Change neboli Čas změny symbolizuje i jistý hudební posun souboru od zaměření typu speed/power k o co pomalejšímu, o to burácivějšímu stylu, včetně působivého prvku á la chrámové zpěvy. Pravda, tato deska vyšla již v červenci, konkrétně 15. 7. 2010, takže se určitě ptáte, proč skupina měsíce září? Jak víte, jedním z kritérií naší rubriky je způsobení určitého rozruchu na hudební scéně. A poněvadž řada recenzí na tuto desku – a to recenzí pochvalných! - vyšla zejména v září, rozhodli jsme se využít osudového doteku a Salu vyhlásit skupinou měsíce září.

SKUPINA MĚSÍCE ŘÍJNA: KRONEK ALBAND 

Akustické těleso Kronek Alband, postupně se svou vlastní tvorbou odpoutávající od spojení s legendou jménem Kern, nám naše putování hudebním životem - po vydání vynikajícího debutu Kalibrace smyslů - zpestřilo taktéž dývídýčkem KRONEK ALBAND - "live", natočeným na křtu alband---krest.jpgcitovaného CD. DVD bylo pokřtěno na vydařeném koncertě v brněnském Metro Music Baru dne 20. 10. 2010, a jelikož patří po hudební i vizuální stránce k tomu nejlepšímu, co bylo na tuzemské scéně v rámci akustického rocku kdy vydáno, máme za to, že skupina Kronek Alband si vyhlášení skupinou měsíce října prostě a jednoduše zaslouží. Koneckonců, kdo by si chtěl atmosféru onoho křtu aspoň trošku připomenout, může si kliknout na náš tehdejší, čtenářsky poměrně úspěšný report.

SKUPINA MĚSÍCE LISTOPADU: ABBAND

ABBAND čili Aleš Brichta Band. Po příchodu motorbandovské sekce Matejčik – Haase získal nesporně novou šťávu. A taky v létě natočil v angličtině pro zahraniční trh profilovou desku ab-band---grizzly_front.jpgnazvanou Grizzly. Právě v měsíci listopadu s ní vyvolal i díky televizi Prima docela slušný rozruch, protože vyšlo najevo, že ta deska se hraje v amerických rádiích, zatímco v českých nikoli. Není v dobách českého metalu až tolik situací, kdy deska některého jeho interpreta (byť slavného) tolik zapůsobí. Navíc se jedná o desku opravdu podařenou, a navíc jde o kotouček, který si můžete zakoupit na české poměry ještě stále ne příliš tradičním způsobem – moderně prostřednictvím SMS. Všechny tyto skutečnosti hovoří jasně ve prospěch ABBandu jakožto skupiny měsíce listopadu.   

Tak, a už nám zbývá jen vyhlásit skupinu měsíce prosince, což učiníme v průběhu ledna. Následovat nebude nic jiného než tradiční každoroční hlasování Vás, našich čtenářů, o Skupinu roku 2010.  Tak se těšme, protože tentokrát je nominace opravdu velmi bohatá!

Zdraví METAL-LINE.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ALBAND

(Cethy, 9. 1. 2011 16:21)

Jasně, křičíš i za mě Alband :-)

Ať žije Alband !!!!

(Gába, 8. 1. 2011 23:03)

Určitě nemluvím jen z sebe, když křičím ALBAND :-D