Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skupina měsíce/roku - III. ročník (2010) - Červen

24. 7. 2010
Zatímco počátkem roku byla zejména česká metalová půda pořádně zmrzlá a mnoho přelomového nám nikterak zvlášť neplodila, s přibývajícími dalšími měsíci počaly jakési předčasné žně. Po dvou květnových laureátech (Citron a Tublatanka) přicházíme za měsíc červen opět s dvojitým vyhlášením, protože zkrátka nelze jinak.  

MILOŠ DODO DOLEŽAL

ObrazekTento geniální český muzikant vydal v sobotu 12. června 2010 prostřednictvím trafikové distribuce svoje nové CD nazvané Despekt (pod hlavičkou T Production). Česky zpívané a s původními skladbami – to je velmi důležité. Poslední česky zpívané cédéčko totiž DODO vydal v roce 1997 (Monitor  - EMI), jednalo se o covery Jimiho Hendrixe pod názvem Dodo hraje Hendrixe, a poslední česky zpívané cédéčko s původními skladbami je ještě o rok starší a představováno jest zatím posledním albem skupiny Vitacit Zaživa mrtví z 1996.  Nové album tudíž znamená pořádnou událost v dějinách tuzemského rocku. Navíc údajně by nemělo zůstat pouze u trafikové verze za 49 Kč, ale chystá se i klasické bookletové vydání, ba dokonce i vinyl.

Bližší faktografické údaje o nové desce, včetně důležitých odkazů, jsme přinesli již dříve v tomto článku.

Brzy si na našem webu přečtete i podrobnou recenzi nového Dodova alba.

TÖRR

ObrazekA netrvalo to nijak dlouho, za pouhý týden po vydání Dodova CD byl na českých metalových pultech k dostání další skvost, dvojdisk pražské black metalové skupiny Törr Inferno Nocturno (vyšlo v pátek 18. června 2010 u EMI). Nehodláme na tomto místě opětovně rozepisovat složitou stavební strukturu honosného paláce česky zovaného Pekelné noční představení, a proto jen odkážeme  na náš dřívější infočlánek, který zahrnuje též některé zajímavé odkazy směřující na jiné weby.

Skupina Törr sice tímto nevydala další řadovou desku (poslední je zatím Törritorium z 2006), ale jejich aktuální živák je podle našeho názoru natolik unikátní, že si tahle pražská banda – stejně jako Dodo – titul skupiny měsíce června naprosto zaslouží.

Co se týče recenze Törru, už ji Dědek napsal a k dispozici  Vám bude velice brzy (sledujte prosím rubriku Aktuality).

A neodpustím si ani svůj osobní závěrečný postřeh: děkujme prosím za to, že i po těch cca dvaceti letech nám stále vycházejí počiny tuzemských metalových legend, a přispějme k tomuto zdárnému vývoji aspoň tím nejmenším: ty desky si prosím KUPME (aneb do každé rodiny aspoň jednu originálku :-).

Zdraví METAL-LINE.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář