Jdi na obsah Jdi na menu
 


Unikátní projekt zpěvačky Pavly Kapitánové

Který metalový fanoušek by neznal Pavlu Kapitánovou? Zpěvačku s hlasem jako zvon, kterým ač byla předurčena zejména pro silnou rockovou hudbu, dokázala se věnovat i jiným žánrům, například bluesovému šansonu. Na svém kontě má řadu desek: sólové album Nevěřím z roku 1996, Legendy 2 s Alešem Brichtou (včetně známého klipu – coveru Garyho Moorea Pláč spálí smích), Písničky veselý o smutným životě se skupinou Krutnava, anebo s klavíristou a básníkem Jakubem Zahradníkem CD bluesového šansonu, nazvané Pouť přes vyhnanství / Exile Street z roku 2007.   

A zrovna toto cédéčko máte nyní možnost zakoupit za 59 Kč v brněnských prodejnách Levných knih na České nebo Masarykově ulici. Podle mého osobního názoru skýtá nahrávka mimořádný zážitek z nespoutaného zpěvu či klavíru i originálních hudebních nápadů. Pakliže se neomezujete pouze na tvrdý rocpout-pres-vyhnanstvi.jpgk a metal, a máte rádi i blues, resp. šanson, vřele Vám tuto nahrávku doporučuji - myslím, že nebudete zklamáni. Jako bonus v rámci 9 skladeb najdete i velmi zdařilý cover Petra Nováka Povídej (na obalu o něm není ani zmínka, je „ukryt“ jako přídavek posledního songu).  

Bohužel, první skladba této desky, z května roku 2007, je i skladba poslední, neboť Pavla Kapitánová zahynula dne 22. července 2007 při automobilové nehodě na dálnici D1.

Pro úplnost dodáváme, že Pavla Kapitánová nazpívala pro debutové CD Aleše Brichty Růže pro Algernon (1994) též kultovní metalovou skladbu Arakainu a Lucie Bílé 80. let Satanica, a byl to právě Aleš Brichta, který na anglicky zpívané loňské album ABBandu Grizzly, určené mimo jiné pro americký trh, zařadil jako poctu této zpěvačce cover její titulní albové písně Nevěřím (Don’t Believe).  

Bližší údaje o albu Pouť přes vyhnanství / Exile Street

1.    Za všech časů láska 5:55 (studiová nahrávka 2007)
2.    Hřeby a růže  3:55
3.    Pouť přes vyhnanství /Exile street 4:24
4.    Do nového dne  3:29
5.    Poselství Stephana Wunderhorna 5:18
6.    Kraví katedrála v polích 4:39
7.    Oči kolouščí     4:48
8.    Alchymie života  2:46
9.    Sad v bílém světle (vč. Povídej) 12:07 (skladby č. 2 - 9 živě 2004)

Pavla Kapitánová – zpěv, Jakub Zahradník – piano, Ondřej Štajnochr – kontrabas (poznámka: nahrávka zahrnuje též další nástrojové obsazení, které není v bookletu uvedeno). Vydavatel: František Rychtařík 2007.

Zajímavé odkazy:

Oficiální stránky Pavly Kapitánové
Profil projektu Pavly Kapitánové a Jakuba Zahradníka (v profilu jsou obsaženy úryvky některých skladeb z CD Pouť přes vyhnanství / Exile Street)
Videoklip Nevěřím
Videoklip Pláč spálí smích

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář