Jdi na obsah Jdi na menu
 


Death To All - Tribute To Chuck Opera

SHOCK WITHOUT CHUCK? – DEATH LIVE!

chilli

ŠOK BEZ CHUCKA? – SMRT ŽIVĚ!

Jestliže jsem před dvaceti lety, kdy jsme s kamarády vydávali fanzin California Gold Pages, do jeho druhého čísla ze září 93 při příležitosti vydání pátého alba Death Individual Thought Patterns napsal, že „největší chválu si zaslouží jako obvykle Schuldiner. Ten je tím skutečným motorem kapely, pravou studnicí nápadů,death_to_all.jpg člověkem, na němž Death stojí a s nímž také jednou padnou“, netušil jsem, jak strašně brzy to v důsledku Chuckovy nemoci bude – stejně jako sám Chuck nemohl tušit, když v polovině 80. let fenomén jménem Death zakládal,  jak příšerně osudový název si pro svůj projekt zvolil.

Skupina Death byla jednou z těch, která počátkem 90. let výrazným hlasem promlouvala do mého metalového cítění, a společně s holandskými Pestilence a německými Morgoth dodnes spoluvytváří můj osobní death metalový piedestal (jsa Dědkem, bez holdu old school holt nedám ani ránu).

Magazín Pařát nyní ve svém čísle pro říjen/listopad 2013 přináší velmi zajímavý článek nazvaný Chuckův odkaz, představující rozhovor s bývalým kytaristou Death Paulem Masvidalem. A co je ještě důležitější, toto interview vzniklo při příležitosti Death To All Tour 2013, přinášejícího koncertní program Tribute To Chuck Opera.

Jak tedy název napovídá, nejedná se o comeback Death (to by bez Chucka asi opravdu nešlo), ale o tribute to Death, čili poctu této hudebně nesmrtelné skupině, a sice ve ¾ sestavě z alba Human z roku 1991 (kromě Masvidala ještě bicman Sean Reinert a basák SteveDiGiorgio), které doplňuje parťák  prvně dvou jmenovaných z kapely Cynic, zpěvák a kytarák Max Phelps. Logicky se hrají songy především z Human, doplněné o další „smrtící“ kousky.

Po úspěchu americké části turné pokračuje projekt i v Evropě, přičemž v neděli 17. listopadu 2013 vystoupí Death i v České republice, konkrétně v pražské Nové Chmelnici, za podpory band Darkrise a Obscura, jejíž zpěvák Steffen Kummerer by si měl s Death rovněž „něco střihnout“. 

A že bude na co vzpomínat, dokazují i některé Masvidalovy odpovědi z cit. rozhovoru, z nichž vyjímáme: „Jednou jsem se opil a večer byl ve stavu, kdy fakt nešlo hrát. Ležel jsem v tourbusu úplně zelený, zvracel. Přijel doktor, prohlédnul mě, řekl, že to jsou jenom následky kocoviny a druhý den bych měl být v pořádku. Chuck koncert zrušil a nechal mě uhradit veškerý potencionální zisk. Trochu drahý večírek to byl (úsměv).“

Jak již zmíněno, celý rozhovor je k dispozici v aktuálním čísle Pařátu (v Brně jej seženete např. v Lumber’s Shop na Josefské: 1. patro pasáže na rohu s Novobranskou) anebo v Redblacku na Kopečné 7 - za lázněmi), celý koncert pak 17. listopadu 2013 v Praze.

Hmm, bude to asi nelidsky dobrý zážitek. A Chuck Schuldiner bude mít V.I.P. lóži, „nejlepší“ ze všech  – tu nejvejš...

Tady Dědek.

ticketpro.cz/jnp/hudba/kluby/1139717-death-to-all-tribute-to-chuck-opera.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář