Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina měsíce/roku - I. ročník (2008) - Srpen, Září

8. 10. 2008
Dvoj-vyhlášení:
Skupiny měsíce srpna a září!


Mno, je tedy pravdou, že zpozdilci jsme docela vydatní - však už jsem taky za to byli ze strany jistého čtenáře dost vybraně peskováni. A právem! Takže když už nám ten "srpen" trval tak dlouho, rozhodli jsme se udělat z nouze ctnost a učinit netradiční dvoj-vyhlášení. Čili tady jsou Skupiny měsíce srpna a září 2008:

Skupina měsíce srpna: ZYLWAR

ObrazekBlažovický Zylwar získává toto ocenění za svůj vydařený srpnový koncert v Jiříkovicích a samozřejmě taky za svoje debutové mini CD ...od nás pro vás... To sice spatřilo světlo světa již dříve, ale my ho objevili právě na zmíněném srpnovém mini-festu, čili z pohledu našeho webzinu je Zylwar "srpnovou" kapelou. Report z koncertu i recenzi CD jste si již mohli na našem webu přečíst, v brzké době se budeme snažit přinést Vám se Zylwarem rozhovor, který by tuto zatím nepříliš známou, ale hudebně velmi výraznou naději českého tvrdého rocku více přiblížil.   

Skupina měsíce září: DOGMA ART

Rovněž brněnská Dogma Art, která ovšem narozdíl od Zylwaru brázdí rockové vody Obrazekjiž řadu let, ba desetiletí, má titul Skupina měsíce za dva počiny, jednak za vydařený unikátní koncert ve dvou sestavách na Musilce (viz příslušný report) a jednak za skvělé nové CD Černá brána, černá tíha, černej pocit. Oč déle jsme na toto album museli čekat, o to více jsme byli odměněni, a brzy se na našich stránkách dočkáte recenze, protože tato deska si to opravdu zaslouží. A Dogma Art si zase zaslouží titul skupiny měsíce, protože se konečně po delší době opět parádním způsobem ozvala.

Na závěr přidáváme celkový přehled všech vyhlášených skupin za jednotlivé měsíce 2008:   

leden, únor - rubrika neexistovala
březen - EAGLEHEART
duben - KREYSON
květen - SECOND END
červen, červenec - skupiny nevyhlášeny
srpen - ZYLWAR
září - DOGMA ART   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář