Jdi na obsah Jdi na menu
 


Info o recenzi nového CD Toma Jegra (ex - Krabat, Detto) v brněnském Deníku

23. 12. 2010

Recenzent Petr Gratias v Deníku:

„DOBRÁ PRÁCE! TOME, GO AHEAD!“

Nejen metalem živ je člověk, a proto tento článek klidně chápejte jako pomyslný další díl našeho nepravidelného ne-metalového okénka, ovšem s historickými souvislostmi přinejmenším hard rockovými.

jukebox-2010.jpgV pondělí, tj. 20. prosince 2010, vyšla v brněnském Deníku pochvalná recenze na nové, bluesové CD kytaristy a zpěváka Toma Jegra, nazvané Jukebox 2010. Autorem recenze není nikdo jiný než známý a renomovaný, nezávislý hudební publicista Petr Gratias. 

Internetovou verzi recenze jsme na portále cit. periodika bohužel nenašli, ale pokusíme se Vám ji -včetně souvisejících informací - alespoň trochu přiblížit tímto krátkým článkem, vědomi si samozřejmě zachování autorských práv.

Gratias pojal recenzi velkolepě a kontextuálně, v podstatě jako profil celého Toma Jegra, v kontextu s brněnským blues jako takovým,  a samozřejmě zejména coby recenzi nové desky; mimo jiné jest v článku zmiňována i účast tohoto hudebníka v dobových skupinách Krabat a Detto.

O Jegrovi Gratias v recenzi píše: „Když pominuly jeho zdravotní problémy, znovu se pustil s neutuchající energií do práce na novém albu nazvaném Jukebox 2010, které právě spatřilo světlo světa. Jegrovo uchopení bluesové formy se drží osvědčeného modelu předčasně tragicky zesnulého amerického kytarového bluesmana Stevie Ray Vaughana (1954 – 1990), který je pro něho výraznou motivací. Přesto však ve 12 nových skladbách cítíme osobitý rukopis.“

Otištěná, včetně fotografie více než půlstránková recenze působí celkově velmi pochvalným dojmem, což dokumentuje autorovo závěrečné slovo: „Jegrovi bych přál určitě stálou kapelu a plné hudební kluby, stejně tak jako dobře připravené turné zakončené v pražském Lucerna Music Baru, protože album Jukebox 2010 je podle mého soudu vývozním artiklem nejen do pražského prostředí, ale i do polských klubů, kde je podobná hudební varianta velmi vítaná a respektovaná. Dobrá práce! Tome, go ahead!“.     

Samozřejmě musí v tomto našem článku následovat i nezbytné související informace:

Nové CD Toma Jegra je možno zakoupit například v brněnské prodejně FT RECORDS na Kapucínském náměstí 10. První koncert v novém roce chystá Tom Jegr & Gang na pátek 14. 1. 2011 v brněnském klubu Sklep na Dominikánské ulici. Aktuální informace o muzikantovi doporučujeme sledovat na webu: tomjegr.cz (zde jsou k dispozici i ukázky z nového alba).

Promovideo k čerstvému CD jest možno zhlédnout na serveru YouTube.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář