Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rockové Vánoce aneb CD rockových koled !

12. 12. 2009
ROCKOVÉ VÁNOCE
 CD ROCKOVÝCH KOLED!

Po unikátním CD Tribute to Aleš Brichta: AB 50, neboli kolekci coverů Aleše Brichty jakožto pocty k jeho letošní padesátce, nám společnost T PRODUCTION CZ Obrazekpřináší další skvostnou CD sestavu, a sice kotouček plný rockových předělávek vánočních koled. Jak se zdá, nejenom na Slovensku Maťo Ďurinda s Tublatankou dokáží mít vánoční koledy opravdu rockové.

16 zbrusu nových nahrávek z listopadu 2009, doplněných jednou starší skladbou, se zrodilo za účasti jak českých rockových hvězd (Láďa Křížek, Miloš DODO Doležal, Alkehol, Honza Toužimský...), tak i dalších výborných tuzemských, byť třebas méně známých rockových interpretů (Funkce šroubu, Evarest, Pop-porn nebo Psychoradio).

Unikátními momenty tohoto projektu je určitě účast liberecké thrash metalové legendy V.A.R. (Vratislavický Alkoholický Rachot - ta se poprvé proslavila počátkem 90. let televizním hitem Prdel Evropy) s níž na desce hostuje zpěvačka Lucie Roubíčková ze skupiny Krleš, dále zpěv Dodovy dcery Tiny Doležalové anebo hra na kontrabas jeho syna Miloše alias Dodíka, známého jako hostujícího basáka z koncertních vystoupení DODO Bandu.

Milým prožitkem jsou i pěvecké party manželky Petra Koláře Zuzany nebo herečky Ivany Jirešové, radost určitě nezkazí odvážná předělávka písničky Rolničky od skupiny Alkehol, pod příznačným názvem Skleničky. Jedinou starší nahrávku, z roku 2000, prezentuje slovenská skupina Arzén.  

Velmi podařeným počinkem je i závěrečná sborová, symbolická píseň Vánoce - to je ta pravá chvíle (mj. Lešek Semelka, Honza Toužimský, Lucie Roubíčková, Ota Hereš, Miloš DODO Doležal...), na níž vznikl v poslední den natáčení projektu i videoklip, který je zařazen na disk jako bonus ve formátu MP4 (bohužel, zřejmě s ohledem na časovou tíseň o něm na obalu informaci nenajdete). Kromě toho jej lze zhlédnout na YouTube, a to zde

Kompletní tracklist je tento (celková stopáž cca 56 minut):

01. FUNKCE ŠROUBU: Den přeslavný jest k nám přišel
02. MILOŠ DODO DOLEŽAL a TINA DOLEŽALOVÁ: My tři králové   
03. ALKEHOL: Skleničky
04. POP-PORN: Pásli ovce valaši
05. PORK SODA: Dobrý král Václav (j. h. Miloš Doležal jr. - kontrabas)
06. PSYCHORADIO: Narodil se Kristus Pán
07. V.A.R. a LUCIE ROUBÍČKOVÁ: Veselé vánoční hody
08. EVAREST: Hříbě s rolničkou
09. VIKTOR DYK: Jak si krásné neviňátko
10. LÁĎA KŘÍŽEK: Chtíc aby spal
11. HONZA TOUŽIMSKÝ: Hvězda
12. DOCTOR P.P.: Půjdem spolu do Betléma
13. PETR HENYCH a G-BOD: Pásli ovce valaši (instrumentálka)
14. ARZÉN: Aký je to svit
15. FILIP DANIEL a SMETACZECH BAND: Vánoce za dveřmi
16. ZUZANA KOLÁŘOVÁ a IVANA JIREŠOVÁ: Byla cesta, byla ušlapaná
17. CZECH CHRISTMAS ROCK BAND: Vánoce - to je ta pravá chvíle (+ videoklip)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zprava

(michal, 5. 10. 2010 17:22)

dobry den chci se zeptat kolik stoji to cd ROCKOVÉ VÁNOCE email michal-15@seznam.cz dejuji noc