Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bubenická dílna Mikulčice 2008

1. 9. 2008
Bubenická dílna Mikulčice 2008

DRUM & PERCUSSION WORKSHOP

Termín: 11. - 12.10. 2008
Místo: Mikulčice (HO)

Program sobota:

11 – 14: djembe (Broněk Pavlíček – Tubabu)
15 – 17: marimba (Martin Opršál – katedra bicích nástrojů JAMU Brno)
17 - …: jamování na závěr prvního dne dle libosti účastníků. V jednání je koncert pro marimbu.

Program neděle:

10 – 13: djembe (Broněk Pavlíček – Tubabu)
14 – 16: bicí souprava (Radek Sladký – Petr Kolář, Törr, Maelström)
16 - …: závěrečné jamování.

Cena:

Do 30.9.:  jeden den / oba dny: 300 / 550
Po 30.9.:  jeden den / oba dny: 350 / 650

Akce se koná za podpory:

K-AUDIO (distributor MEINL a DDRUM pro ČR): www.k-audio.cz
agentura ROCK & PEOPLE: www.rockandpeople.cz
firma ČOKOBONBON: www.cokobonbon.cz

Kontakt:

Zdeněk Bařina, tel.: +420 724 209 743, e-mail: bubdilna.cz (info a podrobnosti k programu, doprava, ubytovací možnosti, …). Stránky: www.bubendilna.cz.

Kapacita účastníků kurzů je omezena! K dispozici bude několik djembe a basových bubnů k zapůjčení. Na akci bude možno vyzkoušet a objednat perkuse od firmy K-AUDIO.


Bubenická dílna Mikulčice 2008


DRUM & PERCUSSION WORKSHOP

11. – 12. 10. 2008

Lektoři kurzů:

Broněk Pavlíček (djembe – TUBABU)

Hudební základy mu poskytla LŠU (akordeon, zpěv). Samouk na kytaru, baskytaru a různé perkuse, což využil např. v brněnských kapelách Cvičná jízda a Fibichův úlis.

Djembe a západoafrickým rytmům propadl v roce 1996, kdy se seznámil s Janosem Creceliem z Berlína a zúčastnil se jeho prvního workshopu v ČR. Mezi jeho evropské učitele dále patří Till Bommer a Franki B. Frank z Berlína. Hlavně ale Tomáš Ondrušek, s jehož skupinou Rasin Akirfa dva roky vystupoval. Od r. 2000 vede skupinu Tubabu a působí a působí jako lektor na djembe workshopech pořádaných o.s. Masada.

V roce 2005 se spolu s dalšími bubeníky zúčastnil dvouměsíční stáže v Guineji a Mali. V témže roce otevírá pravidelné kurzy hry na djembe a basové bubny v Brně. Pravidelně hraje na lekcích afrického tance, pilně se účastní bubenických worshopů evropských i afrických učitelů a tuto zimu plánuje další cestu do Afriky.

Martin Opršál (marimba – katedra bicích nástrojů JAMU Brno)

Absolvent konzervatoře a JAMU ve hře na bicí. Hrál 20 let ve Filharmonii Brno (koncerty ve většině evropských zemí a v Japonsku). Je zakládajícím členem souboru DAMA DAMA.

V současnosti vyučuje na JAMU v Brně melodické bicí. Prioritou je hra na marimbu. Výuka na kurzech a zahraničních školách (Stuttgart, Debrecen). Kromě vážnohudební činnosti spolupracuje s interprety jiných žánrů, např. Iva Bittová, Slávek Janoušek, Cymbelín.

Vydal CD Reverberations se sólovou a komorní hudbou pro marimbu.

Radek Sladký (bicí souprava - Törr, Petr Kolář, Maelström)

Bicím nástrojům se věnuje od 16 let. Nejdříve jako samouk, v letech 2000-02 žák Marka Žežulky. Začínal ve skupinách Paradox a Ferat. V roce 2002 vyhrál konkurz na post bubeníka ve skupině Törr, kde působí dodnes. V letech 2004-06 spolupracoval s Petrem Kolářem na jeho sólovém projektu jako studiový hráč i jako člen jeho doprovodné kapely PML. V současnosti spolupracuje i se skupinou Maelström. Jako firemní hráč má profily na webech firem Meinl (www.meinl.de), DDRUM (www.ddrum.com) a Silverfox (www.silverfox.com).


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář