Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyhrál Čech Joakim Brodén ze Sabatonu?

Já vím, možná Slavíky nemusíte, maximálně tak ty z Madridu. Ale já jsem tuhle anketu Mladého světa, ještě pod názvem Zlatý Slavík, míval strašně rád, a proto ji sleduji i nadále, byť pod jiným názvem.

Ano, kde jsou ty časy roku 1988, kdy byl Citron Zlatým slavíkem, kde jsou ty časy roku 1989 a 1990, kdy Tublatanka a Tanja byli bronzoví, L.P. 1990 Láďa Křížek druhý, anebo rok 1991 – Kreyson druhý a Kern třetí.

Nicméně zajímavé jsou i výsledky ročníku 2015. Poněvadž jsme však metalový web, rozhodli jsme se udělat jistou selekci a picnout sem pouze vybrané výsledky tvrdě rockového a souvisejícího charakteru.

SKUPINY

13. Arakain
14. Škwor
16. Citron
17. Katapult
18. Dymytry
20. Harlej
23. Traktor
25. Legendy se vrací
29. Aleš Brichta Band
33. Komunální odpad, 44. Alkehol, 45. Wanastowi Vjecy, 48. Visací zámek, 56. Doga, 58. Krucipüsk, 61. Kreyson , 75. Abraxas, 89. Pražský výběr, 132. Alband, 133. Limetal, 135. Ahard, 144. Separator, 149. Orlík, 152. Seven, 158. Stromboli, 160. Nová Růže.

Poznámka: Velice slušné je umístění Limetalu, který vznikl v podstatě „pár hodin“ před koncem hlasování . Navíc v obklopení legend typu Kreyson, Abraxas, Pražský výběr, Stromboli nebo Nová růže se nemůže cítit špatně. Gratulujeme! A propos, s Novou Růží a dalšími si zahrál teď na Barče. Více na brichta.cz.  

ZPĚVÁCI

13. Aleš Brichta
20. Ladislav Křížek
22. Joakim Brodén (!!! Sabaton – pozn. ML)
33. Jan Toužimský, 60. Vladimír Šafránek, 63. Petr Hrdlička, 103. Stanislav Hranický!

Poznámka: Zajímavostí je hned několik, třeba to, že Aleš Brichta má stejné pořadí jako jeho bývalá brigáda Arakain. Joakim Brodén ze Sabatonu je senzace letošního Slavíka (museli ho uznat, protože má české občanství) a umístění Standy Hranického (R.I.P.) je takřka bez komentáře – tentokrát upřímná gratulace tuzemským fanouškům, kteří nezapomínají!   

A stejně si myslím, že to vzhledem ke všem okolnostem vlastně vyhrál ten Švéd! ;-)

ZPĚVAČKY

1.Lucie Bílá
15.Olga Lounová (kdysi gothic-rocková zpěvačka, např. s kapelou Calathea)
24. Tanja Kauerová

Poznámka: Co dodat? Lucka Bílá by byla první i bez Arakainu, ale s Áčkama jí to fakt sluší líp, Olga Lounová (roz. Pytlounová, ehm, jak hezká zkratka!) je už sice asi trochu jinde, ale gothic-rocková Calathea byla dost slušná muzika, a Tanja? Zpívá jí to možná líp než ve dvaceti.  

---

A mimochodem, co ten Slavík, slavík z Madridu? I v rovině „rest in peace“ skončil na slušném 52. místě. Což se myslím mezi fíky počítá ... a to i ve stínu, ve stínu ostatních.

Zpracoval Dědek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář