Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina měsíce/roku - III. ročník (2010) - Duben, Květen

3. 6. 2010
Tak jsme tady opět s naší rubrikou Skupina měsíce/roku, a tentokrát zde máme dvoj-vyhlášení (totiž vyhlášení za dva měsíce, protože dřív jsme to prostě nestihli), resp. troj-vyhlášení (protože za ty dva měsíce vyhlásíme tři kapely). A tak nyní pojďme bez dlouhých okolků na to.

SKUPINA MĚSÍCE DUBNA

Duben zahřměl hned na svém počátku hudbou vpravdě nekompromisní, protože svoje třetí album vydal kultovní brněnský black metalový ASGARD.  Pod názvem Zlověstné časy jej pokřtil 2. dubna na zaplněné brněnské Melodce, a dále na různých zastávkách svého turné s bandami Avenger, Panychida a May Result (report z Melodky jste si mohli již před časem na našem webu přečíst).  A poněvadž se nová deska kapele podle našeho názoru opravdu velice povedla, rozhodli jsme se právě ASGARD vyhlásit skupinou měsíce dubna, přičemž jako bonus tohoto vyhlášení nyní konečně připojujeme podrobnou recenzi CD Zlověstné časy – přečíst si ji můžete právě tady!

SKUPINA MĚSÍCE KVĚTNA

Skupiny měsíce května jsou dvě. A jsou to kapely, které v zemích československých vlastně kdysi vydaly první dvě hard/metalová alba vůbec a jako první prorazily do Obrazektuzemské špičky hard rocku až metalu: CITRON a TUBLATANKA. Obě tyto formace v květnu vydaly svoje nová řadová alba (Citron 5. května - po 18 letech, Tublatanka 17. května – po 5 letech), a nutno podotknout, že obě tato novinková CD jsou skvělá. Takže si obě bandy, tak nějak pospolu a svorně, podle našeho názoru zaslouží titul skupiny měsíce, i proto, aby mohly v závěru ročníku této soutěže statečně bojovat Vašimi hlasy o titul Skupiny roku 2010.  Stejně jako v dobách dávných Citron v Čechách, a Tublatanka na Slovensku, razily cestu ostatním kapelám, taktéž dnes svými výbornými alby udržují laťku československého stylu hard and heavy na mimořádně vysoké úrovni. Chlapci, bravo!   

Recenzi alba Citronu Bigbítový pánbů jsme Vám již před časem přinesli (můžete si ji přečíst zde), recenzi CD Tublatanky Svet v ohrození pro Vás již brzy chystáme.  

(Pro úplnost dodáváme, že pravidla naší soutěže Skupina měsíce/roku jsou k dispozici v prapůvodním článku této rubriky, čili zde.)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář